Erkun 80.3 9'lu pulluk denemesi...

Ynt: Erkun 80.3 9'lu pulluk denemesi...

dunyada boyle bır motor yok ama neden dunya da gundeme oturmuyor kı anlamıyorum motorunu alıp montaj yapıyorlar okuyup uflemıyorlar ya perkıns bılmıyormu :)

güzel motor lafımız yok fakat halkı kandırmakta bir yere kadar erkunt alan 9 pulluk takacak diye izlenim veriliyor bahçe pulluğu veya ikileme pulluğu traktörün arkasını ancak karartıyor 4 lü 14 lü gibi

MAŞALAH neden bu erkuntan kepçe yada dozer şektöründe faydalanmıyorlar kusura bakmayında bu erkunları heleki 3 pistonları çok büyüyorlar rampada oluyor bir eşek kadar yavaş

hellboy-07 link=topic=52554.msg542315#msg542315 date=1329669609' Alıntı:
toprak kumsak zaten karaçatlak benzeri toprak olsa o pullulk toprağa bile batmaz ıh-*-s bizim burda 240s böyle kumsal toprakta 5li 8 inç çekiyor ;)

o zamanda oaraya göre pulluk takılır ama bu şekilde baskıyı çabuk yer gibi geliyor ne kadarda pulluğun inc azda olsa sayı çok sizin orada kullanırsada ayda bir baskıyı değiştirir burada galiba denemek için takmışlar

ben traktoru alırken nimet 70 zf.yi.banada dediler rolantıde gıder die.4lü 12 inçle denedim gercekten istop etmeden rolentide surum yapıyo.bunun manası zf sanzımanın motordan aldıgı gucu en iyi sekilde tekerlere iletmesiymis.yani zf sanzımanın az gucle az yakıtla cok ıs yaptırması.valla alırken cok karamsar kaldık ama dedikleri kadar var.gucune gore eksıkleri olsada guzel traktor.hidrolık hassasıyeti mukemmel.bakalım kullandıkca gorcez iyi kotu.zaman gostercek.ya satarız ya devam ederiz.hayırlısı.

şöför tekerleri hata soksa gitmiyecek işi biliyo adam hatın yanından gidiyo bu pulluk bizim burda toprağa bile batmaz batsada yerınde debelenir durur yumuşak toprakda nohut ekimine tarla ikilemeye bire bir ama