Konut Seçimi

Arkadaşlar size burada bir akıl danışmak istiyorum benim evim apartmanda ama iki katlı müstakil ev ile takas yapmayı düşünüyorum benim daire bunun üstünün karşısı sizce nasıl bir akıl müstakil evin yeri güzel

Resimler ve ekler

• Screenshot_20210116_212358_com.sahibinden.jpg
    Screenshot_20210116_212358_com.sahibinden.jpg
    85.4 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_20210116_212431_com.sahibinden.jpg
    Screenshot_20210116_212431_com.sahibinden.jpg
    109 KB · Görüntüleme: 37
Önce etrafında binalar varsa imar planını gözden geçirmen lazım. Ev baya eski duruyor.
Büyük ihtimalle imar planında birçok kişiye hissedar olunur çok karışık mevzular oluyor 🙂
Evin imarı 261 metre tek tapu yunus adam eski düzende bitişik nizam yapmış yan tarafa tek tapu ise bende böylece kullanır giderim dıye düşünüyorum kotdan yukarı yol seviyesine bir teras tarzı yapayım diyorum ev aslında çok aşırı eski değil 95 lerde felan yapıldı ama galıba babaları öldü çoçuklar satıyor yoksa adam satacak biri değildi suriyeli ye kira ya vermişler onlarda evin anasını bellemişler

Bir kaç sorum olacak.
1/Amaç binadan kaçmak mı?
2/Alacağınız bina 2003 öncesi imalatlı kendin çocuğun ve eşin için depreme dayanıklimi rapor alabilirmisin ?
3/ Bitişik nizamda yapılan yerin durumu ne yarın yikacam derse sizin binanız zarar görür mü ?
4/ haşat olmuş yerin içine bı 50 bin harcarsınız degermi.
5/ Montolama yaptirmazsan kışın 1000 lira doğalgaz yakar isinamazsin bunu göze aldinmi?

Bir kaç sorum olacak.
1/Amaç binadan kaçmak mı?
2/Alacağınız bina 2003 öncesi imalatlı kendin çocuğun ve eşin için depreme dayanıklimi rapor alabilirmisin ?
3/ Bitişik nizamda yapılan yerin durumu ne yarın yikacam derse sizin binanız zarar görür mü ?
4/ haşat olmuş yerin içine bı 50 bin harcarsınız degermi.
5/ Montolama yaptirmazsan kışın 1000 lira doğalgaz yakar isinamazsin bunu göze aldinmi?
Deprem en önemlisi zaten abi diğer masraflar yapılır yavaş yavaş ama deprem işi zor bişey yapılmıyor bitişik nizam daki ler büyük ihtimal mütahıte vermiyor yoksa müstakil in yeri çok değerli benim evimin yerinden kıymetli