Reactor 36cs

Arkadaşlar geçtiğimiz sezon fmc nin titan gibi clomazone içerikli reactor ilacı da kuruya ilaçlama için raflarda yerini almış. CS yani kapsül teknoloji kullanılması avantaj gibi görünüyor.Karanfil ile beraber uygulamayı düşünüyorum. Uygulama yapan yada konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşların düşünceleri benim için önemli.

Arkadaşlar geçtiğimiz sezon fmc nin titan gibi clomazone içerikli reactor ilacı da kuruya ilaçlama için raflarda yerini almış. CS yani kapsül teknoloji kullanılması avantaj gibi görünüyor.Karanfil ile beraber uygulamayı düşünüyorum. Uygulama yapan yada konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşların düşünceleri benim için önemli.
Titan’ın orjinali zaten reactor isimli ilaçtır. Titan ruhsat hakkı sözleşmesini tamamladığı için ilaç geçtiğimiz yıldan itibaren kendi ismiyle raflarda yerini aldı. Nadas yerler hariç rahatlıkla kullanılabilir. Önerilen dozaj aşıldığı takdirde çeltiğin gelişiminde engel oluşturabilir.

Benim bildiğim titan FMC nin idi.Entosav Türkiye de satış yaptı.Şu an FMC ait Titan ve reactor olarak her iki ilacı da bayi raflarında satıyor. Ancak biri EC diğeri CS formunda. Etken madde olarak dekara düşen doz aynı. Maliyet birbirine yakın. Asıl merak ettiğim konu otlar ve çeltik üzerindeki olumlu olumsuz etkileri
ne derece.