NEW HOLLAND TD 85 LDA UYGULAMASI -ESKİŞEHİR ÖZEN DİZEL-

Hayırlı olsun, inşallah emeğinize verdiğiniz paraya değmiştir.

Yanlış anlaşılma olmasın, ama ben korkarım bu tarz modifikasyonlardan ya çevremde yaptıranlar olsu pompayı söktürüp ayarlatanlar oldu ama hep insan gözüyle bakarım traktörün kalbi pompa kurcalayıpta eskisinden de kötü olursa diye çokmu evhamlıyım acaba :)

sagolasın evet dogru dıon pompa kalbı ama bellı bı saatten sonra bakım sart bnde dha once 265 s vardı koyden eskısehır gıt gel 100 km 25 lıtre cıvarı yakmaya basladıydı bakım yaptırdm bu ustaya ve yakıtım 19 lıtreye dustu hesap ortda ve bu ustanın pompaları ust dzey resmen bı servet 1,2 trılyon

• Beğen
Tepkiler: traktörcü83
Hayırlı olsun, inşallah emeğinize verdiğiniz paraya değmiştir.

Yanlış anlaşılma olmasın, ama ben korkarım bu tarz modifikasyonlardan ya çevremde yaptıranlar olsu pompayı söktürüp ayarlatanlar oldu ama hep insan gözüyle bakarım traktörün kalbi pompa kurcalayıpta eskisinden de kötü olursa diye çokmu evhamlıyım acaba :)

bence çok evhamlısınız :D bu ve bunun gıbı uygulamaları yaptıran ve memnun olan cok bazı bolgelerde sıfır traktorler galerıye ınmeden pompa ayarlamasına gıder o denlı dusunebılırsınız...

Hayırlı olsun, ihşallah istediğiniz performansı elde edersiniz. Bu iveco perkins grubunun alayı aynı hepsi çekmiyor. Bizim L95 tede aynı sorun var. Hem çekiş yok hemde yakıt çok. Mibzeri götüremiyor daha ya. Aldığımıza pişman olduk. Bizde Valtra 6400 de var onun performansı çok çok iyi. 6400 halen köyde 120lik zannedenler var oysa 95 hp. Sonuç olarak L95 e yapsak lda yı fark olur mu. Az yakıp çok çeker mi. LDA nın çalışma mantığı olarak motor bayılınca yakıt pompalaması ne kadar fayda sağlarki motor zaten bayılmış. Normalde tarlada 1800 devir giden L95 1500 devire düşer mi? Çevresinde L95 e yaptıran varsa lütfen beni aydınlatsın...

Lda nedir her traktöre takılabiliyordu mu?

LDA Nedir?
LDA, manifold basınç kompansatörüdür. Turbo şarjlı dizel motorlarda kullanılır. Bu mototlarda temel yakıt sevkiyatı turboşarj ile silindirlerin aşırı doldurulmasıyla karşılanır. Motor maksimum havadan daha a bir miktarla çalışırsa, yakıt sevkiyatı buna göre ayarlanmalıdır. Manifold basıncının önceden belirlenmiş bir değerin altına düşmesi halinde yakıt sevkiyatını azaltmak LDA’nın yani manifold basınç kompansatörünün görevidir.