Gübre fırfır ayarı

Elimde bu tarz eski tip gübre fırfırı var bu hafta üre gübresi atıcam yardımcı olur musunuz.üzerinde numara falan yok traktörüm mf 240 s gübre fırfırını hangi ayarda kullanayım

Resimler ve ekler

• gubre-serpme-makinasi_5b4c87b45c90d.jpg
    gubre-serpme-makinasi_5b4c87b45c90d.jpg
    45.4 KB · Görüntüleme: 83
Elimde bu tarz eski tip gübre fırfırı var bu hafta üre gübresi atıcam yardımcı olur musunuz.üzerinde numara falan yok traktörüm mf 240 s gübre fırfırını hangi ayarda kullanayım
Malesef bu fırfırlarda ayar dıye bişey pek de yok göz kararı atıyoruz üre atacaksan pahalı dikkat et. Fırfırda ayar tutturan varsa helal olsun derim

Malesef bu fırfırlarda ayar dıye bişey pek de yok göz kararı atıyoruz üre atacaksan pahalı dikkat et. Fırfırda ayar tutturan varsa helal olsun derim
Dayım gilde bir tane var abi geçen ayarladım dönüme 12 kg atacaktım tam yetti ne fazla ne eksik. İlk önce küçük parçada denedim ayar yaptım sıkıntı olmadı

1. vites 12-13 gaz ufak bir tarlada dene atmak istediğin kadar gübre koy içine sonra devam et o ayar. daha yüksek vitesle gideyim gaz basmıyım dersen olmaz saçmaz makina gübreyi 12.13 gazdan aşağı düşme vites arttıkça gazıda artırman lazım. zira ekim gübreleme hep bu aletle yaparım ben. kilo şaşmaz pek

• Beğen
Tepkiler: bahadır26
1. vites 12-13 gaz ufak bir tarlada dene atmak istediğin kadar gübre koy içine sonra devam et o ayar. daha yüksek vitesle gideyim gaz basmıyım dersen olmaz saçmaz makina gübreyi 12.13 gazdan aşağı düşme vites arttıkça gazıda artırman lazım. zira ekim gübreleme hep bu aletle yaparım ben. kilo şaşmaz pek
Geçen sene denedim ayarlayamadım komşununkini kullandım. Kovanın altında gübre açtığımız yer var numara yok.ne kadar açayım

Geçen sene denedim ayarlayamadım komşununkini kullandım. Kovanın altında gübre açtığımız yer var numara yok.ne kadar açayım
buradan bişey demek çok zor ama şunu söyleyebilirim gördüğüm kadarıyla sizin fırfır da bir ana açma kapama mekanızması birde ayar mekanızmaları var sağda solda iki adet ayar mekanizmalarını sonuna kadar aç ana açma kapama kolundan yap istediğin ayarı. açma kapama kolu sabit durmuyorsa o zaman diğer ayar yerlerinden yap. şu kadar aç bu kadar aç diyemem değişir makinaya göre ama 3 delik var ise ve yarıya kadar açık olunca üçüde 20-25 kg atar bendeki fırfır.

• Beğen
Tepkiler: bahadır26