ŞEKER KAMIŞI hasatı....

Ynt: ŞEKER KAMIŞI hasatı....

naıl_59 link=topic=23153.msg189409#msg189409 date=1245763054' Alıntı:
videonun gözdesi en baştaki jd
cok baştan sagma iş yapıyorlar biçerleride baştan sağma kamışın neyini ayırıyorlar kı boyle bi makınayla biçiolar

Biçer-döver buğdayın neyini ayırıyosa bunlar da kamışın bişeyini ayırıyorlardır.
En azından yaprakla kamışın ayrılması gerekir ki galiba bu makina da onu yapıyo...
...

naıl_59 link=topic=23153.msg189412#msg189412 date=1245763677' Alıntı:
sonuçta hayvanlara silj gibi ne gerek war
ama hayvanlar yapragını yemıyor olabılır makına yandan arkadan tepeden bişeyler cıkarıyor

Abi ne gerek var olur mu şeker kamışı şeker pancarı yerine kullanılan hatta pancardan daha kaliteli şeker elde edilebildiği söylenen ve dünyada şeker üretiminin % 70 ini sağlayan bi bitkidir, ondan şeker elde edilebilmesi için de bu şekilde hasadı şart.
Tamam makina biraz özensiz gibi görünüyo ve her tarafından bişeyler fışkırıyo ama demek ki gereken hasat şekli bu veya adamların teknolojisi bu çeşit bi makinaya yetiyo...
...

Holland link=topic=23153.msg189418#msg189418 date=1245764279' Alıntı:
Abi ne gerek var olur mu şeker kamışı şeker pancarı yerine kullanılan hatta pancardan daha kaliteli şeker elde edilebildiği söylenen ve dünyada şeker üretiminin % 70 ini sağlayan bi bitkidir, ondan şeker elde edilebilmesi için de bu şekilde hasadı şart.
Tamam makina biraz özensiz gibi görünüyo ve her tarafından bişeyler fışkırıyo ama demek ki gereken hasat şekli bu veya adamların teknolojisi bu çeşit bi makinaya yetiyo...
...
katılıyorum ...bence pancardan daha masrafsız...

ülkemiz harici başka yerlerde pek yok die biliyorum şeker pancarından şeker şeker kamışından kalitesiz şeker oluyor
şeker için römorka böyle topluyorlarsa bayaa sağlıksız parçalanıyor sonuçta pancarı bütün yukluyoz kabuk soyuluyor sonuçta

naıl_59 link=topic=23153.msg189555#msg189555 date=1245794116' Alıntı:
ülkemiz harici başka yerlerde pek yok die biliyorum şeker pancarından şeker şeker kamışından kalitesiz şeker oluyor
şeker için römorka böyle topluyorlarsa bayaa sağlıksız parçalanıyor sonuçta pancarı bütün yukluyoz kabuk soyuluyor sonuçta

Bunda da sağlığa uygun olmayan şeyler ayıklanıyordur abi, öyle sağlıksız olacağını sanmıyorum.
Dünya şeker ihtiyacının %70 i büyük bi oran ve bu oran şeker kamışından elde ediliyor, geriye kalan %30 luk kısım pancardan elde ediliyor, şeker kamışı kötü bişey olsa ekilmezdi, o kadar sağlık örgütü tarım kuruluşu buna izin vermezdi diye düşünüyorum.
...

Holland link=topic=23153.msg189557#msg189557 date=1245794662' Alıntı:
Bunda da sağlığa uygun olmayan şeyler ayıklanıyordur abi, öyle sağlıksız olacağını sanmıyorum.
Dünya şeker ihtiyacının %70 i büyük bi oran ve bu oran şeker kamışından elde ediliyor, geriye kalan %30 luk kısım pancardan elde ediliyor, şeker kamışı kötü bişey olsa ekilmezdi, o kadar sağlık örgütü tarım kuruluşu buna izin vermezdi diye düşünüyorum.
...
pancara göre daha kalıtesizmiş daha önce doğuşta çalısıodum toptancıda duyma mabbetler yani