Angus hayvancılığı

22.05.2022
34
10

Angus hayvancılığı karlı mıdır? Sütünü sağmadan 6 ay merada 6 ay ahırda anası danasına bakarsa az masrafla para kazandırır mı? Doğan danalar dişiyse ve ya erkekse ne zaman satılmalıdır? Ahır nasıl tasarlanmalı? Bilen varsa aydınlatabilir mi?

Hosteine angus tohum kullandık o şekilde angus gördum baskın karakterli
Doğar doğmaz annesinin memesine yapışması hiç bir ırkta yok
Hostein den dogan bütün buzagilar siyah ve enneden kabak oldu
Merayi değerlendirmek için uygun hayvan anneli buzağı lı sagim olmadan bakmaya uygun
Hostein e göre biraz daha agresif ürkek
Diğer ırklara fark yapmasi için uygun bölge uygun mera olması gerek
Bence ülkemize uygun irk değil
Mekan barinak cok önemli değil üç tarafi kapalı kışın kuytu yazin gölge olsun yeter bağlı olmaz zaten
Şu an hostein bakıyorum başka ırk düşünmüyorum
Bazı ülkelerin uygun meraları var o meralar için uygun ırk angus ben öyle düşünüyorum
Hostein olmasa merayi değerlendirmek için koyunn bakarım
Benim görüşüm böyle olmaz diye bir şey yok olabilirde

• Beğen
Tepkiler: Hktn
Hosteine angus tohum kullandık o şekilde angus gördum baskın karakterli
Doğar doğmaz annesinin memesine yapışması hiç bir ırkta yok
Hostein den dogan bütün buzagilar siyah ve enneden kabak oldu
Merayi değerlendirmek için uygun hayvan anneli buzağı lı sagim olmadan bakmaya uygun
Hostein e göre biraz daha agresif ürkek
Diğer ırklara fark yapmasi için uygun bölge uygun mera olması gerek
Bence ülkemize uygun irk değil
Mekan barinak cok önemli değil üç tarafi kapalı kışın kuytu yazin gölge olsun yeter bağlı olmaz zaten
Şu an hostein bakıyorum başka ırk düşünmüyorum
Bazı ülkelerin uygun meraları var o meralar için uygun ırk angus ben öyle düşünüyorum
Hostein olmasa merayi değerlendirmek için koyunn bakarım
Benim görüşüm böyle olmaz diye bir şey yok olabilirde
Şuan holstein simental karışık sağmalcılık yapıyoruz. Holstein iyi süt veriyor ama çok narin hayvan en ufak bi şeyde hasta oluyorlar danaları en ufak hava değişiminde öksürmeye başlıyorlar. Simental daha dayanıklı. Montofon nasıl olur acaba süt ve sağlamlık açısından simentaldan iyi olabilir mi bilmiyorum. Ben ileride erkek besicilik yerine angus damızlık olabilir mi diye düşünüyordum. Holstein çok ayrı iş angustan.

Şuan holstein simental karışık sağmalcılık yapıyoruz. Holstein iyi süt veriyor ama çok narin hayvan en ufak bi şeyde hasta oluyorlar danaları en ufak hava değişiminde öksürmeye başlıyorlar. Simental daha dayanıklı. Montofon nasıl olur acaba süt ve sağlamlık açısından simentaldan iyi olabilir mi bilmiyorum. Ben ileride erkek besicilik yerine angus damızlık olabilir mi diye düşünüyordum. Holstein çok ayrı iş angustan.
Süt işinden besi işine geçmek icin iyi yontem angus
Yukarida dediğin bir çok sıkıntının çözümu
Ama sadece et üzerinden süt olmadan karlılik nasıl olur

Süt işinden besi işine geçmek icin iyi yontem angus
Yukarida dediğin bir çok sıkıntının çözümu
Ama sadece et üzerinden süt olmadan karlılik nasıl olur
Süt işi stresli iş ve fabrika yemine gelen sürekli zamlar adamı işten soğutuyor ama fabrika yemi kullanmadanda süt üretemiyoruz. Angus işinde fabrika yemi sıfır olmalı meralardan ne kadar yararlanabiliriz o da soru işareti

Süt işi stresli iş ve fabrika yemine gelen sürekli zamlar adamı işten soğutuyor ama fabrika yemi kullanmadanda süt üretemiyoruz. Angus işinde fabrika yemi sıfır olmalı meralardan ne kadar yararlanabiliriz o da soru işareti
Burada tohumlama melezleme ile hostein den angusa gecen oldu zaman alır ama başarılı
Uzun zamandır devam ediyor yem işi yulaf otu ağırlıklı
Dedigin gibi fabrika yemi belki sadece besi Danaların a verir
Kurbanda bayağı kurbanlık inek sattı 100 bin tl ye yakin toplamıştır inek başı belkide sürü çıkması inekler
Sizin bölge neresi

Burada tohumlama melezleme ile hostein den angusa gecen oldu zaman alır ama başarılı
Uzun zamandır devam ediyor yem işi yulaf otu ağırlıklı
Dedigin gibi fabrika yemi belki sadece besi Danaların a verir
Kurbanda bayağı kurbanlık inek sattı 100 bin tl ye yakin toplamıştır inek başı belkide sürü çıkması inekler
Sizin bölge neresi
Bursanın ovası köyün 200 dönüm merası tel ile çevrili inekler koyunlar beraber otlatılıyor 50-100 dönüm de telsiz yol kenarlarında mera vardır.