Mısırcı arkadaslar buraya

Bu yıl bende dane mısırda dekalb 6876 ağırlıklı arazim hafif toprak,deneme olarakta syngenta performer ekicem.gübreleme olarak planım 35 kg 3x15 , 3 kg micro granül timac physiostart yada microstar pz.üsttende 50 kg üre .sulamaylada 2-3 lt hümik asit

• Beğen
Tepkiler: burak_3907

Ali arkadaşım. LG 3607 denemenin isterim.Verim de birinci, nemde% 16 gelecektir ,16.5 -17 cm gibi ek.

Sayın maygun10 LG3607 konusunda biraz detay paylaşabilirmisiniz ? Ne sever ne sevmez? Verim durumu nasıl? Anadolu iklimine uyarmı sizce? FAO 600 diyor özellik olarak dekara verim durumunu etkiliyormu erkencilik?

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
ben edirne bölgesinde sılajlık mısırda lg firmasının truva çeşidinin üzerine tanımam bizzat kendim ektim 4 mt civarı boy yaptı koçanlarıda büyük tü verimide güzeldi
fakat boyu yüksek olduğu için koçanıda yukarıda bağlıyor ağırlık merkeziyukarıda olduğu için eğer yerde sap kurdu var ise kuvvetli rüzgarlarda kurt olan mısırlar kırılıyor
vaktinde biçersen çok güzel verim alırsın
fakat kasım ayına bırakırsan yani geç ekim yaparsan yağıs rüzgar zarar edebilir

ben edirne bölgesinde sılajlık mısırda lg firmasının truva çeşidinin üzerine tanımam bizzat kendim ektim 4 mt civarı boy yaptı koçanlarıda büyük tü verimide güzeldi
fakat boyu yüksek olduğu için koçanıda yukarıda bağlıyor ağırlık merkeziyukarıda olduğu için eğer yerde sap kurdu var ise kuvvetli rüzgarlarda kurt olan mısırlar kırılıyor
vaktinde biçersen çok güzel verim alırsın
fakat kasım ayına bırakırsan yani geç ekim yaparsan yağıs rüzgar zarar edebilir
Tessekurler abi yorumun için

hafif bünyeli topraklarda performansı nasıl
-tinli ve ağır topraklara sahibiz her ikisinde de aynı verimi yaptı.Denemelerde ,Verimde 1554,2kg/da ile bc sinifinda ve standart ortalamasının(1496,1kg/da.) %3,9 ilerisinde yer almış.Kötü çevre şartlarında orta sıralarda,iyi çevre şartlarında üst sıralarda yer almış.
Benim tercih sebebim neminin en %16-17-18 olması.3 parça ve 47 da. Mısır ekiminde ortalama 1550kg/da verim yaptı.
İzmirde yapılan döneme sonuçları sizide (Alaşehir )kapsiyor mudur.Toprak yapısı aynimidir?
İzmirde tüm mısır tohumu markalarının denemesinde 2013 yılı ortalamasi1503 kg/da.2014 yılı ortalaması 1292 kg/da.mış

Son düzenleme:
-tinli ve ağır topraklara sahibiz her ikisinde de aynı verimi yaptı.Denemelerde ,Verimde 1554,2kg/da ile bc sinifinda ve standart ortalamasının(1496,1kg/da.) %3,9 ilerisinde yer almış.Kötü çevre şartlarında orta sıralarda,iyi çevre şartlarında üst sıralarda yer almış.
Benim tercih sebebim neminin en %16-17-18 olması.3 parça ve 47 da. Mısır ekiminde ortalama 1550kg/da verim yaptı.
İzmirde yapılan döneme sonuçları sizide (Alaşehir )kapsiyor mudur.Toprak yapısı aynimidir?
İzmirde tüm mısır tohumu markalarının denemesinde 2013 yılı ortalamasi1503 kg/da.2014 yılı ortalaması 1292 kg/da.mış
İzmirl bizim mısırdaki toprakta iklim yapımızda çok farklı .. Bizi kapsamaz.ancak geçen sene burda ekenlerle konuştum sendrn sonra genelde 1600-1800 kg altına düşmemiş.30.692 ekmemi önerdi lg mühendisi

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Bu sene bir arkadasim yeri bicmeye basladi 6724. Bende karsida diskaro cekiyorum. Bereketli olsun dedim. Buyuk bir romork bul kamyon almaz bunu dedim. Kamyon bile dolmaz diyordu. Yemek soylersin dedim. Meyhane bile soylerim dedi. Tabi ben kazandim. Ama daha icemedik o ayri.