MF 188 VEYA 185

Zamanında dedemde 185 vardı 1974 te sıfır diye almışlar fakat 2002 de satarken motorun 1968 model olduğunu anlamışlar :) 185 pek bilmem sattıklarında daha küçüktüm fakat babam 285e göre daha güçlü olduğunu söylüyor tek sorunu 285 göre daha kısa olması. Önü çabuk kalkıyor diyor. Yakıtından için de çok az yaktığını söylüyorlar. Dayım 10-12 ton yükle yaklaşık 25 km uzaktaki Polatlı Ticaret Borsasına gidiş dönüşe 1 teneke mazot yakıyodu derdi.

• Beğen
Tepkiler: mustafa93
Ferguson'u Fergusun yapan 100 serisiydi zaten her işe ve kesime uygun bol seçenek vardı. Daha öncede yazdım birinin köşeli 175 vardı yıllarca bindim hiçbiri o tadı vermedi bana ağır devirdi tarlada yolda yavaştı çamurluktaki ve göstergelerin ordaki fabrika etiketleri ve orjinal eksozu duruyordu 265 ve 7056'lara kafa tutuyordum bi 168 fransız bana rakipti 12/3 pulluk vardı 40 dönüm sürdüm 4 parmak mazot vardı daha 200 serisi 100'lerden çok yakar. 1967 165 vardı bende 65 km yolda bi teneke yakmadı. 178'i olan arkadaşım 188'e bindi 78 hikaye bunun yanında diyordu. Köşeli 175 bulursan şiddetle tavsiye ederim

selam arkadaşım İngiliz 71 model döküm jantlı orijinal 4 vites 185 hala kullanan ve 76 model L blok power li arka cerleri büyük 188(398 - 3085 cerleri gibi ve kovanda çift kulak olur hidrolik yan bağlantı kollarını takmak için) olan model den de baya bi kullanmış birisi olarak diyorum ki temiz 20 bin civarı büyük cerli 188 Fransız bulabilirsen kaçırma çekişde köpek gibi yakıtda cimri 185 de öyle ama 188 biraz daha beygir farkı var çekişte bariz belli oluyor.Traktörde kompresörde iyidir 185 e göre inişde sağlam dır. Eski makinalar olduğu için temizse al derim sonuçta senden önceki kullananı bilemezsin temizmi deilmi iyi baktırmak gerek ustasıyla beraber gör incele alamadan derim yoksa bütçen kısıtlı birde sanayi ile uğraşmayasın temiz olmalı.yakıt çekiş sıkıntın olmaz güzel makinalar.

Volkan1318 abi sahibinden de 295044743 ilan nolu 188 nasıl abi?

sahibinden sitesini günlük takip ederim dediğin ilandaki Fransız 188 küçük cerli yani normal 185 285 arkası var benim bahsettiğimde arka kovan büyük olur pulluk tırmık vs tarım aleti taktığımız hidrolik yan kollarının altta arka gövde bağlantı yerleri iki delikli olur. o dediğinn ilandaki traktör tam bilmiyorum ama masrafı var gibi okadar düşük fiyat çekilmez.

selam arkadaşım İngiliz 71 model döküm jantlı orijinal 4 vites 185 hala kullanan ve 76 model L blok power li arka cerleri büyük 188(398 - 3085 cerleri gibi ve kovanda çift kulak olur hidrolik yan bağlantı kollarını takmak için) olan model den de baya bi kullanmış birisi olarak diyorum ki temiz 20 bin civarı büyük cerli 188 Fransız bulabilirsen kaçırma çekişde köpek gibi yakıtda cimri 185 de öyle ama 188 biraz daha beygir farkı var çekişte bariz belli oluyor.Traktörde kompresörde iyidir 185 e göre inişde sağlam dır. Eski makinalar olduğu için temizse al derim sonuçta senden önceki kullananı bilemezsin temizmi deilmi iyi baktırmak gerek ustasıyla beraber gör incele alamadan derim yoksa bütçen kısıtlı birde sanayi ile uğraşmayasın temiz olmalı.yakıt çekiş sıkıntın olmaz güzel makinalar.

Volkan1318 abi sahibinden de 295044743 ilan nolu 188 nasıl abi?

sahibinden sitesini günlük takip ederim dediğin ilandaki Fransız 188 küçük cerli yani normal 185 285 arkası var benim bahsettiğimde arka kovan büyük olur pulluk tırmık vs tarım aleti taktığımız hidrolik yan kollarının altta arka gövde bağlantı yerleri iki delikli olur. o dediğinn ilandaki traktör tam bilmiyorum ama masrafı var gibi okadar düşük fiyat çekilmez.
Sağolasın peki ilanlardan tavsiye edeceğin hangi ilan var abi hangisi büyük cerli ben fark göremedim sen yardımcı olurmusun abi hangisi iş görür?

Volkan abinin bahsettiği delik bunlar galiba bu 72 modeldi sanırım

Resimler ve ekler

• $_20_6.JPG
    $_20_6.JPG
    123.8 KB · Görüntüleme: 153
72 model büyük cerli

aynen tam da bu model bahsettigim büyük cerli denilen model bu traktörden eksik parçalar var ilk göze çarpan döküm tampon yıldız ön jantlar arka sırt çekisi orijinal döner kulaklı olan larından ve power iptal edilmiş hava filtresi kuru ve üstte bacası olurdu frenler kuru balatadır orijinal bu modellerde acaba yağlı balataya cevrildimi gibi.. :))ama bahsettiğim model budur en tutulan da 76 model ve L blokdie bilinenleri sanırım.

Sağolasın peki ilanlardan tavsiye edeceğin hangi ilan var abi hangisi büyük cerli ben fark göremedim sen yardımcı olurmusun abi hangisi iş görür?

gestapo zamanın varsa kayseri nevsehir taraflarını birebir gez o bölgelerde çoktur 185 188 ilanlarda önereceğim traktör yok suan ancak resim görüntü aldatabilir bilen bir usta ile bakarsan daha sağlıklı olur.