Remork hidrolik fren kullanımı

707793928a421e33d8ebcbc2e9c099dd.jpg
c7d6df3308a768e937c3ee9c045d29e9.jpg
1100d076be862f785eb08752406bf300.jpg

Fotoları yeni çektim.

Hayırlı olsun arkadaşlar yazmışlar hortum alıp rekora takacan damper kaldırma kolundan duruma göre yağ gönderecen yanlız dikkat etmen gereken kolun ayarını tutturmak yoksa yağ ısınıp bilyaları bozuyor. O dediğin traktörün freni ile koordineli çalışan havalı fren sistemidir. Erkunt havalı fren havalı fren römorkta sadece Topal Ahmet üretimi var yanlış bilmiyorsam.

çok degerli bilgiler vermiş arkadaşlar. sormak istediğim hortum alıp rekora takıp damper kaldırma kolundan duruma göre yağ göndeme yerine fren sistemine adapte etme şansı yok mudur acaba. ben de yakında su tankeri alacağım ve tankerde fren olsun istiyorum. TT65 intercooler de fren sistemiyle çalışacak bir tadilat yapmak mümkün müdür?

Arkadaşlar dediyiniz frensistemi büyük fent ve jonderelerde var yalnız benim gördüyüm çok büyük romorklerdi kamyonlardakinin aynısı çiftciye sordum bu fren sistemi traktörde çalışıyormu dedim eyer traktörde o sistem varise çokgüzel çalışıyor dedi ama onun traktörü büyük fent idi bu sistemi almanyada gördüm küçük traktörde olmuyor dedi

Arkadaşlar dediyiniz frensistemi büyük fent ve jonderelerde var yalnız benim gördüyüm çok büyük romorklerdi kamyonlardakinin aynısı çiftciye sordum bu fren sistemi traktörde çalışıyormu dedim eyer traktörde o sistem varise çokgüzel çalışıyor dedi ama onun traktörü büyük fent idi bu sistemi almanyada gördüm küçük traktörde olmuyor dedi
Yurtdışında bazı ülkelerde zorunlu hidrolik veya havalı fren desteği, new hollandin dışarı giden td5.65 tt4.50 de de var hidrolik romuk fren desteği kubota, massey ferguson john deere. Bunlarda da hidrolik fren desteği var

• Beğen
Tepkiler: 1966nadir19
çok degerli bilgiler vermiş arkadaşlar. sormak istediğim hortum alıp rekora takıp damper kaldırma kolundan duruma göre yağ göndeme yerine fren sistemine adapte etme şansı yok mudur acaba. ben de yakında su tankeri alacağım ve tankerde fren olsun istiyorum. TT65 intercooler de fren sistemiyle çalışacak bir tadilat yapmak mümkün müdür?
Merkez fren Valfi fren teli ile pedala bağlayıp Jack çıkışına akış ayar valfi koyup basıncı ayarlayabilirsin. Ama çok iyi tornacı bulman lazım kimse uğraşmak istemiyor. Aslında çok basit ama gereken rekor ve hortumların olduğu alengirli işleri seven bir tornacı bulman gerekir. Tanıdık bir tamircide fren teli böyle baglanir valfler buraya konmalı gibi danışmanlık yaparsa çok bilimsel güzel bir iş ortaya çıkar. Tornacı olsam bu römork freni konusunda büyük boşluk var deli para kazanırim. Alibaba da hazır sisteme 50 bin yazmis. İki valf bir hortum bir Jack birde fren teli var. Maliyeti 3.000 TL valf ve parçaları ayrı aldın mı... İnternette 50 bin ben 30 bine römork freni yaparım dedigimde kuyruk olur. Günde 6-7 traktör rahat bağlanır teslim edilir

Resimler ve ekler

• Screenshot_2024-01-30-19-21-18-42_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2024-01-30-19-21-18-42_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    36.7 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

bende palazoglu tek dingil romork var fren sistemi mevcut arkadaslarin dedigi gibi fren hortumunu romork kaldirma yerine takiyorsun kolu az itince yag basiyor romorkun altinda kucuk bir piston var pistona iki disli demir bagli piston yag basinciyla ileri dogru cikinca disli demirler dönüp kampanadaki balatalari sıkıyor romorku tam durdurmuyor yavaslatiyor ama traktore bindirdigi baskiyi yuku cok guzel kesiyor ama dikkat edilmesi gereken birsey var yagi gondermek icin kola sonuna kadar basip sıkıştırmamak gerekli yavas yavas yag gondermek lazim az fren yapinca traktorun sesinden zaten anlasiliyor o motordaki bagirma hemen azaliyor cok fazla yuklenilirse piston kecelerini patlatiyor ben ilk kullandigim zaman acemisiydim biraz fazla sıkıştırdım keceyi patlatti yag sizdirdi ama hem tek dingil hemde cift dingil romorklar icin cok guzel bir sistem gerek duyulan yerlerde kullanildiginda traktorde kizaklanma olayi kaza yapma olayi olmaz