Fiyat yüksekmiş, üretici memnunmuş !!!

Ynt: Fiyat yüksekmiş, üretici memnunmuş !!!

Bölgemizde bugün itibari ile tüccar nazlanarak 650 kuruştan mal alımı yapıldığı söyleniyor Yarın bizde bir miktar vereceğiz , tam olarak kaçtan gideceğini buraya yazacağım.

FEHİM link=topic=76605.msg905135#msg905135 date=1405107215' Alıntı:
protein, gluten , sedim ve gecikmeli sedimlerini biliyorsan foruma eklermisin. Teşekkürler.
Hatırlamıyorum ama süne ilacı yapmamıştık süne yüksek olabilir.Zaten buğday fiyatları düşüyor demişti alan tüccar.

selam.esperia 76 hektlite 24 gluten buğdayımı 720 net fiyattan 10 ton verdim.çok üzgünüm.geçen yıl 730 dan verdim.bu nasıl bi düzendir.2012 de ayçiçeği 1400 net fiyat varken,2013 te 1100 e verdik.bu sene 1250 olacakmış.soruyorum arkadaşlar bize kim sahip çıkacak?hepimizin borçları var.

daha buralarda başlamadı ama fiyat açıklanmaması degişik bir durum yani tüccar ofis özel şirketler farklı fiyat verecek yine olan yine bize olacak trajediye dogru gidiyo olay allah sonumuz hayır etsin oruç oruç bakalım biçim başlarsa burdakiler ne fiyat biçecek bu sene iki çeşit ektim arpa tritikale yemlik yapılcak odekska ile yubileynaya 100 bakalım nasıl olacak

Ağzını doldura doldura sövülecek bir hareket.Millet zaten bir şey beklemiyor en azından düzeltmeyin insanları.Bunların ne kadar adi insanlar olduklarını zaten biliyoruz kılavuz osurursa cemaat çatır çatır neyse.Sitemizde bile hala bu durumu bile savunanlar var.Tamam insan bir partiyi sevebilir ama kendisini düzeltmesine de bu kadar izin vermez.Bunlar milletin vekili olamaz hatta insanda olamaz ar damarı çatlamış adilerin.

Anıl Tiraki link=topic=76605.msg905280#msg905280 date=1405184494' Alıntı:
Ağzını doldura doldura sövülecek bir hareket.Millet zaten bir şey beklemiyor en azından düzeltmeyin insanları.Bunların ne kadar adi insanlar olduklarını zaten biliyoruz kılavuz osurursa cemaat çatır çatır neyse.Sitemizde bile hala bu durumu bile savunanlar var.Tamam insan bir partiyi sevebilir ama kendisini düzeltmesine de bu kadar izin vermez.Bunlar milletin vekili olamaz hatta insanda olamaz ar damarı çatlamış adilerin.
helal olsun kardes..

ranger link=topic=76605.msg905265#msg905265 date=1405177167' Alıntı:
Hatırlamıyorum ama süne ilacı yapmamıştık süne yüksek olabilir.Zaten buğday fiyatları düşüyor demişti alan tüccar.

tüm ilaçlamaları zamanında atılmış tam olan ekperya cinsi buğdayım var. ortalama değerleri protein 11-11,5 arası süne zararı yok. sedim 47 civarı . gecikmeli sedim 57-58 civarı . hektolite 78 verilerinde mal. verileri bu civarda olan 6 ton malı 15 gün önce 740 krş tan sattım.aradaki farkı sen taktir et. yinede bilgi için teşekkürler.

FEHİM link=topic=76605.msg905289#msg905289 date=1405187412' Alıntı:
tüm ilaçlamaları zamanında atılmış tam olan ekperya cinsi buğdayım var. ortalama değerleri protein 11-11,5 arası süne zararı yok. sedim 47 civarı . gecikmeli sedim 57-58 civarı . hektolite 78 verilerinde mal. verileri bu civarda olan 6 ton malı 15 gün önce 740 krş tan sattım.aradaki farkı sen taktir et. yinede bilgi için teşekkürler.
o buğday polatlıda ticaret borsasında 1tl yi görebilir internet sitesine girip fiyatları inceleyebilirsinz bugün 1liranın üzerinde gitmiş buğday var.

Arkadaşlar bu günün şartlarında tarım bakanlığı kapatılsa , hiç bir kaybımız olacağını sanmıyorum. çünki nasıl olsa bu adamların tarımla verimlilikle hesapla kitapla bir işleri yok kafa yoranı yok. biz tüccarın eline düşmüşüz . tüccar kafasına göre bizim malımızla oyun oynuyor. Ne bakanlıkta hayır var nede bakanlığın alt kadrolarında hayır var. Ziraat odaları ne işe yarar ? soruyorum buradan . benim gözümde sadece senede bir haksız yere bizlerden aidat toplayan tefeci bir kurum.. pekii tarım bakanlığı !! oda aynı . başına koymuşlar bir adam arada bir saka kuşu gibi ötüyor işte . buğday fiyatları güzelmiş . sen hiç bu yıl trakyaya gelip manzarayı gördünmü bakan bozuntusu. yada şöyle sorayım. bakan olduğundan beri hiç trakyaya geldinmi ? trakyada fiyatlar şu an 680 kuruşa kadar geriledi. bundan haberin varmı ? koskoca bir memlekette bir kaç ilde buğday pahalı diğer illerde buğday ucuz bir memleket böyle istikrarsızca yönetilirmi ? burada millet bankaların eline düşmüş çırpınıp duruyor. herkezin arazileri ipotekli umurunuzda bile değil. ama türkiye jokey kulübünün hasılatından kendine 980 milyara oda yaptırmayı çok iyi biliyor çiftçi bakanı. Ciddiyetsiz adamlarsınız boş adamlarsınız . Hepinizin allah belasını versin .