Türkiye`nin İlk ve Tek Yerli Biçerdöveri Ertuğrullar

Ynt: Türkiye`nin İlk ve Tek Yerli Biçerdöveri Ertuğrullar

yani 2-3 sezonda parasını amorti eder herhalde....70lik bi traktöre 60-70bin istiyorlar buda biçerdöwer e olsun o kadar..

olayda haklısınızda bu biçerin lafı geçtiği her yerde bırak şunu diyorlar demek kimse memnun değil normal en düşük 0 km biçeri en az 200 den aşağı bulamazsın ama bi piyasaya girsin bakalım kalite nasıl

bu biçerin arkasına römok dakıl dıgında yavaşmı gidiyor yoksa aynı hızın damı yani bizim burda bir adam arkasın römok dakarak çalşıyordu ve çokta yavaş gidiyordu 1 saate 2dönüm biçiyordu

ali enes link=topic=23702.msg196219#msg196219 date=1247895816' Alıntı:
bu biçerin arkasına römok dakıl dıgında yavaşmı gidiyor yoksa aynı hızın damı yani bizim burda bir adam arkasın römok dakarak çalşıyordu ve çokta yavaş gidiyordu 1 saate 2dönüm biçiyordu
o biçerin markası neydi peki..???

ali enes link=topic=23702.msg196219#msg196219 date=1247895816' Alıntı:
römorkun kullanım amacı neydi bununla aynımı saman içinmi

biz geçen yıl sıfır aldık er3900 o senenin en büyük makinasıydı günlük 60 araba saman yapıyodu ama sonuç tam bi fiyasko danenin yarısı yerde yarsıs samanın içinde sonra manevra yaparken rot kopuyodu ilk sene kullandık 125000tl kazandı ama zarardı ve bizde sattık makinayı.biçer alacaksan new holland gerisi hikaye tc serisi adamı zengin eder

berdus link=topic=23702.msg214961#msg214961 date=1253049381' Alıntı:
biz geçen yıl sıfır aldık er3900 o senenin en büyük makinasıydı günlük 60 araba saman yapıyodu ama sonuç tam bi fiyasko danenin yarısı yerde yarsıs samanın içinde sonra manevra yaparken rot kopuyodu ilk sene kullandık 125000tl kazandı ama zarardı ve bizde sattık makinayı.biçer alacaksan new holland gerisi hikaye tc serisi adamı zengin eder
anlıyorum..sonuç her üründeki gibi fiyasko yani...

tümosan motorı var dıye bılıyorum ben bu makınalarda bırde bı arkadasım demıstı bıdaha vermem dıye o marka bıcere ekınımı cok arıza yapıomus dedıler bur kucuk dusurmek ıstemıyorum fakat gercekten böyleyse kendısını gelıstırmesı lazım dıyorum

tümosan motoru değil kardeş deutz motor var üstünde er 3900 modeli vardı bizde deutz motor turbo şarz 290 bg tam bi canavar ama makina dandik sıfır km aldık ama kabine bi girdim sıfır kokuyo içi ama teknoloji 30 yıl geriden geliyo bütün kontrol paneli mekanik yani arızası çok yakıtı çok..şimdi 2009 john deere 1450 wts var süper makina ya full elektronik ve hidrostatik süper

bildiğim kadarıyla artık üretim yapmıyorlar
bizdede 2001 2200 modeli var bundan 4-5 yıl önce kimse toz saman yaptırmak istemeyince
bizde makineyi 3 sıralı mısır sılaj makinesine çevirmeye çalıştık
çok güzel bi tabla yaptık sıfırdan kontra hazırladık
ama 95 beygir motor bunu nasıl çalıştıracak hiç düşünmedik herşey bitti tarlaya gittik 3 sırada stop etti
2 sıraya girdik iyi kötü çalıştı ama hız çok düşük yakıt yüksek kısaca makina başarısız oldu
o zamanlar firmadan bi ustada geldi inceledi fotoğraf çekti belki üretime devam etselerdi şuan yerli kendiyürür silaj makinasınıda yapabilirlerdi

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77

bildiğim kadarıyla artık üretim yapmıyorlar
bizdede 2001 2200 modeli var bundan 4-5 yıl önce kimse toz saman yaptırmak istemeyince
bizde makineyi 3 sıralı mısır sılaj makinesine çevirmeye çalıştık
çok güzel bi tabla yaptık sıfırdan kontra hazırladık
ama 95 beygir motor bunu nasıl çalıştıracak hiç düşünmedik herşey bitti tarlaya gittik 3 sırada stop etti
2 sıraya girdik iyi kötü çalıştı ama hız çok düşük yakıt yüksek kısaca makina başarısız oldu
o zamanlar firmadan bi ustada geldi inceledi fotoğraf çekti belki üretime devam etselerdi şuan yerli kendiyürür silaj makinasınıda yapabilirlerdi
Paksanın ki yerli değilmi