Silajlık Mısırda Yerli Tohum Devi | TAREKS

⭕ 1999 yılından beri mısır ıslah çalışmaları yapan, Tarım Kredi Kooperatifleri alt şirketi olan Tareks bir başarıya daha imza attı.

✅ Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarından Arif Arıgümüş’ün tarlasında, Niğde İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün destekleriyle nadasa bırakılan ve ekilmeyen tarım arazilerinde üretimin sağlanması amacıyla dağıtılan OSSK 644 silajlık mısır tohumunun ekimleri yapıldı. Bu model üretim alanında Temmuz ayının ortasında yapılan ekimlerin hasadı ise 14 Ekim’de gerçekleştirildi.

👍 Toprak analiz değerlerine uygun etkili bir gübreleme programı uygulanarak, doğru zamanda doğru gübrelerin verilmesi ile çeşit performansının ortaya çıkarılması hedeflendi. Civardaki silaj ortalamasının 5-6 ton/da olduğu yörede, yaklaşık % 30 daha fazla verim elde edilerek, 7.100 kg/da silaj verimine ulaşıldı.

✋ Bölgenizde TAREKS'in memnuniyet oranları nasıl?

oskk002.jpg

oskk001.jpg

Tohum maliyeti için arada ekimini yapıyorum. ossk 644 güzel. tk6063 koçan biraz küçük. Lila çeşidini pioneer 2088 ile yanyana danelik amaçla ekim yaptım, verim aynı gibiydi fakat başaklar biraz yukarda açtı, Lila bol daneli silaj da yapılabilir. bu sene de 1 torba gerdano ekecem.

Tohum maliyeti için arada ekimini yapıyorum. ossk 644 güzel. tk6063 koçan biraz küçük. Lila çeşidini pioneer 2088 ile yanyana danelik amaçla ekim yaptım, verim aynı gibiydi fakat başaklar biraz yukarda açtı, Lila bol daneli silaj da yapılabilir. bu sene de 1 torba gerdano ekecem.
Gerdanı yu 2088 ile yan yana ektim, 2088 den bariz eksik ve fao 600 olduğu beyan edilmesine karşın fao 700 2088 ile aynı zamanda püskül açtı.
Lila iyiydi.

• Beğen
Tepkiler: mgora