Karcher K5 mi Bosch Aqt45 mi ?

Arkadaşlar abiler bu iki makina arasında kaldım sizce hangisi?
Karcher full kontrol 145 bar

Bosch 140 bar

Sizin seçiminiz ne olurdu?
Karcherde farklı satıcılar da fiyat hemen hemen aynı.

Arkadaşlar abiler bu iki makina arasında kaldım sizce hangisi?
Karcher full kontrol 145 bar

Bosch 140 bar

Sizin seçiminiz ne olurdu?
Karcherde farklı satıcılar da fiyat hemen hemen aynı.
İki linkte karcher'a ait.

https://www.hepsiburada.com/ferm-po...ksek-basincli-yikama-makinesi-p-HBV00000DF2GS
Ferm diye bir marka var mesela 170 bar diyor hem daha cazip fiyat olarak da nasıldır değerlendirilebilir mi?
Kullannıcı yorumları falan da gayet olumlu.
Genel olarak yorumlar iyi köpükten yana sıkıntı olmuş gibi. Mesela bosch 140 bar dakikada 7.5 lt ferm 170 bar onunda dakikada 7.5 lt.Araştırırken görmüştüm dakikada aldığı su önemliymiş.

Bosch profesyonel seri el aletlerinde iyi (mavi renk olanlar) geri kalanlarda orta halli. Karcher oda üst seviye modelleri basınçlı yıkamalarda içinde bulunan alüminyum kazana dikkat edecen soğuk havada çatlıyor, bide alırken durgun sudan emiş yapma özelliği varmı ona bak.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci39
Zamanında karcher ın türkiye distürbitöründe çalıştım,makineler çok kalitelidir ama Bosch ta yabana atılır değil fakat şu var karcherın işi bu makineler.Bosch bir çok sektörde var,karcherda parça sorunu yaşamazsın.Bosch ta 2 ay parça beklediğim makinelerim var.elimde nilfisk marka var 2012 den beri tek sorun hortum 1 kez patladı onu da 20 liraya yaptırdım.