İlk üst gübreleme ve kaygılar...

Selamlar dostlarım uzun zamandır konu açmıyodum bugün ekinlerimizde ilk üst gübrelemeyi yaptık 15kg üre verdik yerli tüccardan 2.60tl ye alındı!Önümüzdeki hafta
6-7 gün yağışlı görünmekte ciddi kurak bir senede böylesi yağışlı bir haftayı kaçırmak istemedik! Görsellerdede göründüğü gibi rampa kıraç arazilerde açılmalar başlamış yaklaşık 35gündür hiç yağış alamadık oysa çıkışlar çok güzel yaşanmıştı! Uzun takvimlere baktığımızda yağışta biraz toparlanma görünmekte umarım haklı çıkarlar bu sebeple ekinlerdeki zayıflamadan ötürü üreyi tercih ettik! Taban düz kuvvetli arazilerde halen görünüm gayet güçlü bizim gibi yağış rejiminin kuvvetli olduğu bir bölgede böylesi bir kriz varsa Rabbim yağış az alan yerlerdeki çiftçilere yardım etsin kimsenin emeğini boşa götürmesin bereketli seneler...

Resimler ve ekler

• BE31CEB0-2596-4FBE-957F-9AE0456B0DBA.jpeg
    BE31CEB0-2596-4FBE-957F-9AE0456B0DBA.jpeg
    214.7 KB · Görüntüleme: 69
  • 71A68B8C-D137-43BA-A852-A8D0598D62C4.jpeg
    71A68B8C-D137-43BA-A852-A8D0598D62C4.jpeg
    191.3 KB · Görüntüleme: 68
  • A0A89E2C-20A1-4B0B-BAE2-7215A343543D.jpeg
    A0A89E2C-20A1-4B0B-BAE2-7215A343543D.jpeg
    198.2 KB · Görüntüleme: 67
Selamlar dostlarım uzun zamandır konu açmıyodum bugün ekinlerimizde ilk üst gübrelemeyi yaptık 15kg üre verdik yerli tüccardan 2.60tl ye alındı!Önümüzdeki hafta
6-7 gün yağışlı görünmekte ciddi kurak bir senede böylesi yağışlı bir haftayı kaçırmak istemedik! Görsellerdede göründüğü gibi rampa kıraç arazilerde açılmalar başlamış yaklaşık 35gündür hiç yağış alamadık oysa çıkışlar çok güzel yaşanmıştı! Uzun takvimlere baktığımızda yağışta biraz toparlanma görünmekte umarım haklı çıkarlar bu sebeple ekinlerdeki zayıflamadan ötürü üreyi tercih ettik! Taban düz kuvvetli arazilerde halen görünüm gayet güçlü bizim gibi yağış rejiminin kuvvetli olduğu bir bölgede böylesi bir kriz varsa Rabbim yağış az alan yerlerdeki çiftçilere yardım etsin kimsenin emeğini boşa götürmesin bereketli seneler...
Bereketli olsun

• Beğen
Tepkiler: Skarataş
Kolay gelsin. Seneye göre iyi görünüyorlar maşallah.
Bu en kötü parçamız özellikle bundaki açılmlar dikkatimi çekti kepir deriz bu tarz tepe tarlalara bölgede tüm kepır tarlalarda kuruma yüz tutmuş düz taban arazilerdeki ekinlerimiz gayet iyi durumdalar özellikle şimdiye dek buğdaylar daha güzel durumdalar ama hepsinde genel olarak zayıflama mevcut acil yağış istiyolar bakalım inş gerekli yağısşı alırlar

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci94

Gübreleme yaparak iyi yapmışsınız kuraklık çok etkilemiş yagislar gelirse kolay toparlar Trakya genelinde hasret kaldığımız yağışlar başladı🙏 Allah olmayan yerlere de versin
Amin kardeşim cümlemize haftaya salı çarşambadan itibaren burasıda 5-6 gün yağışlı görünüyo umarım yağar bekliyoruz