işte bizim ekip bugdayda tc 56

arkadaşlar resimleri amca oglu çekti eksigi ve kusuru varsa şimdiden özürdilerim ama çok eglenceli bi biçim yaşadıgımı söliye bilirim sizlere

işte agalarım bana kızıpta jd 955 alan ve bi türlü anlayıpta yürütemedikleri 955 bi tur dönüyo 2 3 saat yatı tarlada

Ynt: işte bizim ekip bugdayda tc 56

abilerim kardeşlerim emege saygı yoruma devam diyorum hava karışıyodu gördügünüz gibi aceleden fazla resim çekemedik benim niyetim fotoları kendim çekip en ince detaya kadar aydınlatmaktı ortamı ama acelden bişey yapamadım şimdiden epinize teşekürederim

samsunbafra link=topic=23708.msg194122#msg194122 date=1247304065' Alıntı:
eline sağlık sefa, buğdayın sapı çok tozuyor galiba makina simsiyah olmuş )))
yok bugdaydan degil abi ya yılaf biçipte geçtim bide pas astalıgı vuran bi bugday vardı ondan oldu o toz ben pek makina yıkamam işler bitince yıkarım makina dışarda kalıyo benim sabah çiginden koruyo toz o yüzden yıkamam yannış anlamayın kalpazanlıktan degil

cubuklu06 link=topic=23708.msg194128#msg194128 date=1247304452' Alıntı:
güzel makina sefa..paylaşım için tşk ;)
tavaslı okan biçerdöver yıkanmaz yıkadıkca çürür ya sileceksin yada hava ile tozunu atacaksın yoksa biçer çürür
ilk defa duydum :) paylaşım için teşekkürler

bende bu yıl öğrendim bunu biçer ustası demişti bi kaç kişiyede sordum öyleymiş..sefa bence uzun saplı fırcaya bi bez sar onu hafif nemlendir öyle sil..

cubuklu06 link=topic=23708.msg194138#msg194138 date=1247307631' Alıntı:
bende bu yıl öğrendim bunu biçer ustası demişti bi kaç kişiyede sordum öyleymiş..sefa bence uzun saplı fırcaya bi bez sar onu hafif nemlendir öyle sil..
dedigin gibi ya afif bi nemli bezle iyi olur fikir için sagol ah laverdam verdi onu şoföre bende olsa onu ergün silerdim ama babama kıllık olsun diye silmiyorum hiç normalde silerim temizdir benim makinalarım

tümosancı sefa link=topic=23708.msg194144#msg194144 date=1247308608' Alıntı:
dedigin gibi ya afif bi nemli bezle iyi olur fikir için sagol ah laverdam verdi onu şoföre bende olsa onu ergün silerdim ama babama kıllık olsun diye silmiyorum hiç normalde silerim temizdir benim makinalarım
makinaya her zaman temiz bakmak şart ;)

güzel fotolar sefa... bu siyah toz la bazı tarlalarda ben de karşılaşırdım,makinanın görüş açısını kapatıyor silecekler de camın belli kısmını temizliyor o yüzden fırçayla sık sık cam ve ayna temizliği yapardım...

ÖZzGÜR link=topic=23708.msg194174#msg194174 date=1247323076' Alıntı:
Güzel paylaşım, o toz bazı buğdaylarda çıkıyor, bende kuru fırça ile siliyorum çıkan çıkıyor, çıkmayan kalıyor :)
aynen bende yapıyorum o fırça işini o genel de pas ve süne ilacı atılmayan tarlalarda oluyo genelde ele bide filtreyi temizlemeyince araret tepe yapıyor günde iki defa tam gaz temizlik bide benim makinada hava tüpü ve tabancası var

Paylaşıma teşekkürler. Fakat sende yüksek biçiyosun gibi geldi bana veya sapların dipleri çok yapraklı. Bizde 4 sezondur aynı biçerciler; karşıdan bakınca tırpanla biçilmiş gibi durur.

nailyetek link=topic=23708.msg194343#msg194343 date=1247352314' Alıntı:
Paylaşıma teşekkürler. Fakat sende yüksek biçiyosun gibi geldi bana veya sapların dipleri çok yapraklı. Bizde 4 sezondur aynı biçerciler; karşıdan bakınca tırpanla biçilmiş gibi durur.
abim elal sana ya ilk bakışta anladın tarlanın dibi düz degil emde çok su yarıgı var üo yüzden toprak almamak için mecburen öle gidiyorum