VALTRA TRAKTÖRLERİ HAKKINDA ŞİKAYETLERİMİZ

Ynt: VALTRA TRAKTÖRLERİ HAKKINDA ŞİKAYETLERİMİZ

ceya023 link=topic=24806.msg263118#msg263118 date=1269169018' Alıntı:
hattat bidefa adını batırmış bidaha zor düzelir.. guven vermiyor üniversallerle bu guveni kaybettiler.. ama anladıgım kadarıyla hala aynı devam ediyorlar.. jd ilede bi kaç yıl evvel problem yaşadılar jd yi baya zarara ugratmışlardı.. pek guven veren firma degil.. kriz anında tum çalışanlarını işten çıkaran bi şirket.. yani kar odaklı bi şirket guven olmuyor.. keske valtrayı başka bi şirket üretseydi ve getirseydi.. hattat traktörlerde guzel bakmıştım ama güvenilmez diye ilgilenmedik.. fiyatları da cok ucuz olmasına ragmen..

:)

okkangal link=topic=24806.msg263259#msg263259 date=1269198046' Alıntı:
fuarda üç adet valtra geri kalan silme dandik HATTAT vardı ...
valtralarda hattalarla aynı degilmiydi avrupa varmıydı valtra yoksa yerli üretim mi ?hangi modelleri vardı ?
hattatların sadece motorları şuan degişik diye biliyorum valtralardan şanzuman aynı sanırım.. yerli üretimler için söyluyorum..
hattat a68 burda yan köyde alanlar olmuş memnunlarmış ama ben daha görmedim gecen yıl aldılar 2 tane..

ceya023 link=topic=24806.msg263264#msg263264 date=1269198881' Alıntı:
valtralarda hattalarla aynı degilmiydi avrupa varmıydı valtra yoksa yerli üretim mi ?hangi modelleri vardı ?
hattatların sadece motorları şuan degişik diye biliyorum valtralardan şanzuman aynı sanırım.. yerli üretimler için söyluyorum..
hattat a68 burda yan köyde alanlar olmuş memnunlarmış ama ben daha görmedim gecen yıl aldılar 2 tane..

hattat önceleri VALTRA tipinde HATTAT markası ile üretti aynı zamanda şimdilerdede VALTRA a serisinin türkiyede üretiyor ... bence altında HATTAT imzası olan her üretim biraz sakat gibi geliyor .. şimdilerde ise değişik tipte yani VALTRA tyipindenfarklı Perkins motorlu 55-110 hp aralığında motorlar üretmiş .... ama HATTAT yetkilisi olan yetersiz ve bilgisiz görevliler sebebi ile hiç birisini incelemedim .... Bence HATTAT valtranın karizmasını çiziyor ....

kesinlikle HATTAT imzası hakkındaki görüşüne katılıyorum banada hiç guven vermiyor.. egerki hattatı saglam bi firma üretseydi valtra şanzumanı ile perkins motor iyi satardı diye düşünüyorum yakıtı daha ekonomik olurdu.. yav sen görevlilere ne bakıyorsun okay bey gidip inceleseydin bii bilgilendirseydin :) görevliler konu mankeni orda sadece cogu bişey anlamıyor zaten...

OkayKANGAL : bizim motor çok yakıyor , yani haddinden fazla !!! ne yapacaz , öneriniz nedir ?
HattatGörevlisi : Yakmaz !! ölçememişsindir
OK : nasıl yani !!! Ben sayı sayabiliyorum !!!!
HG : peki nasıl ölçtünde çok yaktı diyorsun !!!
OK : yaptığım iş belli , yaktığım mazot belli !!! petrol ofisine verdiğim para belli !!!
HG : öyle olmaz !!! öyle ölçülmez , rekorlara şişe ile mazot bağlayacan , iki litre yakana kadar pullukla düz gidip , sürdüğün yeri ölçeceksin ... o şekilde belli olur !!!
OK : ben şimdi dört senedir yaktığım mazotu yanlışmı hesaplamışım ???
HG : bak o motorun deposunuda iki parça ek bölme var , sen ana depoyu yakınca mazot bitti sanıp mazot dolduruyorsun !!
OK : iyiki söyledin , ben bilmiyordum !!! bende senede 1000 lt mazotu motorun deposunda unutuyorum dimi !!! gidip alayım bari !!!
HG: servise sordun mu ???
OK : sordum pompayı ayarladı iki sene önce garantisi varken , hiç bir şey değişmedi
HG: servisin pompayı , kime ayarlattı biliyormusun ??
OK : banane kime ayarlattıysa ... benim problemim mi ??? servise çok yakıyo dedik tamam hallederiz dedi ayarladı !!!
HG : garantisi bitmiş şimdi .... biz bişe yapamayız !!!
OK : senden bişe isteyen oldu mu ??? öneri istedik , yapacaklarınında ücret mukabili olur zaten ...
HG : o servisle senin aranda , bizi ilgilendirmez .... yaktırma sende .. kullanmayla ilgili dir kesin .... dikkatli olun biraz ....
OK : işte HATTAT gibi firmanın da senin gibi yetkilisi olur !!!!!! Bak karşıda Ferruh İLHAN isimli birisi ... tüm firma halinde bence gidin bir şeyler öğrenin ... iyi günler !!!! adam sandık yol sorduk ... afedersiniz ....

valla pes bu kadar olur!!! yani harbi afedersiniz ama bu adamlar öküz desenize.. çifçiye verilen önem bu mu verilen deger bu mu ? sattıgın adama böyle ilgi gösterirsen çok motor satarsın çok.. yani ticari ahlak denen bişeyden haberleri olmamış herhalde bunların... yani problemi halledemseler bile bi insanlık ve nezaket örnegi gösterip ilgilenmeleri formalitede olsa çözümde olmassa telefonunu v.s alıp sonra görüşelim tartışaşım ilgilenelim gibisinden önerilerde bulunması gerekirken böyle mallıklarda ypılıyormuş demek ki.. orda adam telaşla seni başından savmaya kalkmış çünkü etraftan muhabete ortak olanlar yanlış anlar diye korkmuş sanırım işte duyucaklar böle dedigni falan sanmışlardır.. ama bu hattat tarımla alakalı onlar çalışanlarını terbiye etmemişsse yapacak bişey yok..

ceya023 link=topic=24806.msg263270#msg263270 date=1269200260' Alıntı:
valla pes bu kadar olur!!! yani harbi afedersiniz ama bu adamlar öküz desenize.. çifçiye verilen önem bu mu verilen deger bu mu ? sattıgın adama böyle ilgi gösterirsen çok motor satarsın çok.. yani ticari ahlak denen bişeyden haberleri olmamış herhalde bunların... yani problemi halledemseler bile bi insanlık ve nezaket örnegi gösterip ilgilenmeleri formalitede olsa çözümde olmassa telefonunu v.s alıp sonra görüşelim tartışaşım ilgilenelim gibisinden önerilerde bulunması gerekirken böyle mallıklarda ypılıyormuş demek ki.. orda adam telaşla seni başından savmaya kalkmış çünkü etraftan muhabete ortak olanlar yanlış anlar diye korkmuş sanırım işte duyucaklar böle dedigni falan sanmışlardır.. ama bu hattat tarımla alakalı onlar çalışanlarını terbiye etmemişsse yapacak bişey yok..

MF standında her motorun başında bir yetkili sürekli b,ilgi verip anlatıyordu .... JD yine öyle ... nh yine öyle .... FENDT zaten tek kişilk dev kadrosu FERRUH usta ile orda idi ....

okkangal link=topic=24806.msg263271#msg263271 date=1269200408' Alıntı:
MF standında her motorun başında bir yetkili sürekli b,ilgi verip anlatıyordu .... JD yine öyle ... nh yine öyle .... FENDT zaten tek kişilk dev kadrosu FERRUH usta ile orda idi ....

kaybeden kendileri oluyor.. üretikleri markalra bakarsanız bile yakın geçmişte nekadar guvenilir oldukları acıkca görülebilir.. hema ve üniversal de ne kalite vardıysa kendilerindede aynı kalite vardır.. jd yi bile kazıkladılar :) hiç guven verdikleri bişey duymadım daha.. uzan larla aynı yolda ilerliyor gibiler..

okkangal link=topic=24806.msg263268#msg263268 date=1269199831' Alıntı:
OkayKANGAL : bizim motor çok yakıyor , yani haddinden fazla !!! ne yapacaz , öneriniz nedir ?
OK : yaptığım iş belli , yaktığım mazot belli !!! petrol ofisine verdiğim para belli !!!
HG : öyle olmaz !!! öyle ölçülmez , rekorlara şişe ile mazot bağlayacan , iki litre yakana kadar pullukla düz gidip , sürdüğün yeri ölçeceksin ... o şekilde belli olur !!!
HG : bak o motorun deposunuda iki parça ek bölme var , sen ana depoyu yakınca mazot bitti sanıp mazot dolduruyorsun !!
OK : iyiki söyledin , ben bilmiyordum !!! bende senede 1000 lt mazotu motorun deposunda unutuyorum dimi !!! gidip alayım bari !!!
OK : sordum pompayı ayarladı iki sene önce garantisi varken , hiç bir şey değişmedi
OK : banane kime ayarlattıysa ... benim problemim mi ??? servise çok yakıyo dedik tamam hallederiz dedi ayarladı !!!
OK : senden bişe isteyen oldu mu ??? öneri istedik , yapacaklarınında ücret mukabili olur zaten ...
HG : o servisle senin aranda , bizi ilgilendirmez .... yaktırma sende .. kullanmayla ilgili dir kesin .... dikkatli olun biraz ....
OK : işte HATTAT gibi firmanın da senin gibi yetkilisi olur !!!!!! Bak karşıda Ferruh İLHAN isimli birisi ... tüm firma halinde bence gidin bir şeyler öğrenin ... iyi günler !!!! adam sandık yol sorduk ... afedersiniz ....
İşte bu samimi anatıma +rep

selma göre 2004 valtra A75 SAHIBIYIZ TRAKTÖRÜMÜZDEN COK MEMNUNUZ YAPTIGIMIZ ISTE CEKIS GUCUNDEN COK MEMNUNUZ TEK SORUNUMUZ PARCALARINI TEMIN EDEBILMEK VE ORJINAL PARCAYA KISA SUREDE ULASAMADIGIMIZDAN DOLAYI İŞLERŞMŞZİN AKSAMASINA SEBEP OLUYO FİLTRELERİMİZİN SERVİSLERDE ORJİNAL TAKILMAMASINDAN DOLAYI KISA BI SUREDE SİSMESİNDEN KAYNAKLANAN PRMLEMLERDE TRAKTOR OLDUGU YERDE KALIYO SUN KI PROBLEMIMIZ FRENDISKLERIN BOZULMUS OLMASI VE 4 GUNDEN BERI ORJINAL PARCAYI BEKLIYORUZ DIYARBAKIRDAN VITES KOLARINDA KULANIMI ENZOR OLAN VE BIZIM ISIMIZDE BIZE EN COK LAZIM OLAN TAKVIYE VITESI AGRIZALARINLA COK KARSILASIYORUZ ILGILENMENIZ ONEMLE RICA OLUR

Merhaba arkadaşlar. Ben burdur gölhisar dan yazıyorum. 2008 model valtra A 75 çiftt çeker almayı düşünüyorum. nelere dikat etmem gerek yardımcı olursanız sevinirm. birde bu traktörlerin avrupa ya da yerli malı olduğunu nasıl anlarız. bir de benim için yakıt tüketimi çok önemli yaklaaşık olarak 1000 saatte olan valtra a 75 çift çeker düz yolda ve tarla sürerken ne kadar yakar acaba...

amatim link=topic=24806.msg305508#msg305508 date=1288689994' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. Ben burdur gölhisar dan yazıyorum. 2008 model valtra A 75 çiftt çeker almayı düşünüyorum. nelere dikat etmem gerek yardımcı olursanız sevinirm. birde bu traktörlerin avrupa ya da yerli malı olduğunu nasıl anlarız. bir de benim için yakıt tüketimi çok önemli yaklaaşık olarak 1000 saatte olan valtra a 75 çift çeker düz yolda ve tarla sürerken ne kadar yakar acaba...

aynı soruyu tüm konularda sormana gerek yok ... gerekli yerde sorduğunda emin ol en kısa zamanda cevaplanır ...

OkayKANGAL link=topic=24806.msg263268#msg263268 date=1269199831' Alıntı:
canını sıkma sen okay abi...adamlar da ne yapsınlar be abi...satmaya çalışıyorlar işte...bilmiyorlar ki sattıkları traktörlerin sağlamlığını kalitesini ne yakacağını ne yapacağını...zaten en son konuşulacak kişiler bayiler bide bu görevliler...en iyisi servisle muhattap olmak... ok-*-s