Tümosan, fabrikasının kapılarını basına açtı

Tümosan, fabrikasının kapılarını basına açtı

08.11.2013

Tümosan, düzenlenen etkinlikle fabrikasının kapılarını basın mensuplarına açtı. 2004 yılında Albayrak Holding bünyesindeki Alçelik tarafından özelleştirilen Tümosan, bu dönemden sonra hızlı bir gelişme göstererek traktör pazarının en fazla satan ikinci markası haline geldi.

Tümosan Motor, düzenlenen etkinlikle üretim tesislerini basın mensuplarına açtı. Yüzde 98 ' i yerli üretim olan traktörlerin üretim tesislerinin yakından incelenmesi için gerçekleştirilen etkinlikte basın mensuplarına bir traktörün döküm aşamasından montaj aşamasına kadar geçirdiği süreç, işin uzmanları tarafından anlatıldı. Üretimin her aşamasında en ince detayları hesaplayarak hareket ettiklerini ifade eden Tümosan Üretim Müdürü Ramazan Kılınç, 37 yıl önce Kamu İktisadi Teşekkülü (KİT) olarak kurulmuş olan fabrikada üretimin her aşamasının birbirinden bağımsız tesislerde gerçekleştirildiğini ifade etti. Her 10 buçuk dakika da bir motorun montajının tamamlanabildiği fabrika şimdilerde günde tek vardiyada 50 motorun montajını tamamlıyor. Günde tek vardiyada 45 traktörün montajının tamamlanarak kullanıma hazır hale getirildiği Tümosan Motor ' da her 13 dakika da bir traktörün montajı yapılabiliyor.