Kıymet 90 en son pulluk videoları(göktaşlar)

Ynt: Kıymet 90 en son pulluk videoları(göktaşlar)

deutz motorlar kendini kanıtlamış motorlardır gücüne çekişine bir şey demedim zaten sadece yakıtını dile getirdim. erkuntu getirecekse erkunt sahipleri getirsin. sanırım 265 demek istemişsiniz. zira 165, 168 yada 188 lere benimde bir şey dediğim yok ha birde 398 lere. birde mf kullanıcısıda değilim biz hep fiat kullandık birde arada 3600 ford.

bi tanıdığımız doksanlı yılların ortalarında 265 aldı o güne kadar kimse mflerin yağ eksilttiğini söylememiş aldıktan sonra benim motor yağ esiyor demiş o zaman işte diğer 265 sahipleride yağ esiyor nadaslarda diye söylemiş. keza başka bi tanıdık nadasta 285 ' e yağ koymaktan usandım bunların bi nadası iyi dediğini çok zaman duyarız.yine bir römork arpayı tarladan çıkaramayıp steyirle çıkardıklarınıda biliriz. beğenmediğimiz steyrin azmi. hararet yapmasına gelilince burdaki eskişehirdeki 285ler nedense öylenin en kuvvetli sıcağında saman yapamayıp neden kontak kapatıp gölgeye çekiyorlar o vakit.

285 hararet de yapar tırmıkta 1 adım gidemez su koymazsan yeri gelir ağır işte yağda eksiltir römorkla rampalarda da kalır AMA 285 İN PULLUKTAKİ PERFORMANSI BU SORUNLARIN HEPSİNİN ÜZERİNİ ÖRTER 285 e PULLUĞU TAKTIĞIN ZAMAN SÖZÜN BİTTİĞİ ANDIR .

SALİM link=topic=55053.msg596172#msg596172 date=1337458288' Alıntı:
bi tanıdığımız doksanlı yılların ortalarında 265 aldı o güne kadar kimse mflerin yağ eksilttiğini söylememiş aldıktan sonra benim motor yağ esiyor demiş o zaman işte diğer 265 sahipleride yağ esiyor nadaslarda diye söylemiş. keza başka bi tanıdık nadasta 285 ' e yağ koymaktan usandım bunların bi nadası iyi dediğini çok zaman duyarız.yine bir römork arpayı tarladan çıkaramayıp steyirle çıkardıklarınıda biliriz. beğenmediğimiz steyrin azmi. hararet yapmasına gelilince burdaki eskişehirdeki 285ler nedense öylenin en kuvvetli sıcağında saman yapamayıp neden kontak kapatıp gölgeye çekiyorlar o vakit.
çünkü radötörün delikleri sik biz radötörünü değiştirdik daha geniş delikli taktık hiç bir sorun yok saman sezonu geldimi çeker koyarım sizde görürsünüz
phantomerkunt link=topic=55053.msg596176#msg596176 date=1337458778' Alıntı:
285 hararet de yapar tırmıkta 1 adım gidemez su koymazsan yeri gelir ağır işte yağda eksiltir römorkla rampalarda da kalır AMA 285 İN PULLUKTAKİ PERFORMANSI BU SORUNLARIN HEPSİNİN ÜZERİNİ ÖRTER 285 e PULLUĞU TAKTIĞIN ZAMAN SÖZÜN BİTTİĞİ ANDIR .
[/quote biz 3 seneden beri suyuna bakmıyoruz bile abi olabilir böyle sorunlarla karşılaşanlar ama bizde çok şükür bir sorun yaşatmadı

bızım buradada 3. serılerının rektefesını 13 -15 bın tlye cıkaran ustayla papaz olan cıfcı kardesımın feryadını sanayıde duymayan kalmayınca adam ılk gordugu galerıcıye satıverıp gectmıstı.sen daha ov masseyi kardesım..

zerenler42 link=topic=55053.msg596183#msg596183 date=1337459648' Alıntı:
bızım buradada 3. serılerının rektefesını 13 -15 bın tlye cıkaran ustayla papaz olan cıfcı kardesımın feryadını sanayıde duymayan kalmayınca adam ılk gordugu galerıcıye satıverıp gectmıstı.sen daha ov masseyi kardesım..
massey övülmeyecek makina değil

birde herkezın traktoru kendısıne aslandır.kımse malını kolay kolay kotulemez.zamanında masseyler sektorde liderdi.97 senesınde 265s surungen vıteslısıne 0 olarak bınmıstım.4 sene kullandım.gercekten 265 cıftekı gıdısı hala gozumun onunde.erkunt nimet ah okadar gıtse.ama 265s satma nedenim 3 sene saman yaptım verdıgım mazot parasını ben bılırım.4 lü 11 inc pullukta dekarda 2 litre yakan mazotu yokmuydu..dicem ozamanların kral traktoru.ama kımse simdi erkuntla kıyaslamasın.zamanın masseyi şimdinin erkuntu.ister hazmedin ister etmeyin.daha erkunt yeni yeni gelisiyo.daha 10 senelık fabrıka okadar kusuru olcak.önemlı olan sattıgı malın arkasında duruyomu durmuyomu.cifciyi magdur etmısmi.....saygılar.

285 ler aslında kötü bir traktör değil ama,biraz sıkıştırıldığında yağ yakmalarını bir kenara koysak bile,bizim buralarda en sık karşılaşılan problemleri, debriyaj balatalarını çabucak bitirmeleri... :(

özellikle 285 pullukta başarılıdır ona zaten diyecek yok. ancak rampalarda kalışından falan değilde rampalardan inişinden dolayı almazdım onları.rampadan vites düşerek çıka bilirsin ama rampadan vites yükselterek yada düşürerek inemezsiniz kısacası rampa inişlerinden dolayı almazdık şimdiye kadar almadığımız gibi.diğer unsurların saymıyorum zaten.

SALİM link=topic=55053.msg596195#msg596195 date=1337460724' Alıntı:
özellikle 285 pullukta başarılıdır ona zaten diyecek yok. ancak rampalarda kalışından falan değilde rampalardan inişinden dolayı almazdım onları.rampadan vites düşerek çıka bilirsin ama rampadan vites yükselterek yada düşürerek inemezsiniz kısacası rampa inişlerinden dolayı almazdık şimdiye kadar almadığımız gibi.diğer unsurların saymıyorum zaten.
bayır aşa inişleri felan hakklısın acemi biri olsa durduramaz tek kötü yanı oo ama çalımını kaptımı bide uygun vitesi buldurdumu sorun yok ama bir yolandımı durdura bilene aşk olsun :)

bayır aşşağı inişleri gerçekten acemiler için sıkıntı. siz sanırım kendi çözümünüzü bulmuşsunuz traktörünüz hararet yapmıyor yada yağ yakmıyor ola bilir ama yağ yakmalarının sebebi yağ haznelerinin az yağ alması ola bilir mi? 7 litre konuyormuş sanırım. mesela biz 70-56 ya 11.7 litre koyuyoruz onların haznesi öyle alıyor çünkü.65-46 da o civar yine. mf nin o beygir gücü ve cüsseye 7 litre alması az değil mi?
Ertuğ Aslan link=topic=55053.msg596199#msg596199 date=1337461074' Alıntı:
bayır aşa inişleri felan hakklısın acemi biri olsa durduramaz tek kötü yanı oo ama çalımını kaptımı bide uygun vitesi buldurdumu sorun yok ama bir yolandımı durdura bilene aşk olsun :)

SALİM link=topic=55053.msg596210#msg596210 date=1337461989' Alıntı:
bayır aşşağı inişleri gerçekten acemiler için sıkıntı. siz sanırım kendi çözümünüzü bulmuşsunuz traktörünüz hararet yapmıyor yada yağ yakmıyor ola bilir ama yağ yakmalarının sebebi yağ haznelerinin az yağ alması ola bilir mi? 7 litre konuyormuş sanırım. mesela biz 70-56 ya 11.7 litre koyuyoruz onların haznesi öyle alıyor çünkü.65-46 da o civar yine. mf nin o beygir gücü ve cüsseye 7 litre alması az değil mi?
hiç dikkat etmedim ama 7 litreden fazla alıyor tümosanla 2 sine bir teneke yağ koyuyoz birazda ilave yapıyoruz hatta 2 litre kadar aklıma gelirse bi daha değiştirirken bakarım ama 7 litrden fazla alıyor oo kesin

UYANIKLAR BULMUŞ UZUN TARLAYI TAM TAVINDA BİDE DÜZ ANA YOL GİBİ BİR TANE PARÇAR TARLASINI VEYA MISIR TARLASINDA YAKITINI TEST ETSİNDE GÖRELİM NE YAKIYO KUMSAL TOPRAĞI BULUYOLAR TIZITLA GİTSİN