8073 hidrolik kolundaki N-T-L nedir

ön tanımlı hidrolik kolu N-T-L nin açılımını yapar misiniz

aynı konuyu steyr formuna da yazdım cevap gelmedi.
Traktör 8073 ön tanımlı hidrolik kolundaki n t l ne anlama geliyor
hangisi çeki kontrol, pozisyon kontrol ve yüzme pozisyon kontrol kademesi

Ynt: ön tanımlı hidrolik kolu N-T-L nin açılımını yapar misiniz

komd link=topic=27489.msg228044#msg228044 date=1258145128' Alıntı:
aynı konuyu steyr formuna da yazdım cevap gelmedi.
Traktör 8073 ön tanımlı hidrolik kolundaki n t l ne anlama geliyor
hangisi çeki kontrol, pozisyon kontrol ve yüzme pozisyon kontrol kademesi
bunu bende merak ediyodum..öğrenir öğrenmez yazarım...yarın bi steyr sahibine danışırım..

Ynt: ön tanımlı hidrolik kolu N-T-L nin açılımını yapar misiniz

10 seneyi aşkın steyr sahibiyim ama bilmiyorum o yüzden yazdım
kulaktan doğma bilgilere de pek güvenemiyorum
en doğru bilgi katalog bilgisi.
Elinde steyr başak kataloğu olanlardan ricam bi zahmet bakıp yazabilirler mi

Ynt: 8073 hidrolik kolundaki N-T-L nedir

komd link=topic=27483.msg227982#msg227982 date=1258124428' Alıntı:
n t l nedir arkadaşlar pulluk ve tırmık ta hangisine alınmalı?
arkadaşım o kol baskı kontrol koludur...yaptığın işe göre ayarlıyorsun...pullukta t olacak tırmıkta filanda l olabilir zannediyorsam...diğerini bilmiyorum...saygılar...biri bu konuya el atsın bende merak etmeye başladım... ok-*-s

Ynt: 8073 hidrolik kolundaki N-T-L nedir

L =normal pozisyon
T =derin sürüm pozisyonu..yani pulluk weya başka bir ekipmanla derin sürüm yaparken kullanılıyor..
N =yüzeysel sürüm pozisyon..yani yüzeysel sürüm yaparken kullanılan pozisyon..
bi başak kullanıcısından öğrendim...

N normal sürüm ve taşsız tarlalar için.
T sert toprak derin sürüm ve taşlı tarlalar için (Pulluk taşa takılırsa kırmasin diye otomatikmen pulluklar yukarı kalkıyor.Sadecr taş da değil sert ağaç kökleri falan.
L yol poziyonudur.Agir ekipman taşımak içindir.Yani yolda ekipman taşırken L.de kullanıcısıniz.

• Beğen
Tepkiler: emrekaptan
Valla sıralamaya hiç dikkat etmedim ama, normalde (pozisyon kontrol) arkada kullanıyorum çifte girerken öne alıyorum. Ayrıca yüklü römork falan askıya alırken arkada kaldırmazsa öne alıyorum basınç çok fazla artıyor ve rahat kaldırıyor.

N hafif toprak işleme, T ağır toprak veya derin sürüm, L pozisyon kontrol. L pozisyonunda hassasiyet devre dışı kalır. Mibzer, kepçe vb. hassasiyet gerektirmeyen işlerde kullanılır. L pozisyonunda arkanızda ağır ekipman var iken, tepe kolunun hemen üstündeki bölüme pim takarak hassasiyeti kilitleyiniz ki, hassasiyetiniz zarar görmesin.

N hafif sürme
T derin sürüm kısaca toprak altında çalışan bütün ekipmanlarda esneme gerektiği için n yada t konumu kullanılır
L sabit ayar koludur ilaç makinası gübre serpme makinası tırmık sürgü gibi ekipmanlarda kullanılır