PATLATMA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
: PATLATMA

biz patlatma kullanmayız bazı yörelerde aysan da denilen bi kazayağımız var o aynı zamanda patlatma görevi de görüyo ayrıca toprağın hava alması ve yenilenmesi gerektiği bir gerçek

CAPAY BUNU SANA YAZIOM DEMISINKI AYSAN PATLATMA GOREVIY YAPIO YANLISS AYSAN SADECE TARLAYI EKMEDEDEN ONCE TOPRAGI SIKISTIRIR TARLAYI DUZELTIR TOHUM YATAGGI HAZIRLAR BIZ HERSENE 7 LI PATLATMAYI CEKERIZ TARLAYA BIZM TALALAR SULU AYRICA 3-4 YILDA BI TOPUZ DENILEN TEKLI PATLATMAYI 50CM SURERIZKI TOPRAK GEVSESIN GONEN GELSIN BIZ OZAMAN BUNŞARI BOSAMI YAPIOZ LUTFEENN

söylediklerim sulu tarlalar için geçerli değil bizimkiler susuz taşlı ve sert topraklar bizim orada dedeiğin şekilde ekim yaptı bi abimiz aldığı mahsül diğer yıllara göre 0 sayılır ayrıca ben bizim beldemiz için konuştum heryerde toprak aynı değildir toprağın sertliği,tipi bunlar nasıl işleniceğinde önemlidir

aysana apbuç takarsan kazayağ görevi yapar sert ve taşlı tarlalarda tercihtir fazla batmaz ama toprağı sıkıştırır alırken adam bize garanti vermişti hatta fuardan almıştık hidrolik inikken geri gitme hariç her konuda kırılmama garantisi var ayrıca pabuçlar değiştirilip şekildeki gibi bazı yerlerde çizel pabucu(bizim orda böyle derler) bazı yerlerde patlatma derler(benim bildiğim kadarı)pullukla sürülen tarlalarda birkaç kere kullanılması önerilir kesekler için nohut,ayçekirdeği gibi mahsüllerden sonra ekime hazırlamak için kullanılma özelliği de vardır bizim oralarda e en yaygın begenal-çorum markasıdır lütfen arkadaşlar her beldeyi toprak tiplerine göre ele alalım ok*0*-

Bizim İÇERİ ÇUMRA Hem taşlık Hem düzlük Hepsi olur...

Allah sen bizi bu makinelerin gazabından koru Yarabbi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...