Nevholland td90 mı ? Same expoler3 90 mı ?

Ynt: Nevholland td90 mı ? Same expoler3 90 mı ?

Hiç bir fark yok.Şahsen ben NH ' den şaşmam.Uzunca bir zaman JD kullandık.Durur durur bir arıza verir,işin yoksa Adana ' dan parça bekle dur.Artık yarına mı gelir 3 gün sonraya mı meçhul.90 km yol bitmez.Ustasını da bulmak ayrı bir sıkıntı.Başak pimi çekili bomba gibidir.Çabuk dökülür ve nerde ne arıza vereceğini bilemezsin.MF hem çamurda gitmez hem de burdaki servisi milleti masseyden tiksindirdi.Same-Deutz nasıldır bilemem ama parça sıkıntısı kesin vardır.Tümosan iyi çeker ama alanın elinde kalır.Bu şartlar altında NH çiftçinin dostu,alemin kralıdır bence

Hiç bir fark yok.Şahsen ben NH ' den şaşmam.Uzunca bir zaman JD kullandık.Durur durur bir arıza verir,işin yoksa Adana ' dan parça bekle dur.Artık yarına mı gelir 3 gün sonraya mı meçhul.90 km yol bitmez.Ustasını da bulmak ayrı bir sıkıntı.Başak pimi çekili bomba gibidir.Çabuk dökülür ve nerde ne arıza vereceğini bilemezsin.MF hem çamurda gitmez hem de burdaki servisi milleti masseyden tiksindirdi.Same-Deutz nasıldır bilemem ama parça sıkıntısı kesin vardır.Tümosan iyi çeker ama alanın elinde kalır.Bu şartlar altında NH çiftçinin dostu,alemin kralıdır bence

sende haklısın ama yakıt sağlamlıkda işin içine girince bi kere daha düşünmek lazım...

uzay kasa link=topic=71612.msg827554#msg827554 date=1389706148' Alıntı:

bendede var 100tla var sonderece memnunum ama td serısı çok arıza yapıyor

uzay kasa link=topic=71612.msg827562#msg827562 date=1389707285' Alıntı:
sağlamlık konusunda NH ' ye güvenirim fakat yakıt olarak muadillerine göre fazla yaktığını düşünmüyorum.
Açıkçası ilk izlenim olarak çok sağlam bir traktör olduğunu düşünmüyorum.Bana göre biraz nazik bir traktör,ancak doğru düzgün kullanıldığında da bir sorun yaratacağını sanmam.Bu nazikliğin de parça kalitesinden geldiği gayet net anlaşılıyor ancak bana göre bu genel olarak yerli traktörlerin sorunu.Yakıt konusuna katılıyorum uygun devirde kullanıldığı zaman ekonomik.

Kriterin yakıt ve çekişse same derim abi.Bizde 85 ' lik same var.tek tepoyla 1600 dekar yer ilaçlıyoruz (120 lt) Ayrıca 4 ' lü 14 pulluk takıyouruz.26 ' lı ağır tip goble çektiriyoruz.9 ' luyu çok rahat götürüyor vs vs. Ve oldukça seri bir motor,vites seçeneği bol.5 vitesli ve 4 takviye var.

Acele etmeyıp bir hafta daha araştıracağım , sameye sıcak bakmaya başladım. expoler3 90 teknik özelliklerini bilen varmı internet sitesinde baktım ama burdaki bayi ile arasında farklar var bide bunların yerli montaşları varmış onlarında ayrı özellikleri var. biz yerlı olmayan elektironiği az olani ithal traktörü istiyoruz kullanan arkadaş varmı özellikler hakkında bilgi verecek