YABANİ DOMUZ YARDIM !!!!

Ynt: YABANİ DOMUZ YARDIM !!!!

kardeş ben çorum merzifonda gördüm bir yem fabrikasında . kardeş yemfabrikasını hepimiz biliriz mesala çohunlukla dışarda yani fabrikanın bahçesinde yani hammaddee koydukları yerler varya dışarıda çelik silolar deyil ama garaşda falan kurulukta yığınla arpa buday falan duruyordu yazın kuşlarla güvercinlerle baş edemeyince mutfak tüpüyle ve akü ile çalışan bir patlatıcı almışlar üstündede etiketinde şöyle yazıyordu kuş ve domuz kaçırıcı nasıl bir şey nasıl çalışıyor diye düşündüm ve gösterdiler soba borusu gibi bir boru var ve zaman layıcı ateşleyici tüpün vanasını açtı aküyü çalışır vaziyete getirdi ve zamanlayıcıyı 1dk olarak ayarladı borunun içine dolan gaz birdakika sonra aküden gelen elektirik le bir manyetör gibi ateşledi ve BOOOOOOOOOOOOM iye patladı tabiki kuşlar korktu ve kaçtılar kardeş sen bunu araştır bu senin işine yarar domuzlar kaçar ben korktum domuz ne yapsın

tahir link=topic=25357.msg211218#msg211218 date=1251919461' Alıntı:
kardeş ben çorum merzifonda gördüm bir yem fabrikasında . kardeş yemfabrikasını hepimiz biliriz mesala çohunlukla dışarda yani fabrikanın bahçesinde yani hammaddee koydukları yerler varya dışarıda çelik silolar deyil ama garaşda falan kurulukta yığınla arpa buday falan duruyordu yazın kuşlarla güvercinlerle baş edemeyince mutfak tüpüyle ve akü ile çalışan bir patlatıcı almışlar üstündede etiketinde şöyle yazıyordu kuş ve domuz kaçırıcı nasıl bir şey nasıl çalışıyor diye düşündüm ve gösterdiler soba borusu gibi bir boru var ve zaman layıcı ateşleyici tüpün vanasını açtı aküyü çalışır vaziyete getirdi ve zamanlayıcıyı 1dk olarak ayarladı borunun içine dolan gaz birdakika sonra aküden gelen elektirik le bir manyetör gibi ateşledi ve BOOOOOOOOOOOOM iye patladı tabiki kuşlar korktu ve kaçtılar kardeş sen bunu araştır bu senin işine yarar domuzlar kaçar ben korktum domuz ne yapsın
Bahsettiğiniz sistem havan topu gibi çalışmaktadır. Özellikle Bilecik-gölpazarı taraflarında uygulanmakta fakat bir kaç gün kullanıldımı yaban domuzları onada alışıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Laser master

domuz varsa:eğer tarlaya buğday ekeceksen kılçıklı buğday ekecen.o zaman battığı için yiyemiyor.baktın baş edemiyorsun 3-4 köy sürek avı başlatacak 3 ayda bir.yivli tüfeklerle.oda kar etmiyorsa paran yoksa çit falan alamazsan.Allahım sana emanet ediyorum.iiyi kötüyü sen bilirsin.hayırlısı neyse onu bana nasip et diyecen vede işine devam edecen

doganbey1 link=topic=25357.msg216131#msg216131 date=1253398613' Alıntı:
domuz varsa:eğer tarlaya buğday ekeceksen kılçıklı buğday ekecen.o zaman battığı için yiyemiyor.baktın baş edemiyorsun 3-4 köy sürek avı başlatacak 3 ayda bir.yivli tüfeklerle.oda kar etmiyorsa paran yoksa çit falan alamazsan.Allahım sana emanet ediyorum.iiyi kötüyü sen bilirsin.hayırlısı neyse onu bana nasip et diyecen vede işine devam edecen
süper çözümleme....allahım sana havale ediyorum....en iyisi...

bir bak istersen...www.bekcivar.com
'BekciVar Domuz derdi Yok!' nasıl mı...? Sizlere yaklaşık 5 yıldır üzerinde çalıştığımız ve son bir yıldır başarıyla denenen ve %98 olumlu sonuç veren tamamen Türk Malı BekciVar Domuz ve Yabani Hayvan kovucuyu sunuyoruz. Tarlanıza alacağınız bu alet ile artık domuz derdine son.. 3000 ila 5000 m2 de 360 derece heryöne etkili olan bu cihazla;

-sadece domuzların ve yabani hayvanların duyabileceği ultrasonik ses yayması,
-insanların da duyabileceği değişken alarm çalması (bu özellik istenildiğinde devre dışı bırakılabilir),
-geceleri aktif olan ışık sensörü,

vb. gibi özellikleriyle domuzlardan tam koruma sağlayan BekciVar ile artık ürünlerinizi gönül rahatlığıyla yetiştirebileceksiniz.

İlaç satan biri ilaç var dedi bana tarlanın etrafına sıkılıyor muş girmiyormuş ne derece doğrudur kullanan varmı bilgilensek
Bir bez parçasına sürüp yerden belli bir yüksekliğe asarak kullanıyordu burda bi abi. İşe yaradığını söylemişti. Birde elektrikli çitlerin yaban hayvanları için olanları var. Biraz akımı yüksek sanırım daha değmeden yaklaşınca çarpıyormuş. Buda hızlı gelip koparmasını önleyebilir denemek lazım

• Beğen
Tepkiler: Sait öztürk
Bu fener bizde etkili oldu denemenizi tavsiye ederim. Gece sensörü var. Tarlaya 2 adet taktım şimdilik zaiyat yok. IMG_20180807_085214.jpg

Bu fener bizde etkili oldu denemenizi tavsiye ederim. Gece sensörü var. Tarlaya 2 adet taktım şimdilik zaiyat yok.Ekli dosyayı görüntüle 29925

Bu tür tedbirlerin uzun vadede çözümü kalmıyor maalesef.
Bir süre sonra, bu ışığın zararlı olmadığını anlayıp aynı faaliyetlere devam edebiliyorlar.

Önere bileceğim en efektif çözüm; tarlayı elektrikli teller ile çevrelemek olur.
Geçmiş Olsun..!

Uzakta olan tarlanın etrafını telle çevir elektrik ver biz öyle yapıyoruz normalde koşarken giremiyo tarlaya sadece birisi kovalarsa yada saçma yediyse hızıyla girebilir başka türlü giremez yakında olan tarlanıda bekle abi bi kutuda torpil al at yarım saatte bi

Bir bez parçasına sürüp yerden belli bir yüksekliğe asarak kullanıyordu burda bi abi. İşe yaradığını söylemişti. Birde elektrikli çitlerin yaban hayvanları için olanları var. Biraz akımı yüksek sanırım daha değmeden yaklaşınca çarpıyormuş. Buda hızlı gelip koparmasını önleyebilir denemek lazım
4 yılnöncesi bizim buralarda bayii de katrana benzer bi liaç vardı ilaçlamayla etrafıa sıktık 20 gün etkili dedi öısıra 1 uygulamada gelmedi çünkü mahluk yenecek kıvama gelmeyen mısıra uğramıyor. 2. Ugulamayı patıkertesi ğün tarumar etti. Benim naxiz ane tavsiyem beceeiyorsan silaha vur. Olmadı elektirikli çit çek.iyi günler kolay gelsin

• Beğen
Bu fener bizde etkili oldu denemenizi tavsiye ederim. Gece sensörü var. Tarlaya 2 adet taktım şimdilik zaiyat yok.Ekli dosyayı görüntüle 29925

Bunlardan bizde kullandık 2gün gelmediler 3.gün tüm ışıkları dewirmişler 6 ışıktan 4ü hala kayıp[emoji23] artık yedilermi naptılarsa en etkili çözüm silahla mücadele artık ne domuz yılar ne biz azdan az çoktan çok gider

• Beğen
Isik bizde kullaniyoruz, bizde ise yaradi, ama tabi en onemli olan sey domuzun cok sevdigi bugday cinsi veya sevdigi urun diyelim..cirkef hayvan sevmedigi bugdayi yemeden icinden geciyor sevdigi bugday oluncada köyün dibinde beklenen tarla olsa dahi yemek icin korkusuzca icine giriyor..bizim tarladaki bugday sevecegi cinsten degil, kilcikli ceyhan cinsiydi..icinden geciyor veya isiktan dolayi yaklasmadi..zaiyatimiz cok azdi..en kesin cozum beton direklerle file tel ormek..ilk yatirim maliyeti cok olsada orta vadede kendini amorti edebilir.