yağmurlar aralık ayına kadar yeterli yağmazsa

Ben de pulluk kullanamadım abi, lakin buğday ekmek istediğim bir anızı pulluk batmasada mecburen 3-4 parmak derinlikte devirip, üstüne Tiller çektim. Sonra merdaneli aysan ile hazırladım. Fakat ekimden sonra bile anız artığı kalmıştı. Son işlem olarak Tırmık çektim, yer şahane oldu, rahat bir nefes aldım.

Keşke önce tiller sonra pulluk deneseydin. Sen pullukla otu yatırıp sonra tiller ile kaldırmışsın. Benimde kumsal bir yerim vardı. Ama pulluk batmıyordu başlarda gittim yedili ile ama dana gibi tekeç çıkınca onu da bıraktım. tiller ile kabarttım sonra pulluk ile devirdim. Aynı yönden bir tırmık. Pamuk gibi oldu toprak.

Keşke önce tiller sonra pulluk deneseydin. Sen pullukla otu yatırıp sonra tiller ile kaldırmışsın. Benimde kumsal bir yerim vardı. Ama pulluk batmıyordu başlarda gittim yedili ile ama dana gibi tekeç çıkınca onu da bıraktım. tiller ile kabarttım sonra pulluk ile devirdim. Aynı yönden bir tırmık. Pamuk gibi oldu toprak.

Tarla iyice kendini çekmiş, pulluk dahi batmıyordu abi, Yan tarlada çalışan 9'lu çizel ile çalışan Zetor 8441 ve 13'ayak çizel ile çalışan New holland TR6.120 zorla adım atıyordu.

Önce Tille ile girseydim yere ya batıramayacaktım ya da can sıkıcı bir iş olacaktı. Ben de pulluk ile 4-5 parmak derine (-zaten daha fazla batmıyor) batırıp, anız tabakasını kırıp, birkaç gün sonra sabah neminde tilleri soktum bence iyi iş oldu, Tiller çekerken kamera da kayıttaydı.

https://www.youtube.com/watch?v=UwwWuB_dwTI

Arkadaşlar buğday ekmeği düşünüyoruz ama tarlalar kupkuru daha yerlere girmedik .Böyle giderse altarnatif olarak ne yapilabilir?

üzülme çifçi arkadaşlar yağmur geldi aralık ayının sonuna kadar ekebilirsin
ben aralık ayının 10 da 2sene üst üste aynı tarlaya ekim yaptım verim düşüklüğü olmadı fulomura 85 ektim çok güzel verim aldım selamlar

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Lüleburgazda çok güzel yağmur yağıyor.inşallah ihtiyaç olan heryere yağar.

Resimler ve ekler

• 20161109_212745.jpg
    20161109_212745.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme: