John deere Türkiye traktör fabrikası

Ben bayii ile konuştum 50-105 bg arası burada üretilecekmiş. Yenilik olarak 75 bg 4 piston bir model varmış yüksek donanımlı ve uygun fiyatlı olacak rekabet için dedi. Ayrıca kabin fabrikası da kurulacak ve yedek parçasını da üretecekmiş. Hatta 110 bg ve üstü 6 piston makineler de geliyor dedi. Fabrika kuruldu İzmir Torbalı ya. John deere Facebook paylaşımlarına bakarken yorum atan birini gördüm profiline baktığımda torbalı fabrikasında yönetici olarak işe başlamış

John Deere Türkiye'ye Fabrika kurdu İzmir Torbalı'da üretime başlandı. Şubat ayının sonuna doğru ilk traktörler çıkış yapacak (50-75)hp arası (85-105) serileri 6.ayda montaja başlanacak. John Deere ve Çiftçiler için iyi haber traktör fiyatları ve yedek parça fiyatlarına olumlu yönde etkisi olacak. "Hayırlı Uğurlu Olsun"
FB_IMG_1543482064016.jpg

John Deere Türkiye'ye Fabrika kurdu İzmir Torbalı'da üretime başlandı. Şubat ayının sonuna doğru ilk traktörler çıkış yapacak (50-75)hp arası (85-105) serileri 6.ayda montaja başlanacak. John Deere ve Çiftçiler için iyi haber traktör fiyatları ve yedek parça fiyatlarına olumlu yönde etkisi olacak. "Hayırlı Uğurlu Olsun"
Ekli dosyayı görüntüle 33682
Ben merak edip internette bakındım biraz ama hiç haber yok. Sadece bayinin dediği kadar bilgim var bu fotoğraf yeni fabrikadan mı? Neden hiç haber yok

• Beğen
Tepkiler: Turker.Durmus
Ben merak edip internette bakındım biraz ama hiç haber yok. Sadece bayinin dediği kadar bilgim var bu fotoğraf yeni fabrikadan mı? Neden hiç haber yok

fotoğrafa yorum yaparsak ..sanki traktörler motoru şanzıman dahi birleştirilmiş burada kabin veya lastik gibi ufak tefek işler yapıyormuş gibi duruyor..bu konuda net bilgisi olanlar umarım birşeyler paylaşır.

• Beğen
Tepkiler: Turker.Durmus
Sözü geçen 85-105 hp arası, görüntüdeki uzun şasili 5M serileri ise; gelirse satışı çok iyi olur. Fakat satışı devam eden eski 5M serileri için montaj yapılırsa hiç iyi olmaz. Zira o kaput tasarımı ve kısa şasi tasarımı ile pekte mantıklı bir tercih olarak görünmüyor.

Dönüş yarıçapı ihtiyaçları farklı olduğu için kısa şaseli motorlara da ihtiyaç var.Küçük parsellerde ve çiftlik içi kullanımlarda çok aranıyor.Uzun şase toprak işlemlerinde rahatlık sağlıyor.Kapalı ön aks dümenlemeyi iyileştirir.
Her motorun emisyon normlarından dolayı güç güncellemesi ve yetersiz olan parçaların güncellenmesi gerekiyor.Kendi motorunu kullanması daha uygun olur.

Dönüş yarıçapı ihtiyaçları farklı olduğu için kısa şaseli motorlara da ihtiyaç var.Küçük parsellerde ve çiftlik içi kullanımlarda çok aranıyor.Uzun şase toprak işlemlerinde rahatlık sağlıyor.Kapalı ön aks dümenlemeyi iyileştirir.
Her motorun emisyon normlarından dolayı güç güncellemesi ve yetersiz olan parçaların güncellenmesi gerekiyor.Kendi motorunu kullanması daha uygun olur.

John deere için manevra sorun değil. Ön kırımı çok iyi zaten. Ayrıca eski 5m (217 cm) ile yeni 5m (230 cm) serileri arasında 13 cm fark var.

Sözü geçen 85-105 hp arası, görüntüdeki uzun şasili 5M serileri ise; gelirse satışı çok iyi olur. Fakat satışı devam eden eski 5M serileri için montaj yapılırsa hiç iyi olmaz. Zira o kaput tasarımı ve kısa şasi tasarımı ile pekte mantıklı bir tercih olarak görünmüyor.
Bu traktörün yanında bize satılanlar sanki yerli üretim kalıyor değil mi.?
Ben bu resmi geçen yıllarda gördüğüm de elimizde ki JD 5085M den soğumuştum..
Ne düşünüyorum biliyormusun.? Cenap Abi
Biz ülke olarak hâlâ çok gerideyiz çoookkk....!

• Beğen
Tepkiler: Alexander