FOTON traktörleri hk.da

merhabalar;
orhangazi/bursa'lıyım. zeytin bahçelerimiz var. bahçe traktörü almak istiyorum. bizim buralarda ağırlıkla olarak new holland (54 c, TT55B) ve massey fergusonlar (135-240 serileri) var. işboralar da var.
babam massey ferguson 135 alalım diyor (az yakıyormuş). model olarak 1965-70 arası 10,000 tl altı ve üstü
internette uzun zamandır gezerken dün foton 254 modelini gördüm. cumartesi kısmetse yakında göreceğim. bizim 1 tane bayırda yerimiz var.
1 tonluk ilaçlama tankeri ile massey 135 ile güçte olsa çıkıyor. benim görüşüm ise eski bir traktör alıp, motor tamiratı ve yeni lastik almaktansa bu traktörü almak mantıklı geliyor. yedek parça masseyle otakmış. tek sıkıntım bayırı 1 tonluk tankeri çıkartır mı?
sizce bu traktörü almalı mıyım yoksa 135 mi alayım.
motor ve yuruyen aksamı HOLLANDA dan geliyormuş. Çin ' den sadece tente ve çamurluklar gelip Türkiye'de montaj yapılıyormuş.
yapmak istediklerim;
tankerle ilaçlama;
ızgara (kaz ağayı)
taşımacılık (zeytin hasat zamanı)

'Foton 254 bahçe traktörü 25 hp, 4 WD ,her viteste ileri geri levye , perkins motor , 3 silindirli intercooler yüksek teknolojili motor sistemi....'
FOTON TRAKTÖR FT254 4x4

MOTOR

TİP: 4Zamanlı Direk Enjeksiyon Dizel Su Soğutmalı

SİLİNDİR: 3

Max Güç Hp:25Hp

Max Güç Kw:18,4

Max Güçte Motor Devri:2350

Vites Sayısı:8ileri +8geri

İlerleme Hızı:33

Arka Kuyruk Mil Çıkışı:540/1000 devir

Pto Şahft Güçü:16

Frenler:Yağ banyolu disk

Dümenleme:Hidrostatik

Difransiyel Kilidi:Mekanik komutalı

lastikler ön:6,00,14

lastikler Arka Kuyruk Mil Çıkışı:9,5,24

Hidrolik Servis Çıkışı:4adet Jaklı

3 Nokta Askı Sistemi Hid.Komutası:eek:tamatik derinlik/orta kol hassasiyetli

20393194bur.jpg

big_203931946z3.jpg

big_20393194u7o.jpg

big_20393194gm8.jpg

big_20393194ih0.jpg

Ynt: FOTON traktörleri hk.da

Merhaba Arkadaşım,
İlgilendiğin traktörleri sadece fuarlarda gördüm ne kadar iyidir ne kabiliyeti vardır bunun için üstüne çıkıp kullanmak lazım.
Ama şu aklı yürütebilirim gördüğüm kadarıyla bunlar hafif traktörler 1 tonluk ilaçlamayı rampa yukarı biraz zor çıkarır. Çekiş için beygir kuvvetinin yanında ağırlıkta çok önemlidir. Bu traktörler 1 ton ya var ya yok. Ayrıca ilaçlaman turbo ise işin çok zor hem rampa çıkacak hemde ilaçlamayı çevirecek olmaz gibi geliyor bana. Bence çok iyi düşün hatta alacağın traktörün deneme modelini al arkasına tak ilaçlamanı dene. 135 ' e gelince bahçecilerin vazgeçilmezidir her işine koşar kuvvetlidir şöyle güzelce bir topaltıp birde hidrolik direksiyon takarsan 240 gibi kullanırsın. Seçim senin keyif senin para senin.

dediklerine katılıyorum. massey 135 karşı soğuk bakıyorum. ben 54c kullandım. . bayırı çıktıktan sonra düz yerde traktörü park halinde tankeri çalıştıyoruz. hortumla ilaçlama yapıyoruz. bu traktörü dedğin gbi c.tesi denemek istiyorum. ufak oldugu için agaç altında manevra iyi yapar ve yakıtı koklar diye tahmin ediyorum. gerçi 15 milyar buna verdikten sonra fiat 54 c alınır.
ben 10-15 bin arası bir traktör almayı düşünüyorum.

Özellik olarak güzel traktör gibi duruyor.

25 hp biraz düşük gibi geldi.

ama 4x4 olması belki tutunmasını arttırır ve bayır çıkarken faydası olur

ama 135 yada 54 C gibi ikinci elde değer bulurmu zarar edewrmisin bunuda düşün

nkoca link=topic=32087.msg275203#msg275203 date=1273770357' Alıntı:
Özellik olarak güzel traktör gibi duruyor.

25 hp biraz düşük gibi geldi.

ama 4x4 olması belki tutunmasını arttırır ve bayır çıkarken faydası olur

ama 135 yada 54 C gibi ikinci elde değer bulurmu zarar edewrmisin bunuda düşün

beni daha çok arıza yapmaması ya da bayırı çıkmaması daha çok düşündürüyor. çünkü ben traktörü deyim yerindeyse eşek yerine kullanacagım. ağır işlerde kullanmayacagım. uzun bir süre satmayı düşünmyorum

erty816 link=topic=32087.msg275298#msg275298 date=1273840287' Alıntı:
beni daha çok arıza yapmaması ya da bayırı çıkmaması daha çok düşündürüyor. çünkü ben traktörü deyim yerindeyse eşek yerine kullanacagım. ağır işlerde kullanmayacagım. uzun bir süre satmayı düşünmyorum

o zaman çağıracaksın adamı köyüne kesin alıcı isen önce mazotunu ölçeceksin sonra takacaksın arkasına ilaçlama makineni gidecen bayır tarlana çıkıp çıkmadığını görmek kolay hatta köyden bikaç kişide topla kalabalıkolsun bayi getirir traktörü deneme köy tanıtımı tarla günü gibi bi organizasyon yapacaksın en kolayı bu yeni traktör çok arıza yaparmı orası muamma servis ve yedek parca nekadar bulunur buda muamma

bahçe traktörleri için kubotalarıda incelemeni tavsiye ederim tamamı 4x4 serilerinin ve ciddi manada kalite traktörler motoru herseyi japon malı.. ben baya begenmiştim.. bayileri pazarlıkla baya uyguna verebilirler traktörleri.. sıkı bi pazarlık edersen.. bence sıfır bahce traktörü alacaksan onlarıda bi gör çle karar ver.. kubota bölümünde bazı modellerinin videoları var..

leventblt link=topic=32087.msg275542#msg275542 date=1273953021' Alıntı:
çın traktoru... :(

merhaba arkadaşlar
bu traktörü almaya karar verdim. kısmetse 22 mayıs 2010 da elime geçecek.
traktör estrak traktör gebze fabrikasında üretiliyor. menşesi hollanda'dır. mercedes ve new holland ortaklıgı vardır. avrupada hollanda, almanya ve fransa da Foton Europard adı altında satılmaktadır. bag bahçelerde çok fazla varmış. almanyadan gelen akrabalar soyledi.
estrak traktör fabrikasını aradım. motor ve yuruyen aksamı hollanda dan geliyormuş. çinden hollanda lisansı ile tente lastikler geliyormuş . burda montajı yapılıyormuş. aklınıza gelen bir soru varsa fabrikadan Ali Can KAYOĞLU ile iletişime geçebilirsiniz.

bu traktörü alsam mı almasam diye kararsızdım. 2.el fiyatına 0 km. traktör. debriyaja bas ve kontaktan çalıştır (vitesi boşa almak yok) ileri geri levye, 8 ileri, 8 geri şanzıman, hareket halinde çift çekere geçme ve çıkma, massey 135 göre %30 az yakıt yakma ve %30 yedek parça ucuz

135 yaptıgı her işi yapabilme kapasitessi
25 bg taktöre göre 2 ton çekme, 750 kg kaldırma kapsitesine sahip
bence çok iyi, eşek niyetine kullanılacak ve traktörsüz kalmaya değmeyecek bir ürün

ceya023 link=topic=32087.msg275349#msg275349 date=1273863679' Alıntı:
bahçe traktörleri için kubotalarıda incelemeni tavsiye ederim tamamı 4x4 serilerinin ve ciddi manada kalite traktörler motoru herseyi japon malı.. ben baya begenmiştim.. bayileri pazarlıkla baya uyguna verebilirler traktörleri.. sıkı bi pazarlık edersen.. bence sıfır bahce traktörü alacaksan onlarıda bi gör çle karar ver.. kubota bölümünde bazı modellerinin videoları var..
kubato traktörleri çok pahalı.
lg trakörlere baktım 2.eli 28000tl.

arkadaşlar en kısa zamanda resim ve video ekleyeceğim. hafta sonu kullandım. traktörü aldık bu arada:) hidrolik direksiyon, çift çeker 8 saatte 20 litre yakıyor. depoyu fulledik cumartesi sabahtan. bugun perşembe. yarım depo olmadı. eşim traktörü kaydırıp arka tekeri çukura (su dolu zemini gevşek) soktu. sağ arka teker yarısına kadar çukura girmişti. normal 1 ile çıkayım dedim patinaj yapmaya başladı. bana bu traktör burdan çıkmaz dediler. bi şanısımı deneyeyım dedim. difransiyel kilidini açtım, çift çekere aldım ve takviye 1 alıp gaza basınca hiç zorlanmadan çıktı:))) 25 bg gücündeki bu traktörden beklemiyordum dogrusu:)) bayırda çift çekere alınca arka lastiklerde ince deyim yerindeyse keçi gibi çıkıyor. çamurlu arazide hi zorlanmadım patinaj yapmadım. 135 kullanınca en ufak zora gelince patinaj yapıyor oldgu yerde kalıyordu.

merhaba arkadaşlar;
dilek ve temennilerinizi için canı gönülden teşşkür ederim. traktörü alırken korkularım vardı. su ana kadar her hangi bir olumsuzluk yasamadım. bir sorun oldgunda fabrikayı arayıp ilgilendiler. en güzel tarafı deyim yerindeyse mazotu kokluyor. koydekiler traktore anaormal bakarken alıştılar. traktörun arka lastikleri dar olması goruntuyu bozuyor. ama keçi gibi çamur bayır demiyor cok iyi çıkıyor. bizim burda 50 bg. çift çeker traktörlere mazot yakıyor diye mecbur kalmadıkça binmiyorlar. biz gene üstünden inmiyoruz:) tankerle ilaç atma, ızgara, pulluk sürme işlemlerini başarı ile yaptı.
üstelik 30tl euro dizel alıyoruz depo nerdeyse full oluyor. sonra gez gezebildiğin kadar.
bizim gibi bag bahçe ile ugrasan arkadaşlara tavsiye ederim.
eksi tarafları
manda gözlerinin ufak olması (biz değiştirdik)
arka tekerlerin dar olması (eğer sorun etmiyorsanız)
fren pedallarının çok dar olması

benden simdilik bu kadar
bir ara video çekimlerini yuklerim
herkese selamlar hayırı işler bol kazançlar dilerim

Şu traktörü alan arkadaşın videolarını bekliyorum.Benimde dikkatimi çekiyor çünkü bu traktörler.Daha bir buçuk sene önce 16ydı şimdi oldu 19 ooo tl.Çok merak ettiğim ve ilgimi çeken bir traktör.Acaba pulluk performansı ve turbo ilaçlama performansı nasıl.Bi sitede turbo ilaçlamayı çalıştırırken gösteriyor ama,traktör cayırtı kopartıyomu yoksa rahatmı çevirio anlaşılmıo tabi