VLOG / CLAAS ARES 557 ATX ve YENİ İRTEM ALPHA SPREADER F12 İLE GÜBRE SERPME 2021...!!!

1.jpg

VLOG / CLAAS ARES 557 ATX ve YENİ İRTEM ALPHA SPREADER F12 İLE GÜBRE SERPME 2021...!!!

Arkadaşlar geçtiğimiz hafta sonu buğday ve arpalara üre atımı işlemini gerçekleştirdik. CLAAS Ares 557 ATX ve yeni İrtem Alpha Spreader F12 gübre serpmemiz görev başındaydı. Bu sefer her zamankinden farklı olarak sizler için bazı fotoğraflar ve bir Vlog video çektim. Youtube' da da son zamanlarda Vlog çekmem konusunda talepler geliyordu. Bende sizler için çekim yaptım. Umarım beğenirsiniz. İyi seyirler.

Youtube Video 4K....!!!!

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

Harika işçilik olmuş maşallah
Video ve fotoğraflar efsane ellerine sağlık
2006-2007 li yıllarda yurtdışında farmphoto sitesinde kangallı 84 ve ali paşalı erkan vardı
O zamanlar turkiyede video ve foto paylasimi
Pek azdı
Oysaki şimdi youtubede her yer tarim videosu .😊🇹🇷

Ekli dosyayı görüntüle 56411

Arkadaşlar geçtiğimiz hafta sonu buğday ve arpalara üre atımı işlemini gerçekleştirdik. CLAAS Ares 557 ATX ve yeni İrtem Alpha Spreader F12 gübre serpmemiz görev başındaydı. Bu sefer her zamankinden farklı olarak sizler için bazı fotoğraflar ve bir Vlog video çektim. Youtube' da da son zamanlarda Vlog çekmem konusunda talepler geliyordu. Bende sizler için çekim yaptım. Umarım beğenirsiniz. İyi seyirler.

Youtube Video 4K....!!!!

Ekli dosyayı görüntüle 56412
Ekli dosyayı görüntüle 56413
Ekli dosyayı görüntüle 56414
Ekli dosyayı görüntüle 56415
Ekli dosyayı görüntüle 56416
Ekli dosyayı görüntüle 56417
Ekli dosyayı görüntüle 56418
Ekli dosyayı görüntüle 56419
Ekli dosyayı görüntüle 56420
Kolay gelsin erkan

Kolay gelsin bereketli olsun Erkan kardeşim, önalları değiştirdin herhalde makinelere karşılaştırma yapabilirmisin
Önallar duruyor. Amcam kanolalara gübre atarken arıza yapmış. Fabrikaya gitti. Bizim civatalar krom değildi paslanmışlardı. Küfenin ordan kesmişti. O yüzden fabrikaya gitti. Komple sağolsunlar şanzımanı ve civatalarını değiştirip yollamışlar. Yeni gibi olmuş. Ama ekim zamanı olduğu için makina almamız gerekti. İrtemi aldık. İkiside güzel makinalar. İkisini de alacak olanlara tavsiye ediyorum. Bunda karıştırıcı var, Önallar' da titreşimli sistem var. Bunda düşük devirle karıştırıyor. İkisinde de norm düşme noktası ayarı var. Bunda artı olarak kanat ayarı yapma şansın var. Önallar' da videoda anlattığım gibi merdiven artısı vardı. Römorka oradan kolayca çıkıyorduk. Bunda o yok maalesef. Bunun brandasında ip ile destekleme yapmışlar. Gece çalışmaları için led lambaları mevcut. Bunda sarhoş teker yok. O yüzden garajda ittirmesi zor oluyor. Bunun şasesi ortadan katlanarak açılıyor. İçinde kalan gübre için skalası var. Kaç kilo kaldığını anlayabiliyorsun. Ön camdan direkt içinde kalanı traktörden görebiliyorsun. İkiside sonuç olarak güzel ve kullanışlı makinalar. Firmaları da arkasında duruyor. İkisini de alacaklara tavsiye ederim. Birbirlerine göre artı ve eksileri var. Onlarıda birbirlerinden görerek kapatırlar diye düşünüyorum.
Kolay gelsin arkadaşım
Teşekkürler.
Kolay gelsin, Irtem hayırlı olsun.

Irtem in makinesinden biraz bahseder misin?
Teşekkürler. Video da ve yukarıda bahsettim. Daha detaylı anlatım isterseniz bir ara yine video çekerim.
Kolay gelsin, irtem bir kalite; Claas ayrı bir kalite.
Teşekkürler.
Yorumlar çok iyi, tanıtım da çok iyi elinize sağlık
Teşekkürler.
Bereketli olsun Erkan abi harmanı bol olsun
Teşekkürler. Hepimizin inşallah.
Harika işçilik olmuş maşallah
Video ve fotoğraflar efsane ellerine sağlık
2006-2007 li yıllarda yurtdışında farmphoto sitesinde kangallı 84 ve ali paşalı erkan vardı
O zamanlar turkiyede video ve foto paylasimi
Pek azdı
Oysaki şimdi youtubede her yer tarim videosu .😊🇹🇷
Teşekkürler abi. Eskiler bizi tanır, yeniler örnek alır...:D
Kolay gelsin .Sizin gübre ilaç işlerini haşmet yapıyordu Claas yapıyor şimdi.
Teşekkürler. İşleri amcamla ayırdık. 65-46' ya takımlar büyük geldiği için Claas ile yapıyoruz bu işleri. 65-46' yı satarsam belki dar tekerlekli bir traktör alırım bu işler için.
Teşekkürler.
Kolay gelsin erkan
Teşekkürler.

Kolay gelsin Erkan abi çok güzel olmuş

İş genişliği kaç metre?
bende fs1200 var yani bunun eski versiyonu, bunun f16 sını almayı düşünüyorum 24 metre atmıyor bendeki ilaç makinası 24 metre onunla aynı ize basmak için değiştirmem gerek
24 Metreye dengeli bi şekilde atarmı?

• Beğen
Tepkiler: alipasalierkan
Kolay gelsin Erkan abi çok güzel olmuş

İş genişliği kaç metre?
bende fs1200 var yani bunun eski versiyonu, bunun f16 sını almayı düşünüyorum 24 metre atmıyor bendeki ilaç makinası 24 metre onunla aynı ize basmak için değiştirmem gerek
24 Metreye dengeli bi şekilde atarmı?
24 metreye kadar atabiliyor. Ama toz Amonyum Sülfat ve normal Üre' yi atamıyor. Granül olanlarını kullanman lazım. Bu ikisini atarsan maksimum 18 metreye kadar bunları atıyor. Diğer gübrelerde sıkıntı yok.
Kolay gelsin Erkan, böyle anlatmalı videolar güzel oluyor, seyrederken sanki yanında geziyor gibi geliyor, devamı olsun isteriz..
İnşallah devamını getirmeye çalışacağım.

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR