newholland td 85 nasıl bir traktör

Ynt: newholland td 85 nasıl bir traktör

Kullandığım traktörler içerisinde en kötü traktör diyebilirm. Bunu başka bir forumda daha anlatmıştım. Bu kadar odun bir traktör görmedim. Çift çekerini kullandım. Kullanım kolaylığı diye birşeyden bahsedemeyiz. Kabine bir cam takmışlar sanki mercekli. Hidroliklerini kaç kere kurcaladılar bir türlü ayarlayamadılar. Dönüş açısı berbat. Kabin kalitesi zayıf. Çekiş zayıf. Yakıt fazla. Güzel yanı isterseniz dışarıdan çok sevimli bir yapısı var. Bu kalite ya da kalitesizliğe göre diyeyim acaip de pahalı. Ben eski 285 mf yi beğenmiyordum. Meğer 285 td yanında süper bir traktörmüş.

diomedes link=topic=17458.msg202988#msg202988 date=1249767732' Alıntı:
Kullandığım traktörler içerisinde en kötü traktör diyebilirm. Bunu başka bir forumda daha anlatmıştım. Bu kadar odun bir traktör görmedim. Çift çekerini kullandım. Kullanım kolaylığı diye birşeyden bahsedemeyiz. Kabine bir cam takmışlar sanki mercekli. Hidroliklerini kaç kere kurcaladılar bir türlü ayarlayamadılar. Dönüş açısı berbat. Kabin kalitesi zayıf. Çekiş zayıf. Yakıt fazla. Güzel yanı isterseniz dışarıdan çok sevimli bir yapısı var. Bu kalite ya da kalitesizliğe göre diyeyim acaip de pahalı. Ben eski 285 mf yi beğenmiyordum. Meğer 285 td yanında süper bir traktörmüş.
benimde amcam ler aldı bu sene 2009 model td 85 dublex lastık ınce sınden eskı traktorude 3085 masssey onun gıbı cıfttı ıyı degılmıs gecen gun de mf 5 li 13 numara ıle td 85 4 lü 13 numara ıle surmusler masseye yetısememıs artı yakıtıta masseyden fazla dıyor

Bende de 2005 model td85dt var.
Hem çekişinden hem mazotundan çok memnunum.Maşallah 3500 saatte daha servis yüzü görmedi.
Bizim Uşak arazisinin de toprağı sert ve sıkıdır.Buna rağmen mazotu az yakıyor.
Balya makinesini biz de kullanıyoruz.üstelik 24 saat çalıştığı günler oluyor.Bir depo mazot yetiyor de artıyor.
Traktörden gayet memnunuz.Almak isteyenlere tavsiye ederiz.

TD85 ide bu kadar kötülemeyin yolda boş gidersen yakıyo ama hangi tarla işi olursa olsun yaptığı işe göre yakıtı hiçte fazla değil.Kullanmayan bilmez...

bendede td 85 inanılmaz mutluyum erkunt alırken son anda karar verip td 85 aldım ve çok mutluyum zaten bu motorla yolda gezemessin ne gerek var bu motor varsa bir tanede ufak motor şart 5 li 14 numara pulluk çok rahat çekiyor kur toprakta yakıt ta erkunt u sallar geçer hem şu noter huzurlu erkunt 0.75 litre yakıyor belgesi ne oldu adamlar 1.5 litrenin altına zor iniyor kimse kimseyi kandırmasın motor alcaksanız önce bir deneyin kullanana sorun burda okuyup motor almayın...

Merhaba Arkadaslar,
Standart bir çiftçiyseniz hiç paranıza yazık edip 80 hp, 85 hp traktör almayın.
ikinci el temiz bir makine bulursanız alın. Ve en önemlisi de, standart çiftçilikle uğraşan insanlara çok yüksek beygir gücü olan traktör bence gereksiz. TD 85 alıp 5 ' li pulluk takana kadar 60-56 alıp 3 ' lü pullukla sürüm yapmak bence daha mantıklı ve makul.

Bizde 60-56 var. 2 ' li pulluk kullanıyoruz 3 ' lü pulluk kullananlara nazaran çok bir zaman kaybımız yok. Hem traktörü fazla da zorlamıyor. Mazottan kasıt bence işte geçirilen zamanla alakalı.

Mesela geçenlerde bir tarla sürdük 8 dekar 3 saatte.. Bir başka tarlayı ise, 2 dekar 1,5 saatte sürdük. Yakıt zamanla orantılı bana kalırsa işle alakalı değil.

2009 model var bende gayet memnunum. kesinlikle tavsiye ederim. 2008 den daha düşük modelleri çok yakıyo kim ne derse desin ama 2008 ve üzeri yeni modelleri BENCE çok az yakıyo. belki bizim buranın toprağındanmıdır bilmem ama büyük tarla olursa 1 depo ıle 80 dönüm atıyor 5*12 ile. tavsiye ederim.
ama tabi bu benim görüşüm HERKESİN TRAKTÖRÜ KENDİNE GÜZEL o yüzden herkesin yorumuna saygı duyuyorum.

Bizim köyde 2 kişide var tek çeker ikiside 2008 model üstü yani iki üç yıllık traktörler motorlardan acayip acayip sesler geliyor yok kayışı öter yok bilmemnesi öter zaten kaportanın plastik olması baştan bir kayıp , plastik nasıl dayanabilirki o kadar sarsıntıya sadece TD lerde böyle değil bu plastik kaporta olayı yeni traktörlerin hepsinde hemen hemen böyle , eski traktörleri hiç biri tutmaz ama TD serileri biraz fos gibi geliyor bana , kışın soğuklarda vites geçmeme problemi olduğunu , fren ve debryaj askı sistemi olduğu için tel kopartıyo falan dediler , geçen sılaj biçerken şoförün yanına bindiğmde dökülmüş bir traktörle karşılaştım uzaktan güzel gözüküyor ama yankından tam bir döküntü tek kelimeyle dayanıksız yakıtta az olacağını sanmıyorum bilmiyorum köydeki kullanıcılar yakıt konusunu pek dile getirmiyorlar ama kesin yakıtta problemlidir ....

ereglili42 link=topic=17458.msg209160#msg209160 date=1251493196' Alıntı:
benimde amcam ler aldı bu sene 2009 model td 85 dublex lastık ınce sınden eskı traktorude 3085 masssey onun gıbı cıfttı ıyı degılmıs gecen gun de mf 5 li 13 numara ıle td 85 4 lü 13 numara ıle surmusler masseye yetısememıs artı yakıtıta masseyden fazla dıyor

oha yaa ikiside aynı beygir hadi 5 li 12 deseniz ınanırım. kendi traktörünün massey olduğu belli de ondan çekemion td yi

• Beğen
Tepkiler: hacii

arkadaşlar fikirde teredüdlü kalmayın 05.05.2012 td 95 2006model orjinal kabinli kılimalı çok hoşuma gitdi daha önce 7056 4x4 vardı 95 şi bastıgı balyeyi basamıyordu yaptıgı işe göre yakıtı normal zaten basitişte küçük traktör kullanacaksın bir yaz balya bastık çiftleri sürdük banamı demiyor ben çok memnunum tek sorun yazın çok öğlen sıcagında balya basarken bide lüzgar arkadan esiyorsa kılimaylan radyatör arasına toz birikiyor hareret ozaman biraz yükseliyor kılima da ozaman az soğutuyor dikatedip havayla iki dakkada temizleyi verirsin başka sorun yok teşekkür ederim ben biçerci ahmet manisa merkez cep .0543.4742127 hoşcakalın arkadaşlar .

arkadaşlar fikirde teredüdlü kalmayın 05.05.2012 td 95 2006model orjinal kabinli kılimalı çok hoşuma gitdi daha önce 7056 4x4 vardı 95 şi bastıgı balyeyi basamıyordu yaptıgı işe göre yakıtı normal zaten basitişte küçük traktör kullanacaksın bir yaz balya bastık çiftleri sürdük banamı demiyor ben çok memnunum tek sorun yazın çok öğlen sıcagında balya basarken bide lüzgar arkadan esiyorsa kılimaylan radyatör arasına toz birikiyor hareret ozaman biraz yükseliyor kılima da ozaman az soğutuyor dikatedip havayla iki dakkada temizleyi verirsin başka sorun yok teşekkür ederim ben biçerci ahmet manisa merkez cep .0543.4742127 hoşcakalın arkadaşlar .
Bende 85 le bastım ama hiç te dediğin gibi randımanlı değildi 8002 paksan ileri geri oynatıyordu motoru