Fiat 780 yenilendi [emoji1327]‍♂️

Rica etsem hassasiyet aldığı yerin fotoğrafını atabilir misiniz? Bir 780 var burada, önceki sahibi hassasiyeti bozmuş, geldiğinde ters çalışıyordu (kaldırması gereken yerde daha da batırıyor) Şimdi çubuğu boşa çıkarıp iptal ettiler. Sorun içerde mi dışarda mı öğrenmek açısından fotoğraf iyi olurdu. Bir de hangi tümosanla aynı bu hidrolik sistemi?

• Beğen
Tepkiler: srtys
Rica etsem hassasiyet aldığı yerin fotoğrafını atabilir misiniz? Bir 780 var burada, önceki sahibi hassasiyeti bozmuş, geldiğinde ters çalışıyordu (kaldırması gereken yerde daha da batırıyor) Şimdi çubuğu boşa çıkarıp iptal ettiler. Sorun içerde mi dışarda mı öğrenmek açısından fotoğraf iyi olurdu. Bir de hangi tümosanla aynı bu hidrolik sistemi?
Tumosan bu traktörun fotokopisi
Tabi zamanla üzerine eklemeler gelistirmeler yapıldı
Bu 780 lerin orjinal hidrolik sistemi sıkıntılı
Hidrolik kumanda kol bağlantıları telli imiş sonradan çoğu çubuklu ya çevirmiş tumosan da çubuklu
Hidrolik hassasiyet alt milden yapar bilmiyorum Tumosanin parçası uyar herhalde
Eski tumosanlarda hidrolikleri sıkıntı yapmisti şimdi iyi
Eski 80 serisi tumosanlar daha cok benzer 780 e

Çubuğu çıkarmaları iyi olmamış. Ben size fotoğrafı atacağım. Birde babama soracağım nasıl ayar yapmaları gerektiğini. Tümosanın kalın mil alt tablosu takılı. Mantık mil esniyor çubuğu dürtüyor. yeni serilersen gövde içindende bir bağlantı var sanırım ama 780 de o yok. Çubuğu ayarlamayı bilmezsen oturur ağlarsın yürümez asla.Ama milde boşluk tabloda sıkıntı varsa hassasiyeti çalışmıyor. Yeni yaptırdık hidroliği silkme yapıyordu. birde rektefe canavar oldu 780. Elimden gelen yardımı yaparım.

Hidrolik kumanda kol bağlantıları telli imiş sonradan çoğu çubuklu ya çevirmiş tumosan da çubuklu
Bizimde halatı çubuğa çevirmiş babam. Kolları tümosan gibi aldım konyadan ama daha takmak kısmet olmadı. Hidroliğinden anlamayan yürütemez yürümez. Biz ara işe koşuyoruz ilaç gübre araba çekme gezinti. Tek ona kalsa işimiz olmaz. Sesine hastayım onun bayılıyorum.

• Beğen
Tepkiler: ismail_17

Gece dağdan sesini duyuyorum 780in
5430 Mf kadar sesi geliyor köye :D
Buralarda Fiat ustası olmadığından sıkıntı çekiyoruz, sizin ve forumdaki tüm Fiat ve Tümosan ustalarından öğrenirsem tamir ederken videosunu çekerim, herkes görmüş olur :)

Yanlış hatırlamıyorsam bunu da çubuklu yapmışlar. Hidrolik hassasiyetini 640 tipine çevirmişler ama bu sefer ters çalışır olmuş. Öyle olunca iptal etmekte buldu çareyi. Damper valfini bile bilmiyor burdaki (Kayseri) usta, sahibi kendisi tarif ede ede taktırdı

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: The_Hoca ve srtys
Gece dağdan sesini duyuyorum 780in
5430 Mf kadar sesi geliyor köye :D
Buralarda Fiat ustası olmadığından sıkıntı çekiyoruz, sizin ve forumdaki tüm Fiat ve Tümosan ustalarından öğrenirsem tamir ederken videosunu çekerim, herkes görmüş olur :)

Yanlış hatırlamıyorsam bunu da çubuklu yapmışlar. Hidrolik hassasiyetini 640 tipine çevirmişler ama bu sefer ters çalışır olmuş. Öyle olunca iptal etmekte buldu çareyi. Damper valfini bile bilmiyor burdaki (Kayseri) usta, sahibi kendisi tarif ede ede taktırdı

Resimler ve ekler

• 20220416_141359.jpg
    20220416_141359.jpg
    155.5 KB · Görüntüleme: 55
  • 20220416_141343.jpg
    20220416_141343.jpg
    122.1 KB · Görüntüleme: 54
  • 20220416_141333.jpg
    20220416_141333.jpg
    155.7 KB · Görüntüleme: 54
Çok teşekkürler. İlk sahibiyiz. Traktörü özel olarak istemişler ama sonra aksilik sonucu alamamışlar. Babama kısmetmiş o görmüş almış. Alttan hassasiyet problemi var normalde kendi alt tablosunun mili ince ve hassasiyeti düşük. Onu babam tümosanın kalın milli hassasiyet tablosuyla değiştirip problemden kurtulmuş. Huyundan suyundan anlıyor. Bende yanında tecrübeleniyorum. Turbo taktır diyor arkadaşlar ama ben onun sesine hastayım. Rabbim sağlık hoşluk versin de kullanalım istiyorum.
Kardeşim aynı sıkıntı bizde de var o alttaki hassasiyet kutusunu nerden aldınız yardımcı olabilirmisin sormak istediğim bir kaç şey daha var