massey 4709 hakkında

naıl tabı erkunt 70 den ustun olur 3635 80 beygir güce sahıp bır motor onun emsalı erkunt 80,4 dur yolda cok hızlı gıdıyorr massey slaj yapımında kullanıyordu bır tanıdık cok boguluyordu 3635 sılajı yaparkenn yınede 3600 serısı emsallerınden performanslı bır traktörr ama yakıtları cok naıl abı cok yakıyor gevurr :)

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Bizde ki 3635 beklediğimizden çok iyi performans veriyor, özellikle Erkunt 70 ve td 75 bluemaster ile kıyaslayınca. Case yi bilmem, kullanmadım :) Belki Case daha üstündür, yalnız 3 silindir konusu olunca 3635 hakkını veren bir model, 4 silindir olmakla iş bitmiyor, teknoloji farkı herşeyden önce gelir.
Not:2 adet 4 silindir kullanıyorum. Hatta 3 tü birini satıp kurtuldum.

naıl abı ama cok yakıyor muss sahıbı mozot yetmıyor dyorduu :D

4700 serisini geçen yaz Çorlu tarım fuarında ve lüleburgaz fuarında inceledim.traktör bana göre sallı ve uzun bir traktör ve arka hidrolik diferansiyel aksamı 5400 serisiyle aynı.tek eksiği 3 silindir bir motor kullanılmış. Ayrıca ön taraftaki ağırlıkları çok ama çok fazla.arka tekerlek d ekilen zaten direkt olarak sökülebilir hatta o traktörü ağırlıksız satsınlar. Çünkü o traktör ancak ö cüsseyi taşımak için o motoru kullanır.on tarafta 500 kg ye yakın bir ağırlık var.arkada 300 kg olsa yaklaşık 800 kg bir ağırlık az değil.3 silindir bir traktör o cüsseyi mi taşıyacak yoldayım gidecek pulluk mu çekecek. O traktör bana göre 3075 çiftçeker üzel ayar bir traktör.3 Silindir bir traktör yolda az yakar.tam orta ölçekli işletmelere uygun.veya 500-600 dönüm arazi çalışma kapasitesinde işletme lerde 100 hp bir traktörün yaninda çok hızlı yardımcı olabilecek bir traktör.

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA361

4700 serisini geçen yaz Çorlu tarım fuarında ve lüleburgaz fuarında inceledim.traktör bana göre sallı ve uzun bir traktör ve arka hidrolik diferansiyel aksamı 5400 serisiyle aynı.tek eksiği 3 silindir bir motor kullanılmış. Ayrıca ön taraftaki ağırlıkları çok ama çok fazla.arka tekerlek d ekilen zaten direkt olarak sökülebilir hatta o traktörü ağırlıksız satsınlar. Çünkü o traktör ancak ö cüsseyi taşımak için o motoru kullanır.on tarafta 500 kg ye yakın bir ağırlık var.arkada 300 kg olsa yaklaşık 800 kg bir ağırlık az değil.3 silindir bir traktör o cüsseyi mi taşıyacak yoldayım gidecek pulluk mu çekecek. O traktör bana göre 3075 çiftçeker üzel ayar bir traktör.3 Silindir bir traktör yolda az yakar.tam orta ölçekli işletmelere uygun.veya 500-600 dönüm arazi çalışma kapasitesinde işletme lerde 100 hp bir traktörün yaninda çok hızlı yardımcı olabilecek bir traktör.

İskender abi Sallı derken dingil aralığı 2.220 mm olan bir traktör sallı olmuyor. Aksine senin de dediğin gibi ara işler için üretilmiş kompakt tip traktör sınıfına giriyor.

Hidroliklere gelirsek hidrolikler 3000 kg kaldırma kapasiteli . 5400 ile aynı demişsin de yanlış anlama alacak olan kişiler için yanlış bilgi vermeyelim diye düzeltmek istedim :D
(5400 SERİSİNİN 5000 KG)
Evet ben de objektif yorumumu söyleyeyim 4700 hakkında.

4700 serisi ara işler için alınabilecek ideal bir traktördür. Bazı arkadaşların da dedikleri gibi,çok ağır yükte haddinden fazla yakar. Tabi alınacaksa orjinal kabinli alırsak daha iyi olur :D Traktör hafif ve kısa olduğu için disk tiller gibi ağır ekipmanları taşımakta zorlanır. Ve de şanzıman EKSİK...

Cok dogru yorumlamissiniz. Ara isler icin uygun bir traktor. Soylediginiz gibi traktoru almadan once hangi islerde kullanilacagini belirlemek. Ona gore uygun bir traktor almak en dogru karardir. Baylerin abartmalarina. Inanmamak gerekiyor. Masseyin bayisi cok kizdi. 5400 serisi getirecek birde onunla deneyecez. Getirse eger cok guzel bur cekisme olcak

5400 SERİSİNİ 90 lık Same ile deneyecekseniz size denemeniz için 5410 modelini öneririm....

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk

5400 ile 4700 serisini yan yana izaha çekmişler Çorlu fuarında. Çok iyi inceledim bence arka diferansiyel ve hidrolik olarak
Birebir aynı.kaldırma değerleri basınç ayar Valf inden ayarlanabilir.1 hafta önce traktörü müze servis geldi, matris armoni leri biraz zorladı dedim hemen hallederiz abi dediler.basınç ayar Valf ini biraz sıktı. Denedik armonilerin çok rahat kaldırdı.yani teknik değerlere çok takılmayalım bir kaç ince ayar ile değerler değişebilir.4700 serisi sallı bir traktör yineliyorum.aks aralığında bahsetmişsin traktörün arkasına yük kaldırırken arka tekerın yere bastığı noktadan traktörün en uç noktasına kadar olan mesafedir yüke cevap vercek olan.ön aks arka alsa olan uzaklığı manevra yı etkiler ancak.ön aşktan sonra ki uzunluk 4700 de biraz fazla.3600 serisinin üzerine üretilmiş bir traktör olmasına ragmen duruşuna dikkat edildiğinde aradaki fark gözle görülebiliyor. Uzun lafın kısası bu traktörü alan bir kişi kesinlikle 4 silindir bir 75-90 hp lik traktörün atikligini ve yük altındaki mücadelesini hiçbir zaman göremeyebilir.