Tarım ekipmanları için hangi gres yağını önerirsiniz

Abiler arkadaşlar, tarım ekipmanları için hangi gres alınmalı,

Beyaz, kırmızı, yeşil gresten bahsediliyor, silikonlu olanda varmış,

Pulluk mibzer Vanvey yağlamak için hangi gresi önerirsiniz. Marka tavsiyesi var mı

Teşekkürler

Pulluk mibzer Vanvey yağlamak için hangi gresi önerirsiniz. Marka tavsiyesi var mı

Teşekkürler

BEYAZ GRES
Çalışma sıcaklığının çok yüksek olmadığı orta devirli, normal yüklü, düz yataklarda kullanılır. Ayrıca otomotiv tip ekipmanlarda, endüstriyel uygulamalarda, tarım ve yol makinelerinde genel gresleme işlemlerinde kullanılır. Üstün nitelikli formülasyonuyla soğukta kolay pompalanabilme özelliğine sahiptir.

RULMAN GRES
Çalışma sıcaklığı 135°C’ye kadar olan rulmanlarda, kaymalı yataklarda, merkezi yağlama sistemlerinde ve ağır yük altında çalışan uygulamalarda kullanılan genel amaçlı grestirler. Üstün nitelikli formülasyonlarıyla soğukta kolay pompalanabilme özelliğine sahiptirler.

KIRMIZI GRES
Taşıt ve iş makinalarının düz yataklarında ve şasi aksamlarında genel amaçlı kullanıma uygun kırmızı bir grestir. Kalsiyum sabunlu formülasyonu ile çalışma sıcaklığının yüksek olmadığı uygulamalarda etkin performans gösterir.

YEŞİL KAUÇUKLU GRES
Kaliteli baz yağlar ve kalsiyum sabunu ile formüle edilmiş, genel amaçlı oto şasi gresidir. Çalışma sıcaklığı 65°C’ye kadar olan otomotiv gresajında rahatlıkla kullanılır.

Teşekkürler

Her türlü shell gadus kullaniyoruz en kral grestir
Vanvey de sıkışmalar olabiliyor kauçuklu greste. sıkıştığı zaman en ince kırmızılardan basıp gresörlük söküp 10 metre gittikmi tarlada açılır kauçuklu gres yanında ucuz greslerdenden yani kırmızı greslerden bulundurmanızı tavsiye ederim.

Gres seçiminde kararsız kaldım shell gadus s2 v220 veya mobilux ep2 ikisinden birini alacağım 18 kg kova daha önce petrol ofisi süper ep kullanıyordum ama sıcaklarda sertleşme donma yaşadığım için daha kaliteli gres arayışına girdim bu konuda bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum