Pancarda yabancı ot ilacı

Ynt: Pancarda yabancı ot ilacı

Pancar için Tabana atılan ilaçların dozunu iyi ayarlayın yoksa kaplamalı pancar tohumlarında çimlenme yapmıyor

ekim öncesi uygulanan pyramin ve ro neet türü ilaçlar zayıf yapılı topraklarda tavsiye edilen dozdandaha az kullanılmalı.ayrıca sezonun yağışlı geçtiği yıllarda ilaç yağışla tekrar aktif hale geçtiği için pancarı geliştirmemektedir .bu hususlara dikkat edilirse optimum fayda temin edileceği kanaatindeyim.

Konuyu detaylıca okudum 2010 da açılmış buda 2013 ün ilk iletisi bende bu yıl yonca yerine pancar ekimi yaptım bunun hakkında konu açmıştım ama buradan devam ediyorum şuanda pancarım 4 yaprak oldu üzerinden 3 sulamayla çıkardım geişimi çok iyi diğer konuda bahsettiğim gibi pyradex-t kullanmadım hiçbir taban ilacını kullanmadım yonca köklerinide hiç toplamadım çok aşırı ot yok yoncada çok fazla yeşermedi ama yinede önemli ölçüde yonca problem yaratacak gibi yakın tarla komşumda yonca yerine pancar ekti 2 gün önce betanal uygulamış ilacın yoncaya etkisi tam olarak belirli değil bu aşamada,bende betanal uygulayacaktım ama Atila abinin diğer konuda tavsiye ettiği lontrel(clopyralid) atlı ilacı araştırıyorum sadece lontrel kullansam olmaz galiba tarlada sikende birçok yabancı otta var betanol ile lontrel birlikte kullanılırmı acaba yada ayrı uygulamalarda 2 ilacı bir tarlaya kullanabilirmiyiz ,ilaçların reçetelerini okudum betanol ve lontrelin etken meddeleri birbiriylr karışmıyor galiba.

ben dekara pryamidin DF kullandım dekara 350 ml cok memnunum zaten suana kadar ottan korudu 10 oncede çapa yaptırdım suan pancarlar 6 yapragı gectı....

UNUTMAYINKİ ILAÇ KULLANIMINDA ZAMAN COK ÖNEMLIDIR ARKADASLAR..MUCADELEYI OT İLE ZAMANINDA YAPMAYA ÇALISALIM KI FAYDALI OLSUN..