tl 100 a ya kalibrasyon ayarı

arkadaşlar bende tl 100 a var.
belirli aralıklarla kalibrasyon ayarı yapılması gerekiyormuş.şu kavrama zamanını ve süresini ayarlıyormuş.kitapçığında nasıl yapıldığı yazıyormuş . vitesin üzerindeki düğmelerden olduğunu söylediler.nasıl yapıldığı ahakkında bilgisi olan arkadaşlarlardan yardım bekliyorum. teşekkürler.

Ynt: tl 100 a ya kalibrasyon ayarı

Bizde de TL 90 A var, aldığımızda ara ara kalibrasyon ayarı yapılması gerekiyor demişlerdi ama 2006 yılından beri hiç yapmadık, yani yapılmasına gerek yok, öyle zırt pırt ayarı bozulan bişey değil :)
Zaten servisimiz de fazla oynama, bir ayarlandıktan sonra yapılmasına gerek yok demişti.

Yani yapmak da zor değil ama öyle fazla kurcalanmaması daha iyi olur bence.

Bilen birisi bana göstermişti nasıl yapıldığını ama unuttum, kullanım kitabında manuel olan yazmıyor zaten. Tuşlarla yapılandan ziyade ayar menüsünden otomatik yapılan türü de var, kullanım kitabında yazan o galiba.
...

traktörler saten kalibrasyonlu geliyor, ama ben yinede oynayacağım dersen, TL100a biranda 55 km hız yapıyormuş gibi gösterebilir, ön lastiklerle arka lastiklerin dönüş uyumunu bozabilirsin, bu söylediğin kullanıcının değil, eğer bozulursa servisin yapacağı bir elektronik ayar..pek oynamamanı bende tavsiye ederim ve ayrıca birtek kalibrasyon yok TL100a ' da birçok kalibrasyon var...

arkadaşlar ben traktörü 8 ay evvel aldım.yaparsan iyi olur dediler bana fakat elimde kullanım kitapçığı yok temin edemedim.o yüzden nasıl yapılacağını bilmiyorum. kitapçıkta yazanları söyleye bilirseniz sevinirim.arada traktör CP diye ikaz veriyor ve birde ileri giderken geri ye kol çekildiğinde cok geç kavrayıp geri gitmeye baslıyor.bunları ayarlamak ıstıyorum.
yardımcı olursanız sevınırım.

CP uyarısı debriyajın tazelenmesi, yani ileri-geri yön değişiminde tekrar debriyaja basılması gerektiğini gösterir, bunun kalibrasyon ayarıyla bir alakası yok sanırsam.

Şu anda kullanım kitabına ulaşma imkanım olmadığından orada yazanları paylaşamıycam ama illa ayarlıycam diyorsanız da yetkili ve bu konuda bilgisi olan bir servise danışmanızı öneririm.
...

kalibrasyon ayarı şamzuman sıcaklıgına göre ayarlanıyor şimdi motor stop halinde iken vitesi 1 e tak debriyaja bas ondan sonra tavşan ve kablumbagaya aynı anda bas ve traktörü çalıştır ekranda şamzuman sıcaklığı yazıyor olacak kuyruk mili devrini gösteren yerde ama gerisini unuttum ama en kısa zamanda burda paylaşacagım tl-a cılara özel

arkadaşlar tl 100 a kullanım kitapçığı nereden ve nasıl bulurum bilgisi olan var mı acaba
serviste yok muş bulamadım galericilerede sordum bulamadım çok ihtiyacım var.yardım cı olursanız çok sevinirim.
satan filan varmı bunları acaba.nasıl temin ederim..