Simtractor Online

19.10.2007
1,388
0

Arkadaşlar ben bu oyunu hep beraber online oynayalım diyorum.Biz biriyle denedik o beceremedi.Bi ara şu konuyu halledelim ve tüm site olarak oyunu online oynayalım.Fikirlerinizi bekliyorum cidd*-*-*

Ynt: Simtractor Online

Arkadaşlar oyunu internetten online oynamak için Hamachi adlı bir programa ihtiyacınız var. Bu programı kurup kendi arkadaşlarınız arasında bir lan(ağ) oluşturabiliyorsunuz. Böylece bilgisayarlar direk birbirlerini görüyor. Bir kişi server olarak kendi açacak diğer kişilerde bu servera bağlancak. Oyunun içine server ipsini yazmanız gerekiyor. Tabi bunları yaparken program her kullanıcıda açık bir şekilde olmalıdır. Bunları yaptıktan sonra oyundan çok kişilik modu seçiyorsunuz. Ondan sonra devam diyerek ağ penceresine geliyorsunuz. Server olan kişi burdan oyunu kuruyor. Diğer kişilerde refresh yaparak oyunu görmeye çalışıyorlar. Oyunun ismini gördükten sonra çift tıklayarak oyuna bağlanmanız gerekiyor. Fakat ben denedim. Tıkladıktan sonra Loading yazısı çıkıyor ve öylede kalıyor belli bi yerden sonra ilerlemiyor. Oyuna bir türlü bağlanamadım. Bu şekilde olmayacağını anlayınca direk 2 bilgisayarı birbirine bağlayarak programsız normal bir lan game kurdum. Bu şekilde oyunu gördüm. Tıkladıktan sonra beni bi üst menüye attı orda ekipmanlarda benim satın almadığım fakat karşı server bilgisayardaki oyunda satın alınmış ekipmanlar bendede satın alınmış gözüktü. Ama işin kötü tarafı gene Loading olayında takılıp kaldım. Bir türlü oyunun içine giremedim. Simtractor.net forumundaki bilgilerede bakabilirsiniz. Anladığım kadarıyla ordaki ayarları yaptım. Sadece Windows ayarlarını ellemedim. Onlara bi bakcam boş bir vaktimde eğer çözebilirsem hepinize geri dönerim.... duva*-*0

Ynt: Simtractor Online

Bu anlattıklarını çok denedik dostum, ama sonuç alınmıyor. Bunu öncelikle normal ağ ortamında çözmemiz lazım sonra online dökeceğiz meseleyi. Bilgisayarları birbirine bağlayıp deneyeceğim ama hiç vaktim yok, o zaman kesin çözeriz. İlk olarak bu oyuna 'lan game'de çözüm bulamazsanız, 'online game'de kesinlikle bulamazsınız, boşuna denemeyin...

: Simtractor Online

Bizde lan ve internet üzerinden bir çok kez denedik ama bir türlü bağlanmıyor..
Oyunları görüyor ama giremiyorum ne iştir anlamadım firewall ile ilgili bi sorunmu acaba benimkisi..

Çözen birisi varsa yazsın multi oynamak oldukça zevkli olacaktır

: : Simtractor Online

molotow link=topic=262.msg2982#msg2982 date=1199284960' Alıntı:
Bizde lan ve internet üzerinden bir çok kez denedik ama bir türlü bağlanmıyor..
Oyunları görüyor ama giremiyorum ne iştir anlamadım firewall ile ilgili bi sorunmu acaba benimkisi..

Çözen birisi varsa yazsın multi oynamak oldukça zevkli olacaktır

Bende uğraşıyorum, çözersek sorunu tabiki burada anlatırız...

Lan üzerinden arkadaşımla multiplayer yaptık

Bizim sorun 2.kişinin kurulmuş oyuna girememesiydi..

Eğer kurulu bir oyun varsa oyunu tıklayıp join deyin LOODİNG dolduktan sonra BACK deyip ardından DEVAM deyip oyuna girebilirsiniz

Birde oyunu kuran araçları satın alabiliyor.. sizin oyuna girebilmeniz için ilk kişiden farklı bi araç seçmeniz gerekli

: : Simtractor Online

molotow link=topic=262.msg3380#msg3380 date=1199561902' Alıntı:
Lan üzerinden arkadaşımla multiplayer yaptık

Bizim sorun 2.kişinin kurulmuş oyuna girememesiydi..

Eğer kurulu bir oyun varsa oyunu tıklayıp join deyin LOODİNG dolduktan sonra BACK deyip ardından DEVAM deyip oyuna girebilirsiniz

Birde oyunu kuran araçları satın alabiliyor.. sizin oyuna girebilmeniz için ilk kişiden farklı bi araç seçmeniz gerekli

Online ' da denediniz mi?

arkadaşlar bayabi aradım google de hamachi nasıl kullanılır die felan ama adamlar hep bildiğimiz şeyleri anlatıolar aslında youtube de baktım hamachi die güzel videolar var ama türkçe deiller :(