çift çeker traktör arıyorum:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
28.07.2008
1,180
6

çift çeker traktör almak istiyorum bütçem 30-35 bin tl arası sizinde bi önerilerinizi alayım dedim: uyrra*-*-

Ynt: çift çeker traktör arıyorum:

nhmf link=topic=22859.msg188401#msg188401 date=1245325703' Alıntı:
96-99 arası 80-66 dt derim başka bir şey demem
birader demesine denir ama çok yakıyormuş yoksa 80-66 nın piyasası düşük alırımda o battırır beni ama hakkını werir bişiy diemem:

ne iş yapacaksın sen çift çeker traktörle bunları yaz :S

önceki traktörün ne
arazi miktarı
ekilen mahsuller
balya - saman makinesi kullanım durumu
bağlayacağın ekipman ne

başka türlü sen bi 936 al bak keyfine yaşında küçük teknolojiye meraklısındır. ıuy*u-*
işin şakası sen bunları belirtmeden bu traktörü bisiklet gibi binmeye almıyorsun ya anlş-*s

kaç beygir işini görür önce ona karar ver alma amcın nedir. Para miktarından önce ihtiyacın nedir ihtiyacını bilirsen piyasada buna uygun model ve markalara bakarak bir sonuca varılabilirsin ve parana göre o zaman karar verirsin

önceki traktörüm fıat 640:
350 dönüm araziiz war :
buğday,arpa,ayçiçeği çoğunluk:
balya ve saman işinde kullanmıycam:
6 tonluk romork traktöre göre pulluk ekipman alıcam aslında warda 640 a göre fıat 640 ıda satmıcam kullanıcam:

Boşuna masrafa girme elindeki traktör temizse işini çok güzel görür arazini çoğaltmayı planlıyorsan önce arazini arttır. kısacası o para ile arazi al ondan yapacağın karla traktör almayı düşün hem elindekini satmayıda düşünmüyormuşsun. ne yapacan 2 traktörü ölü yatırım olur biri. 30-35 binlira sadece traktör bunun ekipmanı falan arazine göre fazla yatırım oluyor.
hint keneviri falanmı ekmeyi düşünüyorsun çifçi kan ağlıyor mazot pahalı gübre pahalı masraf çok sen anca böyle bu traktörün parasını bu kadar arazide çıkarırsın ben eskişehirliyim yılda 350 dönüm yer ekiyorum anca yetiyor kendine
yaşın doğruysa yazdıklarına göre hevesin var çift çekere ama ihtiyacına göre illa alacaz diyorsanız size 70-66S DT yeterde artar bile 640 ' ı satın elinizdede tutmayın değerli iken (veline böyle söyle)

nkoca link=topic=22859.msg188432#msg188432 date=1245338828' Alıntı:
Boşuna masrafa girme elindeki traktör temizse işini çok güzel görür arazini çoğaltmayı planlıyorsan önce arazini arttır. kısacası o para ile arazi al ondan yapacağın karla traktör almayı düşün hem elindekini satmayıda düşünmüyormuşsun. ne yapacan 2 traktörü ölü yatırım olur biri. 30-35 binlira sadece traktör bunun ekipmanı falan arazine göre fazla yatırım oluyor.
hint keneviri falanmı ekmeyi düşünüyorsun çifçi kan ağlıyor mazot pahalı gübre pahalı masraf çok sen anca böyle bu traktörün parasını bu kadar arazide çıkarırsın ben eskişehirliyim yılda 350 dönüm yer ekiyorum anca yetiyor kendine
yaşın doğruysa yazdıklarına göre hevesin var çift çekere ama ihtiyacına göre illa alacaz diyorsanız size 70-66S DT yeterde artar bile 640 ' ı satın elinizdede tutmayın değerli iken (veline böyle söyle)
ya sen ne diyorsun birader ben o 300-350 dönüm araziyi 640 ile kaç günde sürücem?
bnm çift çeker almamım sebebi küçük gelmesi ve işler yoğun oluyor dile ne kadar kolay 300 dönüm arazi dimi?
hem kimmiş veli senin velin mi war ben alıcam diyorum motoru welim diil;
sen nabıcan bnm masrafımı benden kimse daha ii bilemez kaç para masraf yaptımı!

ozkan723 link=topic=22859.msg188434#msg188434 date=1245340310' Alıntı:
ya sen ne diyorsun birader ben o 300-350 dönüm araziyi 640 ile kaç günde sürücem?
bnm çift çeker almamım sebebi küçük gelmesi ve işler yoğun oluyor dile ne kadar kolay 300 dönüm arazi dimi?
öncelikle büyüklerine karşı biraz saygılı ol karşındaki adam 28 yaşında sen ise 13...
biz 450-500 dönüm araziyi 266G 4wd ile çok rahat isliyoruz tek traktörle...hem 13 yaşında çocuk nasıl alabilir ki bi traktörü harçlıklarını biriktirerek mi ??

cubuklu06 link=topic=22859.msg188436#msg188436 date=1245340804' Alıntı:
öncelikle büyüklerine karşı biraz saygılı ol karşındaki adam 28 yaşında sen ise 13...
biz 450-500 dönüm araziyi 266G 4wd ile çok rahat isliyoruz tek traktörle...hem 13 yaşında çocuk nasıl alabilir ki bi traktörü harçlıklarını biriktirerek mi ??
bu üyelik bnm deil birader atlamayın hemen ya

ozkan723 link=topic=22859.msg188437#msg188437 date=1245340879' Alıntı:
bu üyelik bnm deil birader atlamayın hemen ya

o zaman kendine üyelik aç bilgilerini doğru yaz
atlamayın ne demek biraz saygılı ol bilgi isteyen sensin

senin kullandığın traktörü biz 10 yıl önce değiştirirken sattık ve fiat 640 ile yılda 300-500 dönüm yer rahat işlenir ha eskidi değiştirmeyi düşünüyorum dersen o zaman anlarım ama sen yanına alacağım diyorsun. sen biraz daha tutarlı konuşursan anlarım

ozkan723 link=topic=22859.msg188434#msg188434 date=1245340310' Alıntı:

benim yaşım itibarı ile reşit olmamdan dolayı velim yok kendim direk mesul kabul ediliyorum kanun önünde.

neyse birader seni alacağın traktör gelip benim arazi sürmeyeceğine göre beni ilgilendirmez madem çok biliyorsun ve eleştiri kabul etmiyorsun (traktörden bile anladığına şüpheli bakıyorum şahsi düşüncem) sana alacağın traktör ile iyi çalışmalar bereketin bol olsun

tarlada ve sapda samanda erkunt sert 4x4 al karaar senin ama azyakar samanda ve tarlada çok mükemmel.ben kulanıyorum.samaanda rampa düz fark etmez.2006 35 civarında alırsın.ankara ve yozgat da bulursun.hesablı.yakıt çok güzel dost işi.

nkoca link=topic=22859.msg188443#msg188443 date=1245341928' Alıntı:
o zaman kendine üyelik aç bilgilerini doğru yaz
atlamayın ne demek biraz saygılı ol bilgi isteyen sensin

senin kullandığın traktörü biz 10 yıl önce değiştirirken sattık ve fiat 640 ile yılda 300-500 dönüm yer rahat işlenir ha eskidi değiştirmeyi düşünüyorum dersen o zaman anlarım ama sen yanına alacağım diyorsun. sen biraz daha tutarlı konuşursan anlarım

benim yaşım itibarı ile reşit olmamdan dolayı velim yok kendim direk mesul kabul ediliyorum kanun önünde.

neyse birader seni alacağın traktör gelip benim arazi sürmeyeceğine göre beni ilgilendirmez madem çok biliyorsun ve eleştiri kabul etmiyorsun (traktörden bile anladığına şüpheli bakıyorum şahsi düşüncem) sana alacağın traktör ile iyi çalışmalar bereketin bol olsun
aynen katılıyorm abi sana..

kardeş ben derim ki tümosan 8280 al bide turbo taktır eline koluna sağlık bence bana sorarsan ama karar senin kardeş yinede hiç deyil yurdumuzun malı hepimiz onu kullanmalı hem yaptığı işin hakıkınıda veriri

350 dönüme 640 hayli hayli yeter 2. traktör ölü yatırım. Hevese kapılıp paranı boşa harcama o paraya işini büyüt derim. Yeni traktör demek yeni ekipmanda demek bunu da unutma. Traktörüm eski değiştiricem dersen o başka.

keşke busite 3 yıl önce karşıma çıksaydı keşke traktör ve arkasına ekipman alırken burada büyüğüme küçüğüme sorsaydım keşke onların bana o değerli öğütleri o zaman değerlendirip daha hesaplı adım atsaydım.....

arkadaşım 30-35 bin tl ye bana özelden ulaş valtra 85 75 var kabinli istanbulda satıyorlar motorlar 2008 model 900 küsür saatte.ayrıca 350 dnm az yer değil.yerlerin bayır mı ova mı .bayır ise ince teker al derim ovada da ince teker tabiki.ben senn yerinde olayım 350 dnm tarlam olsun 98 model 110-90 alırdım ama ben olsam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...