Tümosan Kullanan arkadaşlar Tümosan sizce nasıl bir traktör...

Ynt: Tümosan Kullanan arkadaşlar Tümosan sizce nasıl bir traktör...

igermen link=topic=19912.msg976351#msg976351 date=1425055941' Alıntı:
şanzuman dağıtıyor derkene 8280lerden bahsetmiyorum yeni model klasik lerden bahsediyorum bence iyi araştırırsan mutlaka duyarsın bizim buralarda çoksık oluyor adam daha 1ay önce 2013 model 8095 iki sefer dağıttı diye 45.000 sattı eski modeller çok güzel
bizim burada çok var yarisi klasik yarisi yeni tip hic bir sorunyok bak bisi diyim balyecilere sor hangileri tavsiye ediyorlar ben uzun araştırma sonucu same yabancı yerli olursa tümosan al diyorlar ben başka bisi demiyom tas gibi motor

burada 4 mevsim piyasaya çalışan bir arkadaş var.4 ncü tümosanını aldı,
piyasaya pancar kazan birisi var tümosan 7070 aldı

150 tane büyük baş hayvanı olan bir köylümüzde tümosan 65-70 satıp 7175 aldı.sabah akşam yem karma makinesi,balye makinesi,gübre nakliyesi yapıyorlar.

valla klasik modellerde pek bir sıkıntı duymadım piyasa traktörleriyle kıyaslarsak konfor yok, 81 serisi şanzıman sorununu duyup görüyoruz. akrabamın teki 8175 aldı freni tutmuyordu iki kez servis geldi yaptı sorun yineleyince fabrikadan komple fren sistemi istediler şimdi sorun yok gibi hepsi kötü değil tabi bunlar istisnalar Allah istisnalarla karşılaştırmasın ;)

arkadaşlar sağlam diye 2013 8085 kilasik aldım
200 saatte şanzumandan dişli kırdı
diyeceğim şu ki ucuza imallaat yapmak için fason dişli yaptırmış ve kısa zamanda bozuldu
bur da yerli malı diye alan bizlerin sucu ne tumosan mı almak
sen kendi müşterini düşünmüyorsan millet ne yapsın çok servisle kavga ettik daha hala düzelmedi
şanzuman sesleri hiç bitmiyor alacak arkadaş iyi düşünsün

• Beğen
Tepkiler: FatihÖZHAN

hasan sana katılıyorum yerlimalı diye önce 2060 başak aldım 6 ayda turbo pompa debriyaj devirdayim arıza yaptı sattım ve yine adı yerli kendisinin ne olduğunu bilmiyorum tümosan 6170 aldım üç sefer bölündü ben böyle rezil bir fabrika yönetimi görmedim bölünüyörsa bizneyapalım diyorlar insan bir gelir inceler neden bölünüyor diye gelip incelemiyorlar çünkü kalitesiz parca kullandıklarını kendileride biliyor sonra bölünen ve şanzumanı dahıtan okadarçok traktör varki hangisine gidecekler çok ama çok sorumsuz bi fabrika bundan sonra alacağım traktör kesinlikle john deere olacak

slm arkadaşlar manisadan katılıyorum bende tümosan 6170 vardı 3sefer bölündü ve fabrika hiç ilgilenmedi ensonunda 50.000 adım 30.000 sattım vekurtuldum hemde 4x4 dü tümosan alacak arkadaşlar çok iyi düşünsün uzay kasalar bölünüyo klasikler şanzuman dağıtıyor yakında fotolarını göndereceğim
Bu uzay kasa dediğiniz kaç model ben 2012 var 1 tane 36.000 tl almayı düşünüyorum tavsiye etmiyormusunuz

5275 bağ bahçe var 2014. Seri 1 ile 750 d/dk nadasta 210 rotovatör çekiyorum. 3 takviye 750 d/dk yaz mısırı silaj yapıyorum. 30 litre mazot ile 30 dekar yeri (kendim bile inanamadım) 2kat işledim. 7 ton moloz taş ile (şahitli) seri 4 ile 15 metrede rolantiyi bozmadan kalkış yaptım. İlçede 1000den fazla nh ve sadece 15 adet tümosan var. Nh servisi bile ben böyle motor görmedim diyorsa varın siz düşünün. İlçedeki tüm tümosancılar memnun nh servisi hergün dolu. Saygılarımla crazy farmer...

Burada 7170 kullanan birinin geri vites dişlşsi dağıttı balyada 540 e de yapamıyordu 540 la yapıyordu bundan herhalde ...çok yakıyordu.en son kaçak mazotkulkandı traktör elaman yedi sattı.8105 aldı çok memnun.yakıtta iyi çiftte 135 lik gibi fırlıyor dedi.maxima 9115 kullanan birisi debriyaj yemiş 100 saatte sıcaktan yayı gevşemiş demiş servis.

• Beğen
Tepkiler: muhsinyilmaz25