11 li Çizel Sigorta Kesilişi...

Kolay gelsin İslam. Ben böyle yerlerde özellikle çizel ile çalışırken,yan gergi kollarını söküyorum. Ayrıyetten hidrolik kollarını yüzer posizyona alıyorum. Ekipman kendini daha rahat kurtarıyor,özellikle toprak altındaki taş,kaya,küp,hazine vb. cisimlerden :)

Kolay gelsin İslam .

kolay gelsin islam, sizin oralarda altta birşeyler olabilir,
çalışmaya devam, bol şans.

Kolay gelsin İslam.Bu tarlaya çizel çekmek adamı bezdirir insanın sabırtaşı sağlam olması lazım :D

Teşekkürler Alper abi. Birde yanıma sigortaları az almıştım fazlakesilmez diye ,tarladan parçacıya git gel iyice bezdirir adamı.

Kolay gelsin İslam bey. Benim özdekende ilk aldıgımda baya sigorta kesmişti ,careyi yeni taktıgım sigortaları aşırı sıkmadan biraz gevşek takarak bi nebzede olsa azalttım. Sigortayı benzinlikten alma ,sanayide civata vs satan yerlerden al oralar nispeten hesaplı.

Sağolasın Hacı abi . Sigortaları bi parçacıdan alıyorum. Dediğin gevişek bırakmayı deneyeceğim. Ama bu sigortaların satan adam bana çelik olduğunu söyledi . Demir olsa hemen yamulur dedi içinde kalır çıkaramazsın falan dedi. Benim anlamadığım tamam bu sigortalar çelikte çok çabuk kırılıyor ya. Bir çözüm bulmak lazım.

Kolay gelsin İslam. Ben böyle yerlerde özellikle çizel ile çalışırken,yan gergi kollarını söküyorum. Ayrıyetten hidrolik kollarını yüzer posizyona alıyorum. Ekipman kendini daha rahat kurtarıyor,özellikle toprak altındaki taş,kaya,küp,hazine vb. cisimlerden :)

Sağolasın abi. Ben öyle yapmam çok şey kaçırırım ozaman. Şakası bir yana dediğini uygulayacağım ama bu seferde tarla çok yamuk yumuk olacak. Ve tesviyesiz olacak.Haftaya 60 dönüm bu şekilde yer var oraya çekeceğim. Giderken 50 tane sigorta alırım herhalde

Çizel sigorta düşmanı çıktı demek İslam..
Traktörü bayıltmaya ya da bacakları yamultmaya imkanı olmadığı için en zayıf gördüğü sigortalardan alıyor hırsını tarla...
11'li çizel alrken epey kafa yormuştuk çekermi çekemezmi diye ama MF 5440 baya azman çıktı

Kolay gelsin güzel paylaşım.

Çizel sigorta düşmanı çıktı demek İslam..
Traktörü bayıltmaya ya da bacakları yamultmaya imkanı olmadığı için en zayıf gördüğü sigortalardan alıyor hırsını tarla...
11'li çizel alrken epey kafa yormuştuk çekermi çekemezmi diye ama MF 5440 baya azman çıktı

Teşekkürler.Sigortayı çok çabuk kesiyor. Ben de birşey anlayamıyorum zaten. Taşı anladığım zaman ise gördüğünüz gibi kaldırıyorum hemen .

Kolay gelsin İslam , sigorta adı üzerinde sigortası işin senin traktöründe kuvvetli ayağı kırar kelepçeyi kırar şaseyi büker kırar , sigortayı kesemezse daha kötü.

Ekipman çok güzel çalışıyor ama yer uygun değil ekipman için öyle yerleri tiller veya yaylı başka ekipman varsa onunla çalışsan derim

Daha öncede yazmıştım nasıl uzun ayak sağlam mı uzun olmasından dolayı sistemde yamulma çaptan kaçma var mı ?

Burada gördum uzun ayak çok çaptan kaçmış sistem taşıyamamış uzun ayakları ondan sordum .

Kolay gelsin İslam , sigorta adı üzerinde sigortası işin senin traktöründe kuvvetli ayağı kırar kelepçeyi kırar şaseyi büker kırar , sigortayı kesemezse daha kötü.

Ekipman çok güzel çalışıyor ama yer uygun değil ekipman için öyle yerleri tiller veya yaylı başka ekipman varsa onunla çalışsan derim

Daha öncede yazmıştım nasıl uzun ayak sağlam mı uzun olmasından dolayı sistemde yamulma çaptan kaçma var mı ?

Burada gördum uzun ayak çok çaptan kaçmış sistem taşıyamamış uzun ayakları ondan sordum .

Sağolasın İsmail abi. Dediğin gibi sigorta olmasa daha da kötü. Ayaklar uzun evet. Çok ta sağlamlar. Uzun oldukları ve yandaki bıçakların da etkisi ile taşa denk geldiğinde hemen sigortayı kesiveriyor. Bıçaklar olmasa belki taştan sıyrılacak ayaklar. Ama malzeme normal taşsız tarlada mükemmel çalışıyor. Bıçaklar hiç boşluk bırakmıyor.
Çaptan kaçma varmı derken anlayamadım soruyu?

Güzel paylaşım İslam. Çizeli en düşman olduğu tarlaya sokmuşsun. Yep yeni aleti paralayacan. Sigortalarda yatay zaten...:D

Sağol Erkan abi. Ne yapalım sigortalar kesiliyor ama malzemenin kalitesizliğinden değil Mf nin gücüne dayanamıyor :D

Dik sigortalar daha mı zor kesiliyor? Ben daha zor kesilir diye düşündüm. Eğer dik sigortalar daha zor kesiliyorsa yarın hemen arıyorum Doğsan ı bilidiricem bunu .

Sağol Erkan abi. Ne yapalım sigortalar kesiliyor ama malzemenin kalitesizliğinden değil Mf nin gücüne dayanamıyor :D

Dik sigortalar daha mı zor kesiliyor? Ben daha zor kesilir diye düşündüm. Eğer dik sigortalar daha zor kesiliyorsa yarın hemen arıyorum Doğsan ı bilidiricem bunu .
Kesilmesini bilmemde değiştirmesi daha kolay olduğu kesin. Yatay olunca içinde yamulup kalma durumu söz konusu oluyor ve zamanla yuva bollaşıyor....