YENİ CLAAS ARION 400 SERİSİ YAKINDA PİYASA ÇIKIYOR. İLK FOTOLARI BURADA 2010..!!

Arkadaşlar işte merakla beklenen yeni ARION 400 serisinin ilk fotoğrafları ve bilgileri internete sızdı. Bende yine bir ilki anında sizlerle paylaşıyorum. Gerçi daha önce yeni ARION 400 serisinin çıkacağını sitede ve Facebook grubum üzerinden duyurmuştum. Fakat ilk defa burada fotoğraflarıyla sizlere yeni ARION 400 serisini sunuyorum. Aslında CLAAS' ın fabrikasında çekilmiş prototip ARION 400 serisinin fotoğrafı elimde vardı. Fakat temin ettiğim yurt dışında bulunan CLAAS bayi yabancı arkadaşıma söz verdiğim için sitede paylaşmamıştım. Ama şimdi nete sızan fotoğrafları sizlerle paylaşacağım. Neyse fazla uzatmadan teknik detaylara geçelim. Yeni ARION 400 serisi 410, 420 ve 430 olmak üzere 3 modelden oluşuyor. Bu modeller 95 - 125 hp arasında beygir gücülerine sahipler. Ayrıca DPS 4.5 Lt (JD) motor ile donatılmışlar. ARION büyük serilerinden olan 600 C serisi gibi QuadriShift şanzımana sahipler böylece 16 ileri ve 16 geri vites seçeneği sunulmakta. Ayrıca kabinleride ARION 600 C ve ARES serisinden bildiğiniz kontrollere sahip. Ön gösterge paneli ise CIS bilgilendirme platformu ile ARION serisinin özelliklerini taşıyor. Kaporta ise AXOS serisin kaportası olarak tasarlanmış. Ayrıca unutmadan tüm modeller Power Boost ile 10 Hp ek güç üretebiliyor. Bakalım CLAAS 2009 sonuna kadar bize ne gibi yenilikler daha sunacak merakla bekliyorum. CLAAS yine bu yılıda en çok yeniliği yapan firma olarak birincilikle bitirecek gibi gözüküyor. Boşuna yapılan anketlerde teknolojide birinci olarak seçilmediğini yaptığı yeniliklerden anlayabiliriz.....;)

101992.jpg

102126.jpg

102470.jpg

102542.jpg

105056.jpg

105113.jpg

105564.jpg

105600.jpg

106018.jpg

106021.jpg

[move][size=18pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: YENİ CLAAS ARION 400 SERİSİ YAKINDA PİYASA ÇIKIYOR. İLK FOTOLARI BURADA 2010..!!

Güzel traktöre benziyor abi..Özellikle iç yapısı ve ek güç üretebiliyor olması benim açımdan önemli özellikler...Güzel paylaşım Emeğine sağlık abi...

Ynt: YENİ CLAAS ARION 400 SERİSİ YAKINDA PİYASA ÇIKIYOR. İLK FOTOLARI BURADA 2010..!!

yav iyi hoşda insan tarlaya sokmaya kıyamıyor içine baksana :D

Arkadaşlar önümüzdeki yıl ülkemizde de piyasaya sunulur diye düşünüyorum. Özellikleri ve fiyatı Türk çiftçisine uygun olacaktır. ARION 500 serisine göre fiyatı düşük olacağı için tercih edilecektir.

alipasalierkan link=topic=25777.msg213584#msg213584 date=1252659392' Alıntı:
Arkadaşlar önümüzdeki yıl ülkemizde de piyasaya sunulur diye düşünüyorum. Özellikleri ve fiyatı Türk çiftçisine uygun olacaktır. ARION 500 serisine göre fiyatı düşük olacağı için tercih edilecektir.
claasta alınır yani şuna baksana yav ne kadar gzl duruo

yanlız adam link=topic=25777.msg213598#msg213598 date=1252662265' Alıntı:
İYİDE FİYATI NE OLACAK AÇABA BİLGİN VARMI ?
MAKİNA SÜPER YANLIZ DİYECEK SÖZ YOK

Daha piyasaya resmen tanıtılmadı. Sanırım ayın 15 ' inde tanıtımı yapılacak. Bu fotoğraflar zaten başka sitelere sızan fotoğraflar. CLAAS ' ın sitesinde tanıtımı yapılmadı. Bu yüzden fiyatı belli değil. Ülkemizde de önümüzdeki yıl satışa sunulur. O yüzden fiyat için biraz beklemeniz gerekiyor.

bilgi için teşekkürler....kıymetli erkan claas bildiğim kadarıyla traktörlerde john deere motoru tercih ediyordu bu yıl çıkardıkları axos serisini inceleme şansın oldumu?bu seride perkins motor kullanmış.axos -celtis in yerini aldı heralde...lakin mega ziraatin sitesinde hala celtid var,axos yok ne diyorsun ?

muki39 link=topic=25777.msg214455#msg214455 date=1252878378' Alıntı:
bilgi için teşekkürler....kıymetli erkan claas bildiğim kadarıyla traktörlerde john deere motoru tercih ediyordu bu yıl çıkardıkları axos serisini inceleme şansın oldumu?bu seride perkins motor kullanmış.axos -celtis in yerini aldı heralde...lakin mega ziraatin sitesinde hala celtid var,axos yok ne diyorsun ?

AXOS serisini daha ülkemize getirmediler. O yüzden sitesinde yer almıyor. O yüzden inceleme fırsatımda olmadı. Perkins motorlu olduğu için yurt dışında tutulmasına göre getireceklerini söylediler. Çünkü perkins motor daha önce CLAAS ' ın biçerdöverlerinde de kullanıldı. Fakat 1 yıl sonra Mercedes ' e geri döndüler. O yüzden AXOS içinde JD motora dönüş yaşanabilir. O yüzden 1 sene kadar yurt dışında denenmesini bekliyorlar.