Reygras anıza slajlık Mısır ekimi??

Sanırım bu şekilde direk anıza ekip deneyeceğim,ara çapa ve yazın sıcağı zaten reygrasın büyümesini engeller diye düşünüyorum.Şu an için kendi traktörüm yok maalesef ve 4 çeker olmayan traktör dışında sürme imkanı yok diyorlar,bide üstüne goble çekilirse 20 dönümün maliyeti bana 2000 tl yi geçecek,o yüzden risk alıp bu şekilde ekeceğim.
Sonuç ne oldu ogrenebilirmiyim

Anıza Ekim mibzeri değil ise o riski hiç almayın reygrasın kökleri saçaklı sıkışma yapıcağından çıkış zorlaşacaktır baltalar ekerken duvarda yapıcağından risk olabilir hocamın dediği gibi sürmeden yüzeysel bi çizel arkası goble veya diskora ile ekebiliyosan ek hiç çizel çekemez isen iki boy goble çektir yerine arkası tırmık ile ektir daha sağlıklı olucaktır

Anıza Ekim mibzeri değil ise o riski hiç almayın reygrasın kökleri saçaklı sıkışma yapıcağından çıkış zorlaşacaktır baltalar ekerken duvarda yapıcağından risk olabilir hocamın dediği gibi sürmeden yüzeysel bi çizel arkası goble veya diskora ile ekebiliyosan ek hiç çizel çekemez isen iki boy goble çektir yerine arkası tırmık ile ektir daha sağlıklı olucaktır
Anız ekim mibzeri ile ekilecek ama ben deneyenden duymadigim için yine de kuşkulu yaklasiyorum .