ALPLER ÜRÜNLERİ

Ynt: ALPLER ÜRÜNLERİ

öncelikle tebrik ederim bu kadar öz veriyle müşteri memnuniyeti için online ortamdada araştırma yapmanız ilgilenmeniz beni mutlu etti.. Çünkü yıllardır biz alpler dışında hiç bi marka kullanmadık.. alplerin standart 3lü ve 4lü pulluklarını kullanıyoruz en az 4-5 tane aldık şimdiye kadar.. yanlız 2000 yılında aldıgımız bi 3lü 14lünün kanatları çok çabuk erimişti.. bunun dışında son aldıgımız 4lü 14' kalın mazeme pulluk mukemmel hiç bi sıkıntımız yok.. biz elazıgda fatih tarım dan alıyoruz alpleri yıllardır ...

yanlız elaıga gelen modellerde kullak üzeri devirme parcası ve parçalı bıcak yoktu.. en son baktıgımda.. bi iki ay sonra bi adet daha 4lü pulluk almayın düşünüyoruz.. profil şasi pulluk mu alalım yoksa yoksa standart pulluga devam mı edelim öneriniz nedir..

mustafa bey ben 70-66ya 10inç 4lü kullanıyorum pulluktan gerçekten çok memnunum traktörü yormuyo toprağı çok güzel deviriyor ama arazimiz taşlı olduğu için malesef yataklar ve oklardan çok arıza veriyoruz birazdaha kalın malzeme kullanılırsa daha iyi olacağı kanatindeyim (pulluk 98model) ve biraz araları dar saygılar

bende iki adet 3 lü 16 no kamalı alpler var.2004 model kalın malzeme çok memnunum motoru hiç tutmuyor.yazın kuruda çift sürüyorum piyasaya çalışıyorum taşlı köklü çeşit çeşit tarlalar sürüyorum hiç arza nedir bilmem.traktör 80-66 new holland çift çeker

Sayın TMS HTS nikli üye...

İki ürünün karşılaştırmasını yapmışsınız. Fakat karşılaştırdığınız ürünlerden birisi 14 senelik diğeri ise yeni... Bu halde bile ALPLER Marka pulluk diğer marka yeni ürünlerle boy ölçüşebilecek durumda ise bu da bizim 14 yıl önceki modellerimizin bile kalitesini anlatmaya yeter. Yeni model 11 no pulluklarımızı kullandığınızda pulluk aralararı bir hayli açık olduğunu ve yeni model pulluklarımızın toprağı ne kadar alt üst ettiğini göreceksiniz...

Sayın Ceya023,
Kulak Üzeri Devirme Parçası ve Aşınma Parçalı Bıçak opsiyonel parçalar olduğu için sadece sipariş ile takılmaktadır. Yeni pulluğunuzu alacağınız zaman istediğiniz opsiyonel parçaları belirttiğinizde pulluklarınız siparişinize göre yapılacaktır. Ayrıca elinizde mevcut bulunan pulluklarımıza istediğiniz opsiyonel parçaları takabilirsiniz.
Yeni pulluk alırken standart tip mi yoksa profil şase pulluk mu almanız gerektiği konusunda ise ben kısaca iki tip pulluğun kıyaslamasını yapayım kararınızı kendiniz veriniz.

Profil şase pullukların mukavemeti standart tip pulluklara göre daha fazladır. Daha güçlü traktörler ve ağır toprak şartlarında profil şase pulluklarımız tercih etmelisiniz...

Standart tip pulluklarda iş genişliği sabittir ve değiştirilemez. Fakat profil şase pulluklarımızda istediğiniz ayar konumları imalat sırasında uygulanabilir. Mesela pulluğunuzu 10-12-14 inç, 12-14-16 inç, 14-16-18 inç gibi değişik ayar konumlarına sahip olacak şekilde sipariş edebilirsiniz. Ayrıca pulluğunuzun bu iş genişliği ayarı opsiyonel olarak profil şase pulluklarda hidrolik olarak yapılabilir.

Standart tip pullukları 4 ' lü olarak aldığınızda bunu 3 ' lüye veya 5 ' liye çevirmek zahmetli ve masraflıdır. Fakat profil şase pulluklarda bu işlem çok daha kolay ve masrafı daha azdır.

Standart tip pulluklarda gövde arası mesafe sabittir fakat profil şase pulluklarda belli şartlar çerçevesinde gövde arası mesafeyi azaltabilir ya da artırabilirsiniz.

Standart tip pulluklar ilk alım mailyeti olarak daha ucuzdur, Profil şase pulluklar ise nisbeten daha pahalıdır...

Bu şartlar çerçevesinde kararı verecek olan sizsiniz...

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder bol ürünlü bereketli yıllar dileriz...

sayın mustafa bey ben konya çumra ilcesi içeriçumra kasabasından yazıyorum öncelikler tşk ilk pulluklarımız 3 lü 14 inc 2 tane almışlar eski pimlilerden artık ne zaman alındı tarihi ne bilmiyorum dedem izmir fuarından almış rahat 25 senelik vardır onların fotolaraını cekmedim alp lere ait 3 tane pulluk kullanıyorum 2 si 4 12 in biride 5 12 inc birde arkadaşın var 5 12 inc onun fotosunuda cektim pulluklar motor baglantı yerinde pim kesme sorunu vardı pim kırılıyordu onu kendimiz hallettik ceki sistemi yaptık şase kırılma olayları oldu biraz resimde görebilirsiniz ne olursa olsun yinede alpler cok saglam malzeme kullanıyosunuz diger marka pullukları bu kadarda dayanmıyor fabrikada biriyle görüşüyoruz arkadaşda numarası var arıyoruz o kişiyi malzeme yedek parca ne istersek gönderiyor belkide sizle görüşüyoruzdur hatta pulluklar bakım yapalım diye duyurmuştu ama gerek yok 3 pulluktanda cok memnunum artı 2 tanede 3 lü 14 inc var kullanmıyoruzda istersen kullanılır şu anda yine pulluk alsam yine alpler başarılar

http://img716.imageshack.us/i/img0249k.jpg/ şase kırıldı ve ek parca ile ekleme oldu

http://img402.imageshack.us/i/img0251p.jpg/ pim kesme sorunu yüzünden cekili sistem yaptık

http://img402.imageshack.us/i/img0253t.jpg/

şase kırıldı ve kaynak yaptık

http://img402.imageshack.us/i/img0255y.jpg/

lastik tekeride biz taktık sizde taksanınz cok iyi olur

Sayın mustafa bey böyle bir girişim için sizi tebrik ederim ben yalvaçta basmacıoğlunun sekreteri turgut beyle 2006 yılında tam otomatik 4 lü 9 10 11 inç ayarlanabilir, pulluğu telefonla sipariş ettik pulluk geldiğinde biz şasi kalınlığını bu inçlere göre beklerken daha ağır ve büyük şasi ile karşılaştık( kamalı uç da dikkate alınmamış) önemli değilbu yüzden traktörüm 74 hp 4 wd olduğundan arazide dalgalıtraktöre ağır geliyor, 4 +1 isteyeceğimize 3+1 olsaydı birini sökebilir ve öyle idare ederdik şimdi şasiyi 3+1 yapmanın çaresini arıyorum bana bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden çok teşekkürler.

Mustafa bey;

Öncelikle sizi tebrik ediyorum.Açtığınız bu konu, bu sitede en çok görmek istediğim konulardandır.Yani bu sitede olmasını istediğim şey; üretici firmaların mallarının arkasında durması, satış sonrası destek,servis, yedek parça, sorun bildirimi, iyi veya kötü eleştiri vs. kısacası çiftçiye malı sattıktan sonra bir daha görüşmeyelim dememesi.Bunu tabiki gezici servis olsun vs hizmetlerle her firma sunmalı ama sizin ürünlerinizi bu kadar yakından takip etmenizi takdir ediyorum.

Firmalar, ürünü satıp, çiftçiler ürünü aldıktan sonra şöyle bir etrafında dönerken sadece bir demir yığını ile başbaşa kalmamalı.Bu ürünün arkasında koca bi fabrika olduğunu onlara hissettirmeli, herhangi bir sorunda çiftçiyi mağdur etmeyeceği güvenini vermeli...Alpler firmasının bu işi güzel yaptığınada inanıyorum.

Ben Alper firmamısının iki ürününü kullanıyorum.Biri modelinden tam emin olmadığım ama aklımda 96 model olarak kalan 3 soklu, kamalı, 14 numara pulluk.Diğeri ise 2002 model 4 soklu 14 numara Standart pulluk.Ürünlerinizden gayet memnunum.Kalitesi güzel.Parça garantinizdende memnunum.4 ' lü pulluğumu yeni aldığımda bir kaç demenenin sonunda en ön tahta ile en arka tahtanın civata deliklerinin bulunduğu yerlerden aşağılara doğru çatlamalar meydana geldi, tahtaları fabrikaya yolladığımızda ise yerine yeni tahta yolladılar. Bu konuda Alpler ' den oldukça memnunum...Bu yüzden Alpler firması bana hep yakın gelmiştir...

Size bir şey sormak istiyorum.Benim sahip olduğum pulluklara ön gövdecik uygulaması yapılabilir mi?Yapılarsa bunun maliyeti ne kadarı bulur?

Özgür Bey Merhabalar...
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Mevcut pulluklarınıza ön gövdecik takma konusunda telefon ile görüşürsek yardımcı oluruz. Tekrar teşekkürler...

arkadaşlar bu pulluğu yeni aldık bu sene ben kullanmadım ancak dedem 30 dönüm(1 dönüm=2500 metrekare) yer sürmüş ve çok memnun kalmış bende baktım tarlaya gayet düzgün bir şekilde sürülmüş pullukta aranan en önemli özellik traktöre dokunmayacak ve toprağı iyi çevirmesidir biz memnunuz verdiğimiz parayı hak ediyor alplere teşekkürler...