SUDAN'DAN PAYLAŞTIĞIM HAYVANCILIK VİDEOLARI

06.07.2017
1,740
886
33
ANKARA
Abilerim size daha evvel de birkaç tane video paylaşmıştim muhabbet konuları altında o videoları tek konu altında toplamaya karar verdim buradan videolara daha kolay ulaşabilirsiniz izledikten sonra beğenirseniz sevinirim saygılarımı sunarım

https://youtu.be/ExygDJHiKYs
https://youtu.be/KREcS1RzmNg
https://youtu.be/JNVMhMlzFfk
https://youtu.be/C35JuVD1q7g
Sayın Kandemir, paylaşmış olduğunuz videolar gerçekten ilginç ve öğretici. Devamlı bu forumda gördüklerimizden çok farklı kaliteli bir gönderi. Teşekkür ederim saygılarımı sunarım.

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06
Ömer senin Hayvancilik merakı nerden geliyor anladim
Ileride bu isi düşünürsen kurban işide yap
Abi bu merak bana nerden geliyor ben bile anlayamadım sen nasıl anladın valla helal olsun[emoji3] kurban işi de fena iş degil baya kârlı bir iş ama biraz çevre gerekiyor ama yapılır gayet kolay bir iş. Abi sen etçi ırkların (şarole limuzin) dişi damizliklarinin ahırda bakılarak senede 1 kaliteli buzağı alarak kazanç sağlama işine nasıl bakıyorsun? İşciligi çok düşük olduğundan cazip geliyor. Süt işi iyi de biraz zahmeti çok. Birde pazarlamak bizim oralar için biraz zor.

Yaşın genç görünüyor. Çekimler sana mı ait?
Ne sebeple oradasın?
17 yaşindayim 10 senedir gelir giderim ilkokulu burda okudum babam bir fabrikada idareci olarak çalışıyor ayda bir 10 gün izne gelir turkiyeye 15 20 gün sudana gider okul tatil oldugu icin bi 15 gün bende sudana geldim gelmişkende videolar cektim o kucukbas ve besi isletmesini kurban sebebiyle denk geldi cektim süt isletmesini de bizim her hafta yemekhanede yogurt dagitmak icin 150 kg sut aldigimiz muhammed diye bi adam vardi rica ettik kabul etti ziyaretine gittik video cektik sagolsun izin verdi

• Beğen
Tepkiler: Mehmets
17 yaşindayim 10 senedir gelir giderim ilkokulu burda okudum babam bir fabrikada idareci olarak çalışıyor ayda bir 10 gün izne gelir turkiyeye 15 20 gün sudana gider okul tatil oldugu icin bi 15 gün bende sudana geldim gelmişkende videolar cektim o kucukbas ve besi isletmesini kurban sebebiyle denk geldi cektim süt isletmesini de bizim her hafta yemekhanede yogurt dagitmak icin 150 kg sut aldigimiz muhammed diye bi adam vardi rica ettik kabul etti ziyaretine gittik video cektik sagolsun izin verdi
Vayy ne güzel. Ben de hep farklı ülkelere gitmek istemişimdir.

Hayvanların yedikleri şey mısır sapı değil de darı sapı olabilir mi?
Çünkü biz de eskiden o şekilde yapardık.

• Beğen
Vayy ne güzel. Ben de hep farklı ülkelere gitmek istemişimdir.

Hayvanların yedikleri şey mısır sapı değil de darı sapı olabilir mi?
Çünkü biz de eskiden o şekilde yapardık.
Rabbim en kısa zamanda ülkeleri gezmeyi nasip eylesin abi ben etiyopya tanzanya zanzibar sudan mısır tunus suuda gittim her gittigin yerde farklı birsey goruyorsun farkli bir tecrube ediniyorsun eline fırsat gecerse hic durma.
Abi benim bildigim darı sapı ile misir sapi ayni sey benmi yanlis biliyom acaba?

Rabbim en kısa zamanda ülkeleri gezmeyi nasip eylesin abi ben etiyopya tanzanya zanzibar sudan mısır tunus suuda gittim her gittigin yerde farklı birsey goruyorsun farkli bir tecrube ediniyorsun eline fırsat gecerse hic durma.
Abi benim bildigim darı sapı ile misir sapi ayni sey benmi yanlis biliyom acaba?
Çok farklı değiller tabi ama aynı da değiller.

Ne güzel bu yaşta bu kadar gezmişsin imrendim vallahi.

Çok farklı değiller tabi ama aynı da değiller.

Ne güzel bu yaşta bu kadar gezmişsin imrendim vallahi.
Abi valla bi kere bi çıkınca insana cesaret geliyo heryere gidesin geliyo her firsati degerlendiriyosun ama o ilk cikmak o kadar zorki valla bide yurtdisina cikmaya sudanla başladık o daha bir korkutucu oluyor ama bi kere o korkuyu yenince cesaret geliyor babam isi geregi durmadan gezer o saydiklarima ilaveten uganda kenya eritre mozambik gana fildisisahili cezayir çad iran cin hindistan a da gitti ama o ilk cikmaya cok korkuyodu ama bi ciktimi cesaret geliyor

Abi valla bi kere bi çıkınca insana cesaret geliyo heryere gidesin geliyo her firsati degerlendiriyosun ama o ilk cikmak o kadar zorki valla bide yurtdisina cikmaya sudanla başladık o daha bir korkutucu oluyor ama bi kere o korkuyu yenince cesaret geliyor babam isi geregi durmadan gezer o saydiklarima ilaveten uganda kenya eritre mozambik gana fildisisahili cezayir çad iran cin hindistan a da gitti ama o ilk cikmaya cok korkuyodu ama bi ciktimi cesaret geliyor
Yok korku falan ben de yok da imkan yok biraz.
Firmalar çalıştırmak için işçi götürür bazen türkiyeden.
Bi o umudum var.
Ama olsun da neresi olursa olsun diyorum. Yeter ki bir kere çıkayım.

Yok korku falan ben de yok da imkan yok biraz.
Firmalar çalıştırmak için işçi götürür bazen türkiyeden.
Bi o umudum var.
Ama olsun da neresi olursa olsun diyorum. Yeter ki bir kere çıkayım.
Abi valla saglam bir mesleginiz varsa elinjzde saglam bir zanaat iyi paralara calisabilirsiniz ama isci olarak türkiyeden gitmiyor eskisi gibi artik isci olarak hindistandan pakistandan gidiyorlar veya afrikadan turkler daha cok para istiyor cunku. Sudanda iyi bir paraya calisan isci ayda 60 70 dolara calisiyor yurtdisinda 500 dolara is buldumu deli gibi calisiuor 500 dolara yurtdisinda turku calistiramazsin adam en az 100 dolar kendi harcasa eve 400 dolar yollamak icin disari cikmaz kolay kolay

Ömer bir günde yamyamları bambabiyo dansı yaparken uzaktan çek [emoji23][emoji23] ama aralarına düşme sakın
Sahi orada burada ki olusturulan yamyam vurgusu gercekmi yani öyle kabileler varmı

Ömer bir günde yamyamları bambabiyo dansı yaparken uzaktan çek [emoji23][emoji23] ama aralarına düşme sakın
Sahi orada burada ki olusturulan yamyam vurgusu gercekmi yani öyle kabileler varmı
Abi yamyam varmı bilmem de ben orda adamların köyunun icinde ahira girip video cekiyorum adamlar zenci ben beyaz adam bana gülerek konusuyor gayet nazik
Gel bizim köylere zenciyi getir bi ahira girip video ceksin adamı çarmiha germezlerse bende bisey bilmiyorum[emoji23][emoji23][emoji23] bizim adamlar daha yamyam yav. Bizim köylerde ben ceksem video fotograf adam bize bile sinirlenip tepki gosteriyor zenciye neler yapmaz[emoji23][emoji23] her hafta köy pazarına gidip resim video cekiyorum kimse bisey demiyor bi kere bi sebzeci gülerek ver bakim 100 dolar dedi şaka yaptı gayet nazikler. İnsanlar beni gorunce nasilsin sudanı begendinmi felan diye muhabbet kurmaya calisiyor hemen. Köy pazarının resimlerini de paylaşayim sizlerle 20180809_145228.jpg20180802_145004.jpg20180802_142832.jpg20180802_143635.jpg20180802_142813.jpg20180802_143637.jpg

Abi yamyam varmı bilmem de ben orda adamların köyunun icinde ahira girip video cekiyorum adamlar zenci ben beyaz adam bana gülerek konusuyor gayet nazik
Gel bizim köylere zenciyi getir bi ahira girip video ceksin adamı çarmiha germezlerse bende bisey bilmiyorum[emoji23][emoji23][emoji23] bizim adamlar daha yamyam yav. Bizim köylerde ben ceksem video fotograf adam bize bile sinirlenip tepki gosteriyor zenciye neler yapmaz[emoji23][emoji23] her hafta köy pazarına gidip resim video cekiyorum kimse bisey demiyor bi kere bi sebzeci gülerek ver bakim 100 dolar dedi şaka yaptı gayet nazikler. İnsanlar beni gorunce nasilsin sudanı begendinmi felan diye muhabbet kurmaya calisiyor hemen. Köy pazarının resimlerini de paylaşayim sizlerleEkli dosyayı görüntüle 30053Ekli dosyayı görüntüle 30054Ekli dosyayı görüntüle 30055Ekli dosyayı görüntüle 30056Ekli dosyayı görüntüle 30057Ekli dosyayı görüntüle 30058
Aman öyle olsun yoksa buradaki algıya göre senin yaşın genç kazanda pişer sen etin de nazik olur bir oturuşta yerler ama öyle değilmiş
Oralarda değişik Türkiye'de olabilecek bitki sebze tadını beğendiğin bir şeyler varsa tohumunu cebine koy Türkiye'de bana yolla ben bu tip şeyleri severim oralarda hirbit gdo gibi şeyler uğramamış tır sebzeler çok şekilsiz ama lezzetlidir
Patateslerin cinsi ne acaba yazlık çeşide benziyor sante marfona orlo gibi
Benim hayvandan çok tarım işi ilgimi çeker sebze meyve bahçe falan bu gibi videolar da çek hep hayvancilari düşünme

• Beğen
Aman öyle olsun yoksa buradaki algıya göre senin yaşın genç kazanda pişer sen etin de nazik olur bir oturuşta yerler ama öyle değilmiş
Oralarda değişik Türkiye'de olabilecek bitki sebze tadını beğendiğin bir şeyler varsa tohumunu cebine koy Türkiye'de bana yolla ben bu tip şeyleri severim oralarda hirbit gdo gibi şeyler uğramamış tır sebzeler çok şekilsiz ama lezzetlidir
Patateslerin cinsi ne acaba yazlık çeşide benziyor sante marfona orlo gibi
Benim hayvandan çok tarım işi ilgimi çeker sebze meyve bahçe falan bu gibi videolar da çek hep hayvancilari düşünme
Abi valla bende o cinsleri bilmiyorum ya şu aralar sebzelerin en kotu bide üstune usluk en pahali oldugu dönem. Çünkü cok yagmur yagiyor heryer çamur oluyor o yuzden su aralar sebze isi sıkıntı harici zamanlarda daha iyi oluyorlar. Tohum cinslerini bilmiyorum da sanırım yerli tohumlardır. Türklerden seracılık yapanlar var ama hicbirini tanimiyorum gorusmuyorum eger bi yerden denk gelirse tohum isterim verirse yollarım. Burada yetisen turkiyede olmayan şeyler türkiyede eksen buyumez mango cuafa meyveleri felan var da ektigine de değmez ben hiç yemiyom garip garip meyveler

Abi valla bende o cinsleri bilmiyorum ya şu aralar sebzelerin en kotu bide üstune usluk en pahali oldugu dönem. Çünkü cok yagmur yagiyor heryer çamur oluyor o yuzden su aralar sebze isi sıkıntı harici zamanlarda daha iyi oluyorlar. Tohum cinslerini bilmiyorum da sanırım yerli tohumlardır. Türklerden seracılık yapanlar var ama hicbirini tanimiyorum gorusmuyorum eger bi yerden denk gelirse tohum isterim verirse yollarım. Burada yetisen turkiyede olmayan şeyler türkiyede eksen buyumez mango cuafa meyveleri felan var da ektigine de değmez ben hiç yemiyom garip garip meyveler
Cinsi hirbitsee işe yaramaz burada var yetişen şeylerden değişik gördüğün dedim zaten illlaa iste demedim kendini mecbur hissetme
Ama tarım videoları isterim denk geldiğinde kendini sıkıntıya sokma

• Beğen

Cinsi hirbitsee işe yaramaz burada var yetişen şeylerden değişik gördüğün dedim zaten illlaa iste demedim kendini mecbur hissetme
Ama tarım videoları isterim denk geldiğinde kendini sıkıntıya sokma
Abi tarım videosu biraz zor çünkü tarım hep bana uzak yerlerde var. Kayda değer bi tarıma denk gelmiyorum. Ama denk gelirsem kesinlikle video cekerim tohum bulursamda yolluyacam.
Burda yonca piyasası çok yukseldi körfez ülkelerine gidiyor tonu 400 dolara gidiyormuş diye duyduk su da tarla da o kadar bolki. Mazot 62 kuruş. Bide hep sıcak ya senede 10 bicim yapabiliyorsun da şuan icin hic yonca üretimi yapamam.
İnternette buldum sudanda DAL grubun videosu bi incele istersen
https://youtu.be/mbjLTft9D-0

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Abi bu merak bana nerden geliyor ben bile anlayamadım sen nasıl anladın valla helal olsun[emoji3] kurban işi de fena iş degil baya kârlı bir iş ama biraz çevre gerekiyor ama yapılır gayet kolay bir iş. Abi sen etçi ırkların (şarole limuzin) dişi damizliklarinin ahırda bakılarak senede 1 kaliteli buzağı alarak kazanç sağlama işine nasıl bakıyorsun? İşciligi çok düşük olduğundan cazip geliyor. Süt işi iyi de biraz zahmeti çok. Birde pazarlamak bizim oralar için biraz zor.
Bu güzel bilgiler için sağ ol kardeşim. [emoji4] Dediğin gibi etçi ırk dişi damızlık işini bende düşünüyorum. Sağma derdin yok, yoğun yemleme yok. Etçi ırkada ihtiyaç var. Bunları bi şekilde bizim üretmemiz lazım sürekli ithalle olmaz. İthalat tabiki yine olur ama bu işi yapan da iyi para kazanır. Yeterki kaba yemimizi sağlam yetiştirelim. [emoji123] Ben inanıyorum valla yapabileceğimize.