Arkadaşlar yardım yeni doğan Buzağı emme refleksi zayıf ve hırıltı var ne yapmalıyım

Arkadaşlar dün bi Buzağım oldu doğum kolay oldu haznede durmadığı halde pislik gitmiş sanırım buzağıyı astım içindekileri boşalttım şuanda emme refleksi zayıf ve yattımıydı hırıltı var ne yapmamı önerirsiniz

Cevap: Arkadaşlar yardım yeni doğan Buzağı emme refleksi zayıf ve hırıltı var ne yapm

Arkadaşlar dün bi Buzağım oldu doğum kolay oldu haznede durmadığı halde pislik gitmiş sanırım buzağıyı astım içindekileri boşalttım şuanda emme refleksi zayıf ve yattımıydı hırıltı var ne yapmamı önerirsiniz
Ağız sütünü birkaç saat sonra tekrar içirmeye çalış pek sıkıntı olmaz gibi eğer sabaha da emmezse en güzeli veteriner çağırman

Cevap: Arkadaşlar yardım yeni doğan Buzağı emme refleksi zayıf ve hırıltı var ne yapm

Doğumdan sonra böyle vakalarda solunum analeptiği kullanmanızda fayda var hırıltı varsa balgam sökücü kullanabilirsiniz emme refleksi zayıfsa çok zorlamayın sık aralıklarla az az da olsa ağız sütü içirmeye çalışın.Geçmiş olsun (konuyu hayvan hastslıkları bölümüne taşıyorum)