Buzağı Desteği Hk

Selamün aleyküm,

Buzağı desteği için, Birinci dönem başvurular 29/12/2023 tarihinde son buluyormuş. Buzağılar doğduktan sonra küpeleme işlemi yapılmıştı. Ancak destek için başvuru yapıp yapmadığımı hatırlamıyorum. E-devlet te sorgu yapacağım herhangi bir sayfa da bulamadım. Başvuru için (yanlış hatırlamıyorsam) bi ara e devlet üzerinden vardı, ancak o da kaldırıldı galiba?

Sorguyu ve destekleme başvurusunu internet üzerinden yapabilir miyiz?

Eğer internet üzerinden olmuyorsa; işletme ilçede olmasına karşın, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde başvuru yapabilir miyiz? Yoksa illa ilçe tarım müdürlüğüne mi gitmemiz gerekiyor?

Bizde koop yada birlikler takip ediyor hiç ben kemdim yaptırmadım
İlçe tarım bilgi almak için uygun
Cevap için Allah razı olsun. Dediğiniz gibi

"Buzağı desteklemesinden yararlanmak için; damızlık sığır yetiştiricileri birliğine üye yetiştiriciler birlik aracılığıyla, birlik üyesi olmayan yetiştiriciler ise il/ilçe müdürlüklerine şahsen dilekçe ile başvuru yapacaktır." yazmakta

Asıl meselelerden biri de, işletme ilçeye kayıtlı, bende ildeyim. İl tarıma gitsem dilekçe mi kabul ederler mi? Daha önceden yapan oldu mu? Olmadı pazartesi direkt gidip soracam İnşaAllah...

Daha önceki yıllarda http://edevlet.tarbil.gov.tr adresinde “Buzağı Destekleme Başvurusu Ödemesi" vardı, ordan yapılıyordu. Ancak sayfa kapatılmış 🤣 Yıl 2024 olacak hala il / ilçe tarıma git 🤣🤣🤣 e devlet diye birşey var değil mi? Çiftçiyi bu kadar yormak niye?