explorer3 85

Arkadaşlar 2008 model explorer3 85 traktör aldım sorun var traktör elektronik şatıllı kalkış esnasında debriyaj birden devreye giriyor ve traktör hoplama yapıyor servis şatıl baskı balatasını değiştirdi sorun düzelmedi artı şanzımandan çok uğultu geliyor bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Arkadaşlar 2008 model explorer3 85 traktör aldım sorun var traktör elektronik şatıllı kalkış esnasında debriyaj birden devreye giriyor ve traktör hoplama yapıyor servis şatıl baskı balatasını değiştirdi sorun düzelmedi artı şanzımandan çok uğultu geliyor bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.
Shutleyi geriye aldığından yapıyormu?
Geri aldığında yapmıyorsa.
Sorunun shutle selenoit valfinden kaynaklanıyor.
Bu tür şanzumanların yağı 600 saatte değişmesi gerek
Önceki kullanıcı buna dikkat etmediyse,ötesi normal

• Beğen
Tepkiler: ihsanören
Debriyajtan ayağınızı çekerken traktör birden fırlıyorsa ve debriyajsız shuttle ile ileri geri yaparken çat die bir ses gelio ve çektiğiniz yöne sert kavrama yapıyorsa kalibrasyon ayarı yaptırmanız gerekiyor bir makine bağlayıp yapıyorlar 2 dk lık bi işlem. Tabi anlattığım gibi bir sorunsa. Bölgenizdeki serviste bu aletten olmayabilir yakın başka servisi arayıp görüşün şanzımandaki seste bundan kaynaklı olabilir. İlk önce şanzıman yağ basıncını ölçüp kalibrasyon yapıyorlar çünkü.

"The shuttle can be used to change
the drive direction on all gear ratios,
which saves a considerable amount
of time when manoeuvring and
making return passes.
The shuttle lever is located beneath
the steering wheel. Ergonomically
designed and easy to use, it has a
“neutral” position and will function
only when enabled, to ensure total
safety in operation."

Kitapçığında böyle bir ibare geçiyor.

shutle üzerinde hassasiyet ayarı gibi bir ayar var mı + - gibi. bir kurcalayın.

Son düzenleme: