Koyun besisinde uyguladığım rasyon doğrumu?

İyi günler. Koyun besisinde uyguladığım rasyon şu şekilde fakat pek gözle görünür bir gelişme sağlayamıyorum. Sizce nerde yanlış yapiyorum.
Sabah ve akşam; saman,kepek ağırlıklı ,toklu yemi daha az,mermer tozu ve vitamin. Ara öğün olarak yeşil ot.

Ben tam olarak rasyon konusunda bilgili değilim öncelikle , rasyon konusu detayli konudur , hata affetmez
Rasyon için öncelikle beklentilerinize göre , hayvanlarin kilosu, hayvanlarin gebelik veya kuzulu oluşu bilgisi olmalı
Hazırlayacağıniz karışımın içindeki hammaddelerin miktarı , hayvan ihtiyacina göre dengelenmesi , hayvan başı kilosuna göre ayarlanması önemli
Rasyon konusu gibi önemli konulardan bazıları
Hayvan doyuyormu
Hayvan rahat yatıp dinlenebiliyormu , suya herzaman ulaşabiliyormu , iç dış parazit ilaci hastalık aşı ve mücadelesi doğru ve zamaninda yapiliyormu gibi konularda mühim istediğiniz performans elde etmeniz konusunda
Umarim rasyon bilen arkadaşlar görür konuyu

Hayvanın kilosu, vücut kondisyon skoru (VKS), gebelik durumu v.b gibi bir çok etken mevcut. Protein, enerji, vitamin ve minerale bizim gibi hayvanların da ihtiyacı var. Sizin verdiğiniz ot ve yem ile büyük sıkıntılar yaşarsınız. Aşağıda ikiz kuzuya gebe koyun için Selçuk üniversitesinin rasyon programı ile yaptığım bir rasyon var örnek olması açısından bakarsınız.

Resimler ve ekler

• WhatsApp Image 2019-09-12 at 16.52.40.jpg
    WhatsApp Image 2019-09-12 at 16.52.40.jpg
    268.7 KB · Görüntüleme: 75