Jx65c antifiriz atmayı umutmusum

Arkadaslar kendim koyde durmadıgım için traktorle ilgilenemedim antifiriz falan atamamıstım bugun geldim baktım 2 parmak su varmıs malum -15 i gördük içindeki su donmus üzerine yarıya kadar kırmızı antifiriz doldurdum
Acaba bi sıkıntı olurmu ne yapmam gerek traktörüde çalıstırmadım korkudan

Arkadaslar kendim koyde durmadıgım için traktorle ilgilenemedim antifiriz falan atamamıstım bugun geldim baktım 2 parmak su varmıs malum -15 i gördük içindeki su donmus üzerine yarıya kadar kırmızı antifiriz doldurdum
Acaba bi sıkıntı olurmu ne yapmam gerek traktörüde çalıstırmadım korkudan

Buzu eritmen lazım dahada soğuk ve don olursa sana yeni motora patlar o buzu erit üstüne full antifiriz doldur

Motoru hiç çalıştırma, pürümüz ilede ateş yakma. Uzun süre -15 C fe kaldığını zannetmem, çünkü kış kendini göstereli çok olmadı, içindeki suyun az olduğunu görmüşsün, Bu kötünün iyisidir. Koyduğun Antifiriz çok yavaşta olsa buzu eritecektir. Lodos, Dağ Yeli, veya Kaba Yel adı altında rüzgarlar vardır. O rüzgarlar çıkınca karı buzu eritir. O zaman tekrar antifiz köy ve motoru çalıştırdı. Motora fazla gaz verme, bağırtma, rolentide 10 dk çalıştır. Devir dayım yapsın yeter. Baharda ilk fırsatta bir ustaya göster. Büyük bir ihtimalle motor seni korkutmanın dışında zarar vermemiştir. Ancak bu şekilde çalıştırırsan bu soğukta rolentide şu kaynattırırsın. Metalin anı ısınması soğuk bardağa sıcak su dökmeden daha kötüdür. En azından bardağın çatladığı gözükür ve nazar çıktı dersin, ama Allah göstermesin Blog çatlasa bile hemen anlaşılmaz, İş güç zamanı ortaya çıkar o zaman seni üzer. Geçmiş olsun. Allah başka zarar ziyan vermesin

Kafam rahat etsin diyorsan,garajda ise altına dışarda ise üzerine branda veyahut naylon geçirerek motorun altına iki yere alevsiz köz koy kovayla yahut yerede olur.Alevli olursa boyaya plastik aksama zarar verir.Bu şekilde sauna gibi iyice çözülene kadar közle destekle sonra çalıştır termostat açıp devirdaim iyice tamamlanana kadar bekle.Gözün hararette olsun ani yükselirse termostat açmamış radyatör çözülmemiş olabilir.Radyatör suyunu azaltıp antifirizle destekleyip işlem sonlandırılır.

radyatördeki su önemli değil motor bloğunun içindeki su önemli o su dondu ise don motor bloğunu patlatır... Motor bloğu patladı ise zaten yapacak bişey yok yok patlamadıysa hemen ısıt motor çalıştır suyu boşalt %25 su %75 antifriz koy motor da ısınasıya akdar çalış motor ısınınca hararet müşürü var o açar ve radyatördeki su ile devir daim yapmaya başlar motor bloğunada antifrizli su dolar işte ozaman korkacak bişey kalmaz ;)

Hiç bir şey yapmazsan perşem günü hava dahada soğuyacak motor donmadıysa bile ozaman donar blok patlarsa motor revizyon masrafı gibi masraf çıkar belkide motor tamamen ölür :(

Bak bu gece -17 olacak diyor hava durumu şiddetli don uyarı mesajı geldi telefona kesinlikle motor bloğuna antirfirizli su gittiğinden emin ol...

Motoru ısıtmak için sıcak su kullan sıcak suyu motorun ve radyatörün üzerine yavaş yavaş dök çok sıcak olmasın

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74

Hortumu sıktırdım don ve sert değil yumsaktı
Daha önce attıgım antifiriz donu çözmüş az kalmısmıs
Ya Allah bismillah dedim çalıstırdım traktöru 15dk çalıstı sonrada 10 km yol yaptım şükürler olsun suan bi sıkıntı yok
Zaten bi kerede çalıstı gövdeye falan baktım bi sıkıntı yok şimdilik