ARA PAS VE YAPRAK GÜBRESİ ATIMI - NEW HOLLAND TD 100D BLUEMASTER & PARLAYAN 1000 LT SIRALI SİSTEM 2K23...!!!

11.jpg

ARA PAS VE YAPRAK GÜBRESİ ATIMI - NEW HOLLAND TD 100D BLUEMASTER & PARLAYAN 1000 LT SIRALI SİSTEM 2K23...!!!

23/04/2023

Merhaba arkadaşlar bu fotoğraflarda ve video da buğday ve arpalara ara pas uygulaması yapmaktayız. Bu sene yağışlardan pas oluşması fazla. Bende yaptığım kontroller neticesinde hemen yağmur sonrası atımı gerçekleştirdim. İlaç olarak Acanto Plus kullandık. Yaprak gübresi olarakta Haifa Polyfeed Wheat Foliar denedik. Her zamanki gibi New Holland TD 100 D ve Parlayan 1000 Lt görev başındaydı. Umarım beğenirsiniz. İyi seyirler....;)

alipasalierkan..........;)

Youtube Video HD...!!!

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

Kolay gelsin erkan buğdayların boyu güzel bizde çok ot var bu sene kuraktan yerşer düzgün hazırlanamadı potingerde kurak olunca fayda etmedi yağmur yağınca otlar coştu yulaf ot ilacı attık kara çimen atan komşularda oldu fayda etmesi icen ince ot çok var ilaç fayda etmemiş buğdayı yıpratmaya başlamış bugün bende pasları artım hoşuma gitmedi buğdaylar
Seninkiler süper olmuş maaşallağı var

Kolay gelsin erkan buğdayların boyu güzel bizde çok ot var bu sene kuraktan yerşer düzgün hazırlanamadı potingerde kurak olunca fayda etmedi yağmur yağınca otlar coştu yulaf ot ilacı attık kara çimen atan komşularda oldu fayda etmesi icen ince ot çok var ilaç fayda etmemiş buğdayı yıpratmaya başlamış bugün bende pasları artım hoşuma gitmedi buğdaylar
Seninkiler süper olmuş maaşallağı var
Teşekkürler. Bizde de ot çıktı biraz. Özellikle kenar boylarında ince otlar var. Genellikle pisi otu dediğimiz ot var tarlalarda. Çok önem teşkil etmiyor. Ama geçen sene yoktu. İlaç biz ektikten sonra üzerine attık çıkış sonrası. O yüzden yine baya engellemiş. Bir tarlada iz yetmiyor. Tekrar da dönmedim. Orada 5 metre hardal ekmişin gibi çıkmış. Bereket fazla geniş alan değil. Onları da elimle kökledim. Geniş yaprak olarak pek yok. Ama ince ot ilaçtan sonra gene çıktı biraz. Ama birşey atmadık.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin