Tecrübe ve görüşlerinizi bekliyorum

Herkese iyi günler hayırlı cumalar
Şimdi sormak istediğim şimdi biz piyasaya tamburla biçim yapıyoruz yılda 400 dönüm ve arazi şartlarından dolayı ve taşlı arazi olduğundan dolayı iki üç yılda bir makina hurdaya çıkıyor sıfır 195 lik tınaz iki yıl dayandı da sonra sıfır sürüm aldık 165 lik o üç yıl dayandı bu sezon bütün rulmanlar dan uğultu takartı sesi geliyor alt üst tamburlar yamuldu biçilmemiş olarak bırakıyor babamda bu sefer 5 diskli sıkmalı alalım diyor ama o daha narin gibi geldi bana asıl sorum şu ekteki videoyu izlermisiniz videoda yulafı yeşile tamburla biçmisler öyle slaj yapıyorlar benim düşüncem tamburla bicmeden direk böyle biçip yerden namlu yapıp balya yapsak nasıl olur kelledeki taneye zarar verirmi kayıp olur mu

Silaj makinesine taş girerse tamburludan daha çok zarar görür. Tam olarak ne istediğini anlamadım
Şöyle söyleyeyim biz yıllardır tamburla çalıştık ve iki yılda bir makina çıkarttık hurdaya önümüzdeki sezon yine makina alacağım ama diyorum ki arazi bozuk ve taşlı olduğu için tambur arıza yapıyor ya acaba diyorum ot silaj makinası alıp üzerini söküp böyle yere dağıtıp balya yapsam nasıl olur hem arıza açısından hemde düzgün balya olurmu kayıp falan

Taş varsa her makina kötü
Videoda ot silaj makinasi biçik otu inceltme yapıyor
Tanburlu makine ile yeri gelir 100 dnm bicersin , ot silaj ile 30 dnm anca
Ot silaj birtek yatik otu karşıdan girersen iyi alır , tanbura göre
Ot silaj çok yerde tanbur gibi dipten bicemez , aniz bırakır
Ama otu biç topla balye bağla taşi yerine
Ot silaj ile romorka yükle slaj yap daha degerli ve daha ucuz maliyet
Bu konuda ihtiyaç önemli bence
Kuru ot balyasi yada ot silaji

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Taş varsa her makina kötü
Videoda ot silaj makinasi biçik otu inceltme yapıyor
Tanburlu makine ile yeri gelir 100 dnm bicersin , ot silaj ile 30 dnm anca
Ot silaj birtek yatik otu karşıdan girersen iyi alır , tanbura göre
Ot silaj çok yerde tanbur gibi dipten bicemez , aniz bırakır
Ama otu biç topla balye bağla taşi yerine
Ot silaj ile romorka yükle slaj yap daha degerli ve daha ucuz maliyet
Bu konuda ihtiyaç önemli bence
Kuru ot balyasi yada ot silaji
Anladım abi o zaman biz bi tambur daha alacağız haklısın tamburla 100 dönüm biciyoruz günde yerine göre bize balya lazım silaj için yer gerekli ve biz piyasaya çalışıyoruz silaja kimse sıcak bakmıyor muhafaza açısından

Anladım abi o zaman biz bi tambur daha alacağız haklısın tamburla 100 dönüm biciyoruz günde yerine göre bize balya lazım silaj için yer gerekli ve biz piyasaya çalışıyoruz silaja kimse sıcak bakmıyor muhafaza açısından
Peki taşlı arazilerin tırmıklanmasımı ve balyalanmasını nasıl yapıyorsunuz. Tırmıkla taşlı arazide namlu yaparken namluya taş girer.
Balya makinesi de taşı alırsa baya sıkıntı çıkarır

Peki taşlı arazilerin tırmıklanmasımı ve balyalanmasını nasıl yapıyorsunuz. Tırmıkla taşlı arazide namlu yaparken namluya taş girer.
Balya makinesi de taşı alırsa baya sıkıntı çıkarır
Helikopter tirmik daha çoksüpüruyor topluyor taşı tekerlekli ye göre
Tekerlekli ot toplamada alıyor tek tük taşları
Balya nın içindeki taş çoğu zaman sıkıntı değil ama ot kiyici makine veya yem karmada sıkıntı
Ben otlarda taş oluyor diye dikey yem karma tercih ettim
Dikey yem karmada bile taş yüzünden bir defa sanziman dağıttık

Helikopter tirmik daha çoksüpüruyor topluyor taşı tekerlekli ye göre
Tekerlekli ot toplamada alıyor tek tük taşları
Balya nın içindeki taş çoğu zaman sıkıntı değil ama ot kiyici makine veya yem karmada sıkıntı
Ben otlarda taş oluyor diye dikey yem karma tercih ettim
Dikey yem karmada bile taş yüzünden bir defa sanziman dağıttık
Bende onu diyorum abi taş bahçedeki işlemden başlıyor hayvana verene kadar hep sıkıntı yaratıyor

• Beğen
Tepkiler: ismail_17