foton traktör :D

Baska servislere gidince öyle oluyo iste :) bende ls yi newhollan servisine götürdümde keske götürmeseydim. Bi üst kapak yapti 3 ay dayanmadi
ustam ilçede servisi yok kiotinin Karacabey yakın belki oraya götürülebilirdi.
bütçe ve yapılacak işe göre her traktörün alıcısı bulunuyorda tamir olayı bütçesi iyi olan sanayide o çileyi çekmek istemiyor.

ustam ilçede servisi yok kiotinin Karacabey yakın belki oraya götürülebilirdi.
bütçe ve yapılacak işe göre her traktörün alıcısı bulunuyorda tamir olayı bütçesi iyi olan sanayide o çileyi çekmek istemiyor.
Bende orhanelideyim bizimde servis yok mecbur bursaya geliyoruz. Servis fiyatlari malesef yüksek ama baska servislere gidincede insan perisan oluyo. Allahtan biçok şeyi kendim yapiyorumda servis ihtiyacim pek olmuyo. Baska servislere gittinmi saglam yeride bozuluyo. En iyisi kendi servisine gitmek

Bende orhanelideyim bizimde servis yok mecbur bursaya geliyoruz. Servis fiyatlari malesef yüksek ama baska servislere gidincede insan perisan oluyo. Allahtan biçok şeyi kendim yapiyorumda servis ihtiyacim pek olmuyo. Baska servislere gittinmi saglam yeride bozuluyo. En iyisi kendi servisine gitmek
bizim işbora gibi eski kökten yansa sorun olmaz motoru korkmadan sağı solu kendimiz yapıyoruz.
Karacabey tarım fuarında ls koltuğuna oturdum baya yeni nesil bir makina öyle basit bir şeye benzemiyordu.
ama cüsse olarak küçük gibi nasıl desem buğday romorkları falan rampa aşağı iter gibime geliyo gözüme hafif gibi geldi küçük gibi duruyo.

bizim işbora gibi eski kökten yansa sorun olmaz motoru korkmadan sağı solu kendimiz yapıyoruz.
Karacabey tarım fuarında ls koltuğuna oturdum baya yeni nesil bir makina öyle basit bir şeye benzemiyordu.
ama cüsse olarak küçük gibi nasıl desem buğday romorkları falan rampa aşağı iter gibime geliyo gözüme hafif gibi geldi küçük gibi duruyo.
Sen ufak ls ye binmissin o yüzden :) bende plus 80 var jcb kepceye binmişim gibi geliyo. Servis çok para isteyince eskisi yenisi yok kallari sıvıyoruz :) baski balatayi bile kendim degistirdim garajda

Sen ufak ls ye binmissin o yüzden :) bende plus 80 var jcb kepceye binmişim gibi geliyo. Servis çok para isteyince eskisi yenisi yok kallari sıvıyoruz :) baski balatayi bile kendim degistirdim garajda
elinizden geliyorsa zamanda varsa neden yapılmasın.
evet u50 olması lazım bindiğim.
genelde 50 ve 55 bg traktörlere bakıyorum. gittiğim yerlerde diğerlerine büyüklere içine bakmıyorum bile.
enson bursa fuarında foton standı vardı vitesleri yana almışlar soru soracak muhattap bi insan yok hostes kızlar konudan tamamen habersiz fiyatını öğrenemedik o zaman.

elinizden geliyorsa zamanda varsa neden yapılmasın.
evet u50 olması lazım bindiğim.
genelde 50 ve 55 bg traktörlere bakıyorum. gittiğim yerlerde diğerlerine büyüklere içine bakmıyorum bile.
enson bursa fuarında foton standı vardı vitesleri yana almışlar soru soracak muhattap bi insan yok hostes kızlar konudan tamamen habersiz fiyatını öğrenemedik o zaman.
Ls nin u50 si en son 2012 de geldi sonrasi ultra 55 oldu. Senin bindigin r50 yada ultra 55 dir. Fotona bursa fuarinda bende baktim yeni kasa foton lovol baya hoşuma gitmisti

ustam konusu açılmışken ls ve LG arasında bir firma bağı parça uyumluluğu varmı LG neo 47 var sshibindende baya ucuza görüyorum.
Ustam lg 47 ls nin şahsuvaroglu adi altinda gelen modellerinden. Parcalarinin çogu r 50 ile uyumlu. Bursa servisinde bicok parcasi mevcut ama cok pahali. Ben lüleburgaz ana bayiden aliyorum bugün istiyorum yarin elimde. Ama sen yine lg 47 degilde r50 veya u50 al bence

Ustam lg 47 ls nin şahsuvaroglu adi altinda gelen modellerinden. Parcalarinin çogu r 50 ile uyumlu. Bursa servisinde bicok parcasi mevcut ama cok pahali. Ben lüleburgaz ana bayiden aliyorum bugün istiyorum yarin elimde. Ama sen yine lg 47 degilde r50 veya u50 al bence
ustam traktörü değiştirmeye gerek yok.
değiştirirsem 768 almayı düşünüyorum.
buğdaylar bi tane ikinci el romork alabildi. tarladan çıkan ürün değişiklik için yeterli parayı toplayınca değiştiririm.
Tçbu siteye o traktör nasıl bu traktör nasıl diye bakarken üye oldum.
sonra değiştirmeme gerek olmadığına karar verdim ağır işlere arkadaşların ek traktörleri kullanıyorum.

ustam traktörü değiştirmeye gerek yok.
değiştirirsem 768 almayı düşünüyorum.
buğdaylar bi tane ikinci el romork alabildi. tarladan çıkan ürün değişiklik için yeterli parayı toplayınca değiştiririm.
Tçbu siteye o traktör nasıl bu traktör nasıl diye bakarken üye oldum.
sonra değiştirmeme gerek olmadığına karar verdim ağır işlere arkadaşların ek traktörleri kullanıyorum.
Öyle bi şansin varsa tabikide degistirmeye gerek yok ancak işbora çok masraf açmiyomu. Bizim köyde var bi işbora ikide bi sanayiye gidiyo. Edilen masrafla sahibi iyi bi 480 alirdi :)

Öyle bi şansin varsa tabikide degistirmeye gerek yok ancak işbora çok masraf açmiyomu. Bizim köyde var bi işbora ikide bi sanayiye gidiyo. Edilen masrafla sahibi iyi bi 480 alirdi :)
benimkine yeni marş motoru aldım.
birde akü aldım.
bozulabilecek özel bişey yok üzerimde.
bir defada abim radyatör kapağını değiştirmiş radyatör hava almayınca yandan tapayı attı geri çaktım.
bende marş motorunu kendim değiştirdim şarj dinamosunun rulmanları fabrikada değiştirdik.
işbora boğuk çalışmayı hiç sevmiyor aldığımızdan beri bir şey ilgimi çekiyor bacadan kara duman atıyorsa vites düşür mazotu içiyo o zaman hemde yapacağı işide yapamıyor.

benimkine yeni marş motoru aldım.
birde akü aldım.
bozulabilecek özel bişey yok üzerimde.
bir defada abim radyatör kapağını değiştirmiş radyatör hava almayınca yandan tapayı attı geri çaktım.
bende marş motorunu kendim değiştirdim şarj dinamosunun rulmanları fabrikada değiştirdik.
işbora boğuk çalışmayı hiç sevmiyor aldığımızdan beri bir şey ilgimi çekiyor bacadan kara duman atıyorsa vites düşür mazotu içiyo o zaman hemde yapacağı işide yapamıyor.
Bizim köydeki durmadan hararet yapip conta yakiyo

Bizim köydeki durmadan hararet yapip conta yakiyo
ustam ne iş yapıyorlarda yanıyor ki.
ben 2005 yılında askerden geldim o yıl aldım motoru bitikti üç ay sonra motoru yaptırdım.

sürümde falan çok hantal 2 kaba 2 hassas vitese kadar düşmek gerekiyor sürümde. sizin traktörlerin bir saatte süreceği yeri abartısız 4 saatte bitirir.

bizde daha önce traktör yoktu o yüzden güçlü makinalara alışık değilim haldir haldır gitsin diye hiç zorlamıyorum.
https://youtu.be/grrZI21G5Jo

bu romorkla bayırdan inmeye korkuyorum arkadaşın erkunt var onunla köye indirip öyle götürüyorum.
https://youtu.be/Da-tedayksM

sürümdede gittiği gideceği bu ama hararet yapmıyor.

bu arada kendi sınıfınında en küçük tipi ikili manifolt kartel falan küçük.

ustam ne iş yapıyorlarda yanıyor ki.
ben 2005 yılında askerden geldim o yıl aldım motoru bitikti üç ay sonra motoru yaptırdım.

sürümde falan çok hantal 2 kaba 2 hassas vitese kadar düşmek gerekiyor sürümde. sizin traktörlerin bir saatte süreceği yeri abartısız 4 saatte bitirir.

bizde daha önce traktör yoktu o yüzden güçlü makinalara alışık değilim haldir haldır gitsin diye hiç zorlamıyorum.
https://youtu.be/grrZI21G5Jo

bu romorkla bayırdan inmeye korkuyorum arkadaşın erkunt var onunla köye indirip öyle götürüyorum.
https://youtu.be/Da-tedayksM

sürümdede gittiği gideceği bu ama hararet yapmıyor.

bu arada kendi sınıfınında en küçük tipi ikili manifolt kartel falan küçük.
Bizim köydeki hangi tip olandan bilmiyorum. 3 lü pullukla sürüm bide iki tekerlekli römorkla normal bi ciftcinin ekim dikim isleriyle ugrasiyolar. Oyle cok sıkıstirdiklarida yok ama nebileyim bi düzen tutmadi. Bide aldiklarinda yeni rektefe olmustu

Bizim köydeki hangi tip olandan bilmiyorum. 3 lü pullukla sürüm bide iki tekerlekli römorkla normal bi ciftcinin ekim dikim isleriyle ugrasiyolar. Oyle cok sıkıstirdiklarida yok ama nebileyim bi düzen tutmadi. Bide aldiklarinda yeni rektefe olmustu
valla ben üçlü pulluğu bir kere bile takmadım denemeye bile gerek yok bence 40bg motor benimle yaşıt.
birde şunu söyleyeyim vitesten atma zor geçme varsa viteslerin dibinde 4 adet cıvata var onlardan viteslerin sertliği ayarlanıyor. ilk aldığımızda vitesten atıyordu ayarladım o cıvataları şimdi şıkır şıkır geçiyo.
en sinir bozucu yanı kuyruk bili debriyaja basınca boşa çıkıyor yonca biçerken sinirimi bozuyor.

insan yeni traktöre özenmiyor değil.
rampa inerken 4x4 çok iyi yere daha geniş alandan tutunuyor.

oto lift
hidrolik direksiyon
bağımsız pto
tarlada bir saatte olsa traktörle çalışan herkez bunları ister neden istemesin.
ama gel gelelim çok az tarlamız var baba ekili görsün sevinsin diye ekiyorum.
traktör alsam maaştan öderim.
şimdiye kadar takım toparladım.
akrabalardan eski takımları aldım.
yonca toplamaya tırmık.
yonca biçme.
vambey.
ikili pulluk.
Birtane iki teker sepet diyeyim romorktan küçük.
en son bu yazın bir tanede 4 teker romork aldım.
bizim köyde romork bulmak çok zor.
traktör fazla hep var.
bir arkadaşımda 4 traktör var.
ve bir akrabamda 4 traktör var.
traktör lazım olunca yem karmalarda bağlı olanlarını alıyorum.
ama romork imkanı yok yazın bulunmuyor.
bu arkadaşa traktör alacam desem o parayla icrar tutup yer ekeriz alma der.[emoji16]

valla ben üçlü pulluğu bir kere bile takmadım denemeye bile gerek yok bence 40bg motor benimle yaşıt.
birde şunu söyleyeyim vitesten atma zor geçme varsa viteslerin dibinde 4 adet cıvata var onlardan viteslerin sertliği ayarlanıyor. ilk aldığımızda vitesten atıyordu ayarladım o cıvataları şimdi şıkır şıkır geçiyo.
en sinir bozucu yanı kuyruk bili debriyaja basınca boşa çıkıyor yonca biçerken sinirimi bozuyor.

insan yeni traktöre özenmiyor değil.
rampa inerken 4x4 çok iyi yere daha geniş alandan tutunuyor.

oto lift
hidrolik direksiyon
bağımsız pto
tarlada bir saatte olsa traktörle çalışan herkez bunları ister neden istemesin.
ama gel gelelim çok az tarlamız var baba ekili görsün sevinsin diye ekiyorum.
traktör alsam maaştan öderim.
şimdiye kadar takım toparladım.
akrabalardan eski takımları aldım.
yonca toplamaya tırmık.
yonca biçme.
vambey.
ikili pulluk.
Birtane iki teker sepet diyeyim romorktan küçük.
en son bu yazın bir tanede 4 teker romork aldım.
bizim köyde romork bulmak çok zor.
traktör fazla hep var.
bir arkadaşımda 4 traktör var.
ve bir akrabamda 4 traktör var.
traktör lazım olunca yem karmalarda bağlı olanlarını alıyorum.
ama romork imkanı yok yazın bulunmuyor.
bu arkadaşa traktör alacam desem o parayla icrar tutup yer ekeriz alma der.[emoji16]
Hocam özele mesaj atiyorum ordan devam edelim adamin foton konusunu berbat ettik :)

Sen bir tane foton 254 al 15bin falan 4 çeker fazla işinde yoksa sıkıntı çıkarmaz
ustam ben biraz muhabbete dalıp yanlış anlaşıldım.

traktörümü değiştirmicem.
değiştirecek param zaten yok.
olaki 20 dönüm parça pinçik tarladan 15000 TL kar sağladım.
trkatörden önce Birtane ilaçlama makinası.
Birtane fırfır gübre serpme almam gerekir.
takım yok traktör alsam ne olacak.
768 gibi bir traktör alırım.
ben çiftçi değilim köye gidemediğim zaman köyden bir genci arayıp benim traktöre bin yoncayı biçiver dediğimde yadırgamayacağı köyde bol olan bir model işime gelir.
nasip kısmet olur değiştirsem çok klasik bilindik bir marka model almayı düşünüyorum.
steyr 768 bizim orada bol kimse yadırgamaz.
ustası parçası bol.
ağırlık olarak 2 tondan baya fazla yüklü olsada benim romork rampa inişlerde itemiyor.

hantal kalan ağır şanzımanlı traktörleri seviyorum.

Avrupa olan 768 benim için çok lüks bile güç olarak fazlası var eksiği yok.

köylerde direk kullanıcıdan 13 bin TL civarı bulunuyor.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı