ALPLER ÜRÜNLERİ

Ynt: ALPLER ÜRÜNLERİ

Mustafa bey öncelikle memnuniyet ve şikayetleri bir forum aracılığı ile kullanıcıdan dinleyip bilgilendirmeniz bizi çok memnun etti, ürünlerinize güveninizi bir kez daha ortaya koymuş oldunuz.

bende alpler ürünlerinden 2 adet kullanıyorum,2007 model standart 5 ' li 14 inç kalın malzeme pulluk, birde 3 ' lü 12 inç standart pulluk kullanıyorum, 3 ' lünün modelini bilmiyorum halen yeni bileylenmiş çakı gibi maşşallah eski olmasına rağmen. şimdiye kadar 2 ' sindende herhangi bir problem ile karşılaşmadım.

alpler 5 ' li 14 ' ' pulluk kullanıyorum, tek sıkıntım krank denilen kare parcada, niye 2 çeşit çıkarıyorsunuz, yuvarlak olanı istediğin gibi ayarlaması mümkün, yanlız kare olanda 2 delik var başka yok ayarlamak bazen zor oluyor, delik deliyim diyorum kendimce zayıflayacak diye endişeleniyorum. aynı zamanda tam yanaştırsam özek pimini takamıyoruz. bu kare parcalarının tam ayarlanabilir şekilde üretilmesi mümkünmü acaba. üretimlerinizde dikkate alırmısınız teşekkürederim.

bugun 4lü 14' kalın mazeme agır tip pulluk sipariş ettik.. fakat alplerin web sitesinde standart pulluklarda opsiyonel parça olarak TABAN DEMİR KESKİSİ yoktu .. acaba standart pullukta bunu isteyebilirmiyiz.. çünkü bizim elimizde olan diger 4lü 14' 2007 model alpler standart pullugun kanatlarının çizi duvarını kesen kısmı erken eridi kanatları daha yeni ama kanatların bas kısmı çizi duvarını kesen kısmının erimesini engellemek için sanırın taban demiri keskisi takılı olanını almamız daha iyi olur.. acaba onu ekletebilir miyiz.. bayiniz genellikle sade pulluklar ek donanımsız getiriyor.. ek talepte bulunsak standart pulluga da o demiri taktrabilirmiyiz.. kulak üzeri devirme parca istedik..
ayrıca sitenizde opsiyonel parcaların fiyatlaınıda belirtirseniz guzel olur.. çogu çifçi opsiyonel parçaların pahalı olacagını düşündüklerinden talepte pulunmuyor.. halbu ki opsiyonel parçalarla pullugun ömrünü ve kullanışlılıgını arttırmak mumkun olur.. ve daha modern pulluk kullanmış olur çifçimiz..
ayrıca çogu çifçi elazıg yöresinde mesela internette arastıracak imkanı olmadıgından pulluklardaki yenilikleride göremiyor sadece bayinin elinde olan pulluklardaki yenilikleri görüyor..belki tum opsiyonel parçaları almak isteyecek olan çifçinin bunlardan haberi olmadıgından alamıyor bunları.. ve bayilerde ne yazık ki hiç ek parçası olmayan sade pullukları getiriyorlar.. oysa çifçinin yenilikleri görmesi alpler içinde çifçi içinde daha faydalı olacaktır..

Arkadaşlar bizde alpler 10 4 lüvardı sene 1988 de 285 mf için aldık onu eskittik sattık 265 s onuda esskitti 266 4x2 kullandı ardında 266 4x4 ona gelince dayanamadı işi bitti bun yıl yeni aldık 11 4 baharda aldık diyeceğim buralarda sivasta bizim bölgede alplerden başkası haram amcam esman diye bir pulluk aldı 2 yılda pert şimdi oda alpler aldı biz çok memnunuz sonra diğer markalardan bayavardı onlarda pek iyi değil kiminin aynası çatlıyor kiminim şasede yani alpler sağlam hatta bu yıl birde akrabaya aldırdık 5li otomatik aldık o biraz problemli olu ama inşallah düzen alır teşekkürler

ceya023 link=topic=29034.msg271562#msg271562 date=1272394802' Alıntı:
bugun 4lü 14' kalın mazeme agır tip pulluk sipariş ettik.. fakat alplerin web sitesinde standart pulluklarda opsiyonel parça olarak TABAN DEMİR KESKİSİ yoktu .. acaba standart pullukta bunu isteyebilirmiyiz..
alplerin web sitesi var mı? ben aradım bulamadım, yanlışım mı var?

KARDEŞÖNCELİKLE BÖYLE BİR İNCELİK VE MARKA KALITESİ SUNDUĞUNUZ İÇİN SİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM. BENDE 3 LÜ 12 NO ALPLER PULLUK VAR SANIRIM 90 95 MODEL ARASI TEK DELİK DEYİM DAHA İYİ ANLARSIN. BİRDE AYNI MODEL 2 Lİ 12 NO ALPLER PULLUK VAR 2Lİ PULLUGUN PARCASINI KULLANARAK 3 LÜ PULLUĞU 4LÜ YAPMAK İSTİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. AYAK(KÜTÜK) ÖLÇÜLERİ AYNIMIDIR ÇOKMASRAF CIKARMI BİRDE DÜZEN TUTARMI BANA GÖRE ESKİ PULLUK YENİLERDEN SAĞLAM BİRAZDA AYAKLARI KISA OLDUĞUNDAN DAHA İYİ

Mısır yerlerindeki anızları yakmadan sürmek için diskli pulluk kullanabilir miyiz. Bu pulluklardan burada kullanan neredeyse yok, bu pulluğun dezavantajı nedir ki kullanılmıyor? 285 massey traktöre kaç diskli veya numara varsa onlarda da kaç numara pulluk almalıyız? Normalde 4lü 12 no kullanıyoruz.

ydincbayram link=topic=29034.msg513876#msg513876 date=1326808521' Alıntı:
Mısır yerlerindeki anızları yakmadan sürmek için diskli pulluk kullanabilir miyiz. Bu pulluklardan burada kullanan neredeyse yok, bu pulluğun dezavantajı nedir ki kullanılmıyor? 285 massey traktöre kaç diskli veya numara varsa onlarda da kaç numara pulluk almalıyız? Normalde 4lü 12 no kullanıyoruz.

sert topraklara batmıyo diskli pulluklar o yüzden tercih edilmiyo .. en azından ben o yüzden tercih etmiyorum

Geçen sene alpler profil 14-16-18 ayarlı 5 li 16 inç pulluk aldım.Bu sene 18 inç yapmak istedim.Bayi aracılığı ile fabrikasındaki teknik elemanlara sordurdum sadece ayna ve bıçağını değiştirmem gerektiğini söylediler.Biz de bunları sipariş ettik.Sıra montaja gelince hem bıçağın 16 inç olarak gönderildiğini fark ettik hem de aynanın mevcut arka destek çubuklarının yeni aynalar için kısa kaldığını gördük.Neyse tekrar bayi aracılığı ile arka destek çubuklarını istettik.Çubuklar geldi.Çubukların içinden geçtiği bir parça vardı.Bu sefer o parçanın delikleri küçük geldiğinden tornacıya gidip deliklerini genişlettim.Sonradan gelen 18 inç bıçakları takayım dedim bu sefer de bıçaklar aksama uygun olmadığını fark ettim.Yani anlayacağınız 14-16-18 ayarlı diye aldığım pulluğu 16 inçten 18 inç e ayarlamak için aynanın olduğu aksamın tamamını değiştirmem gerekiyormuş ve adamlar bunun farkında değil.Ya da baştan savma iş yapıyorlar.Açıkçası hayal kırıklığına uğradım.Türkiyenin en kaliteli pulluklarını ürettiklerini iddia eden bir firma ile yaşadıklarım bunlarla sınırlı değil.18 inç bıçaklar aksama uymayınca 16 inç bıçaklarla tarlaları sürmeye başladım.Pulluğumu ön gövdecikli olarak ürettirmiş ve 1000 TL fazladan para vermiştim.Bu sefer de ön gövdecikli pulluğun aksamı ha bire eğriliyor.Mecburen sanayide tornacıya götürüp düzelttirdim.Güya ısıl işlem uygulanmış malzeme(nasıl malzemeyse?)ha bire eğriliyor.Baktım olacak gibi değil.Kalktım ön gövdecikleri söktürdüm.
Şimdi alpler yetkilisine soruyorum:Nasıl oluyor bu iş?

ben balıkesir den yazıyorum,100 lük case çiftceker taraktörüm var,buna uygun bir tam otomatik 5 li yada 4lü 14 numara bi pulluk almayı düşünüyorum sizinde önerilerinizi dikkate alarak tabi...bana bukonuda öneride bulunursanız çok memnun olurum...arazim gerginden fazla taslı oldugu için otomatik pulluk düşünüyorum...